Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz zgospel #12305 üzenetére

    köszönöm, igyekszem azért.:) bár az az igazság ha halszemnél 10 centivel hátrébb tartod a gépet már óriási különbség van a kép között, ha 5 fokkal elfordítod akkor is mert úgy töri be a kép széleit sarkait vagy úgy torzítja. így még nem fotóztam amúgy. fogalmam sincs hogyan lehet "ütős" képet csinálni. csak kértek itt képeket gondoltam belinkelem:) rájöttem amúgy ehhez sok idő kell és sokat kell nézni a keresőbe hogy úgy lásson az ember ahogyan egy halszemnek kell. mert sokkal szélesebb képet mutat az aktív látómezőnél ami okozza a legnagyobb gondot. értsd: normál szem lát ~170 fok körül viszont élesen sokkal kevesebbet lát. nem szeretnék butaságot mondani, szerintem ez minden távnál változik de 120 fok fölé nem megy az éles látószög. elsőként az ért furcsául a pályaudvaros képemnél hogy beállítsam úgy az objektívet: a két széle legyen elég jó helyen és a közepe legyen elég lent hogy valami részletet mutasson de mutasson a plafonból is. így nem mindig szoktam szimmetrikusan középről lőni a képet. ha hétfőn megyek pestre megint megpróbálom úgy lőni, de ennek az az akadálya hogy nem lehet meghatározni ilyen távolra mennyit lát milyen szélesen és az objektív alatt meg felett mennyi lesz látható.mert amint látod a sínt kitakarta de felül elég sokat befogott. biztosan van olyan aki ezt szépen és jól megoldja,mutassátok meg ki az és szívesen elbeszélgetnék vele :)

Új hozzászólás Aktív témák