Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fixi

    csendes tag

    Nagy bajba kerültem. Harmadszorra elaptak az APEH nyugtaadási kötelezettség miatt. Mire számítsak:F Helyszínen közölték, hogy 1 milló forint lesz :Y 10 év alatt ez a harmadszor nemtom számít-e vmi:F

    Kérem mindenkitől, hogy tartsa magába elítélő véleményét és elítélését. Minden vállalkozásnak meg van a maga egyéni szociális próblémája, becsúzhatnak hibák. De leszögezem, hogy az én havi 200-300 ezres megforgatási tőkém, pontosabban ruhákat árulok szabadég alatt a piacon. Rendszresen adok nyugtát, fizetem az adót (SZJA, TB, stb...), dehát ilyen az élet. Esős volt a tegnapi nap. A sátramban árultam, rossz volt. Elvitte a szél a sátrat, rögzíteni kellett, takargatni az árut és közben fűzni párbeszédet a párszem vevővel stb... fejveszve kellett ezt azt csinálnom. Pénztárgépem nincs, nyugtatömböm van, amely félig megázott az eső következtében, szal fej tetejére állt a világ számomra akkor. És hát innentől ismeritek, vásároltak, elköszöntek. Utána visszajöttek... igazoltak magukat, vállalkozásom eredetiségét vizsgálták, ezután jegyzőkönyvelés, nyilatkozatok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy rendes legális vállalkozót, aki alig tud fenntartani magát és nem azon szemlélettel akar a nyugtákon spórolni. Az adóm úgysem lesz ettől több vagy kevesebb tőle. És most jönnek ezzel az 1 milliós büntetéssel a 300ezres vállakozásommal :((( ez vicc. Az első kettő alkalom még úgy nehezen kibírtam, innen onnan kölcsön kértem egy picit, mert 90ezer és utána 250ezer volt a bünti

  • fixi

    csendes tag

    válasz Nkboy #388 üzenetére

    600ezer:F :Y Biztos nem lehet fellebezni, mert most olvasom a jegyzőkönyvet és látom, hogy odaírták: Beismertem a hibát.

    De csak lehet enyhítést, méltányosság kérni, azaz részletfizetés stb... Tényleg ilyenkor felszámolnak kamatot mint a bankoknál:F És milyen formában:F Levélszerűen kell majd benyújtanom:F

  • fixi

    csendes tag

    válasz stichus #391 üzenetére

    Mit takar az elmúlt 3 év:F Ez történ velem az elmúlt 3 évben:

    - 2006. jún. próbavásárlás során eleget tettem a nyugtaadási kötelezettségemnek.

    - 2007. máj. nem tettem eleget. és a határozatban említették a 2003. máj.-i mulasztásomra. Szal nem a javamra, hanem ellenem szólt akkor. De hiszen 2003 és 2007 között 4 év volt. Elvileg "lenullázódik", nem:F

    - mostani 2009. febr. nem tettem eleget.

    A %-kok mit jelentenek:F Akkor 100%-os az a 1 milló bírság:F Nagyon nem szeretnék, de ha nincs más megoldás. Csődött jelentek és leadom a vállalkozómat. Mentesülök a bírság alól:F

    [ Szerkesztve ]

  • fixi

    csendes tag

    Munkavállalói kiskönyvvel vaok. Valahogyan "megúszhatom" a közteher bélyeg díját (400Ft):F Pl.: ha jön az ellenőr, akkor úgy lehetne csinálni. Hogy gyorsan az az napi dátumot írom be:F A többi adat rublika természetesen kitöltve. Csak a dátum kitöltetlen. Sőt! A hónapot írom be és a napot kitöltetlen lenne, a gyorsaság érdekében. Hogy zajlik le az ellenőrzés:F Sarkamban lesznek, amikor megyek a kiskönyvért:F

  • fixi

    csendes tag

    válasz rien #455 üzenetére

    Csak hogy a munkáltatóm egyben a szüleim :( Magunknak próbálunk spórolni. Nem kell elképzelni, hogy adót csalunk és hisztizunk hogy nincs pénz... vásári csemege árusítással foglalkozunk :B Őszintén szólva, ha télleg virágzóan menne az üzlet, akkor habozás nélkül bejelentetném magam (és nem is minimálbérre, milyen jó is volna az ;) ) mint adózó állampolgár. Ez által tudnék felvenni hitelt, hogy lenne saját lakásunk és suzukink :D az élettársammal és még sok előnye van a dolognak, ha be vagy jelentve. De egyszerűen nincs rá mód :( amikor a költségvetésben minden 1k-s kiadásra oda kell figyelni. Nem véletlenül spórolni próbálunk ezen a bélyeg dolgon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák