Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Incognito

    senior tag

    Ha valaki nem vesz vissza egy nállam nem működő hardvert azért szoktak fekete pontot osztani?

  • Incognito

    senior tag

    válasz kovy79 #9092 üzenetére

    Akkor megteszem:
    Nem vagyok egy nagy Gamer, de szeretem a gépemet mindig egy kicsit fejleszteni. Egy 6600-as nVidia volt a gépemben és le akartam cserélni egy GT-re. adorjant hirdetett egy MSI-t, gondoltam lecserélem. Mindenféleképpen márkás alkatrészt akartam venni, mert a bóvlikkal sokszor meggyűlt a bajom. Az üzlet létrejött, és ha jól emlékszem, még aznap belepróbáltam a gépbe. A rendszert még nem akartam újrarakni (mert lusta voltam), csak a kártyát cseréltem ki. Gondoltam 6600-as volt benne, egy 6600GT-t vinnie kell különösebb beavatkozás nélkül. Sajnos nem így történt, egy darabig üzemelt, utána elkezdte a monitort furcsa üzemmódokba kapcsolni (mintha energiatakarékra rakta volna). Gondoltam magamban, hogy nem úszom meg a win reinstallt, de ekkor már gyanús volt, hogy ez nem normális viselkedés, hisz így még mennie kellene. Jöjjön, aminek jönnie kell: format c:
    Telepíteném a win-t, de már a telepítésnél gondok adódtak (kikapcsolta a monitort). Itt bizonyosodott meg bennem, hogy valami tényleg nem klappol. Gépnek jónak kell lennie, bios a legfrissebb, nincs tuningolva. Közlöm a tüneteket a volt tulajdonossal, de ő csak azt hajtogatja (mint egy fogyatékos), hogy a kártya jó volt és hívjak föl egy harmadik személyt, mert az ő kártyája volt és ő majd megmondja, hogy a kártya jó. Mondtam neki, hogy én ezzel nem tudok mit kezdeni. Kis mókusnak nézett ki a gyerek, gondoltam magamban, hogy biztos nem szakszerűen vették ki a gépből (bár így elég nehéz elrontani), vagy útközben megsérült, vagy tuningolták és kihajtották a lelkét. Mondtam neki, hogy akkor vissza minden. Ez az ötlet nem tetszett neki, nem akarta visszavenni a kártyát, pedig garanciát vállalt rá. Még mondtam is neki, hogy oké, lehet, hogy a haverodnál működik, de nállam nem és nem tudok vele mit kezdeni. Rendben, hogy csak egy 10-esről volt szó, nem is a pénz miatt verem a nyálam, csak idegesített, hogy egy ilyen kis misimókuska visszaélt a jóindulatommal. Többen mondták, hogy megoldják helyettem a problémát, de mondtam nekik, hogy nem ér annyit az egész.
    Én azt ajánlom az esetleg vele üzletelő emberkének, hogy csak azután fizessen neki, miután megbizonyosodott az árú működőképességéről…
    (Azóta a kártyát már elcseréltem)

  • Incognito

    senior tag

    válasz adorjant #9205 üzenetére

    Ezek szerint a második jelző tényleg illik rád. Itt nem arról van szó, hogy a kártya másnál, jó vagy nem, a lényeg, hogy nálam nem működik (ezt egy párszor elmondtam neked, de ezek szerint nehéz). A PH gari arról szól, ha eladsz valamit és az másnál nem működik, visszaveszed és pont (legalábbis nálam). Nem tudom miért fontos, hogy hány napig túráztattam magam a kártya tesztelésével (ebből is az látszik, hogy mindent megtettem, hogy a kártyát működésre bírjam). Ötletcsere? Szerintem minden lehetséges hibaforrás kizártam. Elárasztás? 1 hozzászólással? A "sértegetésért" elnézést kérek. Igen, a kártya el lett cserélve (hála Antimatrix-nak). Nem értem minek tartanék meg egy olyan kártyát, ami nálam nem működik.

    Üdv.: Incognito

  • Incognito

    senior tag

    válasz Foglalt név #9219 üzenetére

    Itt közel sem erről van szó. Ha eladok egy alkatrészt és az nem megy az illetőnél, akkor visszaveszem. Nálam erről szól a PH-s gari és szerintem az emberek 99%-ánál így van, a maradék 1%-al nem érdemes üzletet kötni. Dolgoztam boltban is és volt cseregarancia. A hasonlatod nem igazán passzol a mi esetünkre, hisz mind a két kártya AGP-s, és simán kicserélhető lehetett volna (Nem ISA, nem Vesa, nem PCI, tehát foglalatbeli különbségek nincsenek). :U

    Volt már arra példa, hogy eladtam egy VGA-t (6600GT), nem ment az illetőnél, és volt bennem annyi gerinc, hogy visszaveszem és nem hagyom szarban a srácot. Másoknál ez miért nem így megy?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák