Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rosszkutya

    tag

    válasz Upo #136 üzenetére

    Én is elég hosszú ideig használtam a Bip-et, hatalmas megelégedéssel, és én is pont ugyanígy voltam a kijelzővel, ahogy Te is. Majd kíváncsiságból beszereztem egy Verge-öt (használtan, elég baráti áron, egyelőre csak a Bip mellé), mert úgy gondoltam, hogy a rengeteg többlettudásának, és az alacsony árának köszönhetően el fogom tudni fogadni a transzflektív kijelző hiányát, az ormótlan méretét, és az alacsonyabb üzemidejét. Végül sajnos mégsem így lett, és igen vegyesek voltak az érzéseim vele kapcsolatban. De a lényeg, hogy a Verge használatakor tényleg zavaró volt a két kijelző közti különbség, mert az AOD annyira nem tetszett, és még jobban csökkentette az egyébként is igen szerény üzemidőt, de nélküle a kikapcsolt kijelző meg valahogy olyan érzést keltett, mint egy keretbe foglalt üres vászon, amire ha ránézel, mindig azt érzed, hogy hiányzik valami, és ezt ráadásul még a "keret" külleme és minőségérzete sem tudta feledtetni velem, sőt. Majd jött a GTS (ő is alkalmi vételként), és valahogy érdekes módon, vele kapcsolatban már nem ezt érzem. Nem használom rajta sem az AOD-t, mert nem látom értelmét, a csukló emeléses kijelző aktiválás meg valahogy mintha ezen jobban, finomabban működne, mint a Verge-ön, és egyáltalán nincs "üres vászon" érzésem, ha a kikapcsolt kijelzőjére nézek, mert erre az órára, még így is szívmelengető érzés ránézni, egyrészt a minőségi anyagoknak, másrészt pedig a számomra igen kellemes, letisztult dizájnnak köszönhetően, és persze az is sokat dob ezen az érzeten, hogy maga a kijelző sem tagolódik el az egész óra többi részétől. A megjelenítő minősége (ez is köröket ver a Verge-ben lévőre) pedig már csak hab a tortán, egyszerűen káprázatosak a színei, és a tűéles kontrasztjai. Edzés közben is elég jól teszi a dolgát a kijelző, és ilyenkor is igen precíz a csukló emeléses aktiválás, így ilyenkor is mindig rögtön látok minden fontos infót (, vélhetően, akkor is amikor egy nyári estén még indokolatlannak érzem a fejlámpát, de már kevés a természetes fény a transzflektív felületnek). Persze egyelőre még egy dolog hiányzik a képletből, ez pedig a tűző nap alatt történő használat, de remélem, hogy ebben is jól fog vizsgázni. ;)
    Ergo: én is féltem az AMOLED kijelzőtől, de eddig abszolút kellemesen csalódtam, és minőséginek érzem a cserét, minden téren. Mindössze egy dolgot hiányolok, az pedig a pulzusmérős mellkaspánttal való kiegészítés lehetősége. De persze, ez sem egy eget rengető hiányosság, tekintve, hogy eddig is elvoltam nélküle, és úgysem versenyekre készülök. ;)

    De persze senkit sem szeretnék meggyőzni, mert a fenti dolgok nagy része igen szubjektív, és az egyéni preferenciák is eléggé eltérőek lehetnek, és persze az sem lehetetlen, hogy a fenti sorok nyomokban elfogultságot tartalmaznak. :D Csak gondoltam, hogy megosztom az ezzel kapcsolatos személyes észrevételeimet. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Tiger.

    nagyúr

    válasz Upo #136 üzenetére

    +1.

    Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

  • PACSA75

    őstag

    válasz Upo #136 üzenetére

    Tulajdonképpen erős fényben nagyon szép a Bip kijelzője, de mikor sötét van és bekapcsol az óra világítása, na az már kevésbé szép látvány. A kettő ötvözete lenne talán ideális, azaz egy transzflektív amoled😁.

Új hozzászólás Aktív témák