Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz SSJmeszes #20290 üzenetére

    A nagyon algás leveleket lecsíptem róla.

    60 cm magas. Át tudja világítani, de alul nincs olyan hű de nagy verőfény, ami nem is baj, mert a tarka páncélosharcsák (2 db) és a karmos békák (2 db) sem szeretik annyira az erős fényt. Ezen kívül egy közönséges anci van (de még egy hímet akarok) és mivel ezek szeretnek bujkálni és az árnyékos helyeket sem vetik meg, ezért lesz még bent egy nagy anubias, ami most a másik akváriumban van egy fára gyökereztetve. Az ott sem kap annyi fényt, mondhatni szinte tök mindegy neki, hogy van-e világítás vagy nincs, nő mint a bolond. Szóval lehet, hogy nem fogom túlzásba vinni a lumeneket...

    Továbbá tervben van két cápamárna és valami színes csapathalból egy fél tucat max, de nem akarom, hogy tömve legyen. Aztán majd kialakul. Próbálok viszonylag egyszerűen tarthatóakból válogatni, nem a csúcson kezdeni :D

    Tápra kaptam itt ötletet, de szerintem első körben elég lesz egy Tropica Premium, mert ezek nem annyira bonyolult növények (hangsúlyozom, véleményem szerint...).

    Ami most felmerült bennem kérdésként, hogy ebbe az "új" akváriumba vízcserekor tegyek-e át vizet a másik jól működő akváriumból (amiben szintén vizet cserélek) most az elején? Így talán a növények és a halak áttelepítése is kevésbé sokkoló, plusz hamarabb beállhat az egyensúly a szűrőben? Vagy ez eretnekség?

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Új hozzászólás Aktív témák