Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gmeszaros

    tag

    válasz gmeszaros #8757 üzenetére

    Egyebkent en is eppen most allok kulfoldi munkakereses elott, bar en Svajcba szeretnek kijutni a csaladommal (vagy Kanadaba, vagy Munchenbe :) ). Eddig eleg vegyesek a tapasztalataim. Voltam mar kint Zurichben interjun, es sok Skypeos interjum is volt, de eddig nem sikerult megtalalni a helyem. Arra jutottam, hogy ez amiatt van, mert

    1. Nem tudok rendesen nemetul. Tanultam 10 evet altalanos+kozepiskolaban, de azota nem hasznaltam. Biztos gyorsan fel tudom szedni nativ kornyezetben, de ez most olyan, mintha nem is lenne.
    2. Az elso kulfoldi munkahely mindig nehezebb, plane, ha az ember nem cegen belul megy at vagy nem ot keresik meg. Sok kinti embertol hallom, hogy ha mar kint vagy, akkor konnyebben megy a valtas is, de addig minden problemasabb: interjuknal kiutaztatas, felvetel eseten a koltozes fizetese, a riziko, hogy nem tetszik a kultura/nem megy a beilleszkedes es emiatt otthagyod az orszagot 1-2 ev utan, stb.
    3. Orszag mellett szivesen valtanek teruletet is. Eddig C#/C++ fejlesztokent dolgoztam Healthcare es Aviation vonalon, de most szivesen dolgoznek cloud/big data/security teruleteken. Ezekhez persze mas technologiak kellenek (Java/Python/Node), amiben nincs tapasztalatom. Ugy erzem hiaba szereznek bennuk 1-2 certet (ami azert persze idoigenyes is), attol meg csak kezdo pozicioba vennenek fel, amivel el is erkeztunk a kovetkezo ponthoz.
    4. Csaladdal mennek ki. Tudom, hogy egyetem utan, egyedul vagy gyerek nelkul parkent konnyu kimenni, de ha mar van egy gyerkoc es emiatt a feleseg esetleg dolgozni sem tud, akkor meg van az ember keze kotve, hogy milyen fizetesre van minimum szukseguk. Persze semmi extrara nem kell gondolni, de igy mar nem lehet akarmilyen gaz alberletbe menni, nem koltozhetunk ossze 2 masik egyetemistaval, stb. A vicc persze az, hogy pont a gyerekunk az egyik legfobb oka annak, hogy ki szeretnenk menni. :)

    Azert persze nem adom fel. :) Jart mar valaki itt hasonlo cipoben? Szivesen olvasok tanacsokat tapasztaltabbaktol.

Új hozzászólás Aktív témák