Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evelin83

    újonc

    Sziasztok! A fórumon még új vagyok, az aliról már egy ideje rendelgetek, de most valami érdekes történt és meg szeretném kérdezni a véleményeteket! Volt egy okt 17.-i rendelésem 45 napos határidővel, persze nem volt hozzá TN ezért tegnap megkérdeztem az eladót, hogy tudja-e esetleg merre jár a csomagom... Erre fogta magát és a Purchase Protection-t fogta és kitolta az eredeti 45 nap helyett 60-ra. Tudok valamit tenni ez ellen? Eddig nem tudtam, hogy ezt a határidőt az eladó önhatalmúlag tologathatja, azért választottam őt, mert gondoltam 45 nap alatt akkor tutira itt a csomagom... Ti jártatok már így?

  • evelin83

    újonc

    Szeretném megosztani veletek: két csomagom már meg is érkezett a 11.-ei rendelésemből, persze mindkettő kamu TN-el, de elég jó időt futottak. Nem vártam őket dec közepe előtt:)

  • evelin83

    újonc

    válasz germering #7904 üzenetére

    Szia!
    Velem is ilyesmi történt, mint veled. Tegnap este írt az Ali, hogy elvileg kézbesítettek nekem egy küldeményt, legyek szíves visszaigazolni. Megnéztem melyikről van szó, persze nem vettem át. Néztem a posta nyomkövetőjét, ott az szerepelt, hogy tegnap átvettem 15 28-kor.
    Reggel 8-kor telefon a központi ügyfélszolgálatnak, ahol mondták, hogy elvileg én vettem át, alá is írtam.... Indíthatok rá keresést, vagy mi a túrót hatszáz akárhány forintért. Itt kissé elborult az agyam, és közöltem velük, ha délig nem derítik ki merre jár a csomagom és ki írta alá helyettem akkor feljelentést teszek és a rendőrségen hajtsák be a 600 akárhány forintjukat.
    9-re beszéltem a helyi posta vezetőjével, aki közölte, hogy az én nevem van aláírva, de menjek be és nézzük meg együtt az aláírást, előkészítette az átvételi ívet, vár szeretettel, tisztázzuk ezt az ügyet,. Mondom ok, de ha az ott az én nevem akkor a rendőrségre megyek tovább, mert valaki odahamisította az aláírásomat. Azt mondta, akkor ők is eljárnak hivatalból. Felöltöztettem a gyerekeket és mire végre talpig díszben állt mindenki az ajtóban befutott a kézbesítőnk... Előad vmi kamu dumát, hogy miért írta alá tegnap, de ma tuti kihozza csak tegnap nem ért rá stb.... Ok. Mondtam utolsó eset, legközelebb nem nézem el.
    Mivel megígértem a postavezetőnek, hogy megyek, nem akartam bunkó lenni, hogy hiába vár, ezért ismét telefon: itt volt a kézbesítő, mára előkerül a csomag, nem szeretnék belőle ügyet csinálni, ha többé nem fordul elő. Erre megkérdezi: biztos nem írtam alá? Mondom neki ha aláírtam volna nem keresném a csomagomat, erre azt mondta, hogy akkor ő viszont lépni fog az ügyben, mert ez nem elfogadható ez hamisítás és bűncselekmény.
    Most várom, hogy tényleg megérkezik-e a csomagom ma végre. Azt kérte a postavezető, hogy hívjam vissza mindenképpen, ha megkaptam, hogy tényleg az van-e a csomagban amit vártam. (Egyébként vmi 4 EUR-os bizsu a nagylányom farsangi jelmezéhez)
    Nem akartam beszivatni a postásunkat, legalábbis nem ennyire, csak rá akartam ijeszteni, hogy adja vissza a cuccomat.
    Szóval a holmim elvileg meglesz, remélem a tiéd is! Csak erélyesen kellett fellépni és fentről zargatni őket.

  • evelin83

    újonc

    válasz evelin83 #7929 üzenetére

    Megérkezett a postás és meghozta a csomagomat :) ...Meg még három másikat is hirtelen :Y Néztem is rendesen, hogy mi ez a kupac.

    [ Szerkesztve ]

  • evelin83

    újonc

    válasz lililááá #8573 üzenetére

    Az egyik csomagom dec 22.-én érkezett az országba, tegnap előtt adták át a postának, ma kaptam meg, szóval a nyolc nap még nem is olyan vészes :DD
    Egyébként egy 5 dolláros műanyag felirat volt fotózáshoz, szóval nem hiszem, hogy azon gondolkodtak, hogy kell-e vámolni vagy sem... A vakum két nap alatt simán átcsusszant, pedig ott számítottam áfára.

  • evelin83

    újonc

    Sziasztok!

    Két kérdésem is lenne egyből:
    1.
    Van egy TN-em: RK360547741CN, ami mintha azt írná, hogy a kínai vámról a csomagot visszaküldték a feladónak. Veletek fordult már elő ilyesmi? Mi ilyenkor a teendő? Egy jelmez lenne, de így, hogy visszamegy a feladónak és újraküldi nem hinném, hogy ideér farsangra.

    2.
    A 11.11-es akcióban rendeltem egy touchpad-et egy tablethez, ki is fizettem, vártam a feladást. Kis kínai barátom néhány nap múlva ír, hogy sajnálja, de benézte a raktárkészletet és megkér, hogy töröljem a rendelést. Ez meg is történt, refund megjött, megrendeltem máshonnan a cuccot. Új helyről HK-s ragszám, ami csak nem éled fel, már éppen írnék az eladónak, amikor hozza a postás CN-es ragszámmal. Átveszem, visszaigazolom, minden ok. Eltelik kb két hét, postás hoz egy gyanúsan ugyanolyan csomagot HK-s ragszámmal, átveszem kibontom, még egy touchpad. Ekkor írtam az első eladónak, hogy tuti nem küldte-e el mégis a cuccot. Azt mondta, ő nem küldött nekem semmit. Pedig tuti tőle jött, csak tévedésből. Jártatok már így?

  • evelin83

    újonc

    válasz V/ #9080 üzenetére

    Nem iagazán kapok mostanában Ali-tól emaileket, még a disputokkal kapcsolatban sem, az eladó elfogadta, de nem jött sem a szokásos értesítés, sem semmi, egyszer csak a banktól jött sms, hogy pénz jött a számlámra, akkor néztem rá, hogy honnan is...
    A másik mókás estem: jön a levél Alitól, hogy a rendszerük úgy érzékeli, hogy átvettem a csomagomat, igazoljam vissza. Nézem a csomagszámot (RK360547741CN), persze még Kínát sem hagyta el. Levél az eladónak, aki azt írja az Ali téved, csomag úton van ne aggódjak. Valamiért ránéztem néhány napja a protection time-ra és az a kb 40 nap helyett hirtelen csak 5-öt mutatott. Nem tudom miért és hogyan csökkent le, nem is értesítettek, pedig ha végéhez közelít akkor szoktak alapból figyelmeztetést küldeni, de az sem jött. Szóval ez is érdekes, hogy ezt hogy a fenébe lehet figyelmeztetés nélkül lerövidíteni, ha nem nézek rá véletlenül, akkor még a reklamációs időből is kifuthatok ezek szerint? :(

Új hozzászólás Aktív témák