Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz DS39 #547 üzenetére

    Szerintem tulzottan optimista feltetelezes ez a 80-90% a kockak aranya. Forumokat olvasva nagyon nem ez a kep rajzolodik ki, epp ellenkezoleg. Vannak nehanyan akik ertenek dolgokhoz es ok egymassal beszelgetnek. Ebbe a beszelgetesbe folynak bele es folynak ki belole a randomok, akiknek annyi kozuk van az informatikahoz, hogy van otthon aram.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz zsolt_64 #198 üzenetére

    Tehát a "minél kevésbé ért hozzá" itt az a forma , aki 7 éve web fejlesztő ? Ezt jól értem ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz KRi2 #550 üzenetére

    "Kikapcsolhatják Parciék a pH-t?
    Igen."

    Persze hogy kikapcsolhatják, de azzal mit érnek el ?

    Most ezt abszolút flame meg minden nélkül , de gondoljuk már át a valóságot :

    Ahogy feljebb is írta valaki , nagyjából három részre lehetne szétszedni az oldalt , az alap hírek , a tesztek és a fórum. Ebből a három részből ha nettó értéket próbálunk meg vizsgálni akkor valahol 3%-3%-94% körül lehet az arány vagy rosszabb. A komplett site-ot konkrétan a fórumon lévő közösség tartja el. Mert ott van a tartalom. A gond az, hogy ha eltekintünk attól , hogy nem (vagy nehezen) migrálható a már felgyűlt tudás a fórumban, azt ami ott elérhető funkció ma konkrétan tudja egy Telegram is , nagyjából ingyen , reklámok nélkül , 99.99999% rendelkezésre állással. Az a gond, hogy nagyon el van tolódva a fórum felé az oldalon az érték és ezért nehéz megmagyarázni ezt a "blokkoló" témát , mert az oldal hasznos tartalmát konkrétan a userek állítják elő.

    Ezt már párszor elsírtam , de elsírom még egyszer , egy szakmai oldalon , egy szakmai cikket/bemutatót egyszerűen nem lehet komolyan venni abban a formában, ahogy pl Synth megírja. Nem ide való , ennyi , komolytalanná teszi az egészet. Ez mára már odáig fajult, hogy én pl el sem olvasok olyan cikket amit ő ír és a vicces, hogy ehhez nem kell megnéznem a szerzőt , a címből + alcímből pontosan meg lehet mondani, hogy Ő írta őket.

    Lényeg a lényeg , nincs életem ezt most ezer szögből kifejteni , megértem a ph problémáját csak a ph nem érti a user problémáit. Ha ti bezártok , tök szar lesz , rengeteg infó el fog veszni amit majd ez a közösség ugyan úgy létre fog hozni egy másik szolgáltatás keretein belül , mert ez csak egy fórum. Amikor ott tartunk, hogy egy thevr (akiket egyébként kvázi nem bírok elviselni - nem igazán nézem őket) komolyabb videós tesztet/termékbemutatót csinál IT/mobil vonalon a 13 évesekből álló "gémer" nézőinek , mint magyarország legnagyobb és legismertebb számtech lapcsaládja , akkor ott szerintem van mit átgondolni és biztos vagyok benne, hogy ez egyáltalán nem azért van mert ti nem akarjátok , de a valóság az , hogy nekik van , nektek nincs. Vitázhatunk ezer évig ennek az okairól , de ha valaki meg akar nézni egy fél órás videós bemutatót az iphone 11ről akkor náluk megtudja , nálatok pedig nem. Akármi is az oka ennek.

    Én összegezve valami olyasmit gondolok, hogy Ti ragaszkodtok egy elképzeléshez amit viszont a világ már nem értékel. Nagyon nehezen adaptálódtok a trendekhez , ami egyrészről nagyon nagyon jó , mert így van saját stílusotok, másrészt meg nagyon rossz , mert elmegy mellettetek a világ. Nincs baj azzal, hogy nem akarjátok követni a trendeket , de akkor valami olyat kell nyújtani ami egyedülálló. Nálatok jelenleg a fórumon, a userek által összehordott információ az egyetlen egyedülálló.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz samujózsi #555 üzenetére

    Ez is egy realis forgatokonyv sajnos.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Intruder2k5 #689 üzenetére

    Elég nehezen tudom elhinni, hogy felnőtt emberek ennyire nem értik meg , hogy ki miről beszél. Tényleg nem érzed a különbséget a macskás mém és az egyéni arckép között ?
    Átfogalmazom : az error page az, amit egy olyan oldalon jelenítenek meg , ahol mondjuk Abu ír cikket. A macskás kép az , amit egy olyan oldalon jelenítenek meg, ahol Synthwave ír cikket. Így szerintem könnyebb lesz megérteni a problémát.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz samujózsi #697 üzenetére

    Ha atgondolod , hogy milyen temaju lap a pH, biztos vagyok benne , hogy egybol megtudod a valaszt a kerdesdre. :)
    Egyebkent pedig nem sertettem meg szerintem, ravilagitottam egy puszta tenyre. Neki is tobbszor megirtam, hogy nincs bajom azzal ahogy ir, elismerem, hogy jol ir, csak annak amit csinal egyaltalan nem itt van a helye. Ez nem egy ezoteria blog.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz D1Rect #701 üzenetére

    ;]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Parci #765 üzenetére

    Ha bármilyen random gyártónak az oldalán egy terméke alá odafröcsögöm a magyar nyelv legcifrább szófordulataival , hogy a termékük egy utolsó darab szar , akkor vissza fog rá írni egy ügyintéző(vagy bot) , hogy sajnálattal halljuk a panaszát és kérjük vegye fel a kapcsolatot velünk.
    Na most itt valaki 400 szóban kifejti a problémáját , teljesen normálisan , amire az üzemeltetés hivatalos válasza a "boldog karácsonyt!"

    Szerinted milyen kontextusba helyez ez titeket ? Mármint komolyan , ez így a teljes vezetőség/tulajdonosok által abszolút jóváhagyott és elfogadott reakció ? Ha ezt egy mekiben odamondja neked a kasszás , akár igazad van akár nem , azt a kasszást aznap! kirúgják nagyjából.
    Én elhiszem , hogy ez egy nagyon szar helyzet és elhiszem, hogy óriási nyomás ez az egész téma nektek , de ne üljetek fordítva a lovon. Egyenlőre még az olvasó kell a kiadónak és nem a kiadó az olvasónak. Ez egy elég nagy különbség szerintem, amit jó lenne tisztába tenni magában mindenkinek (nekünk is , nektek is). Nem akarok flémelni, de egyszerűen ez már annyira komolytalan , hogy az hihetetlen. Főleg olyantól, aki ebben a topikban a lapot képviseli....

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Parci #783 üzenetére

    Tudom, hogy idéztél és azt is hogy honnan , pont ez a probléma.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Parci #787 üzenetére

    Rendben.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz totya694 #905 üzenetére

    Tudom, hogy meg fogom bánni ezt a kérdést , de miért nincs bankszámlád 2020-ban ?

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz rednifegnar #907 üzenetére

    Persze, hogy lehet bankszamla nelkul elni, csak nagyjabol 16milliard szolgaltatastol vagod el magad teljesen feleslegesen kezdve a ruhavasarlastol a netflixen at a szallasfoglalasig. Nyilvan nagyon okosan ra lehet mondani, hogy majd veszel ruhat boltba es fizezek kp-val, de ne csinaljuk mar ezt. Egy teljesen atlagos ember eleteben is millio+1 alkalom van , amikor majdhogynem elengedhetetlen egy bankszamla, egy olyan ember eleteben aki meg jobban hasznalja a vilagban elerheto szolgaltatasok sokasagat annak meg konkretan elengedhetetlen. Egyebkent onmagaban mar ott indul a kerdojel, hogy hogy kap fizetest (ahogy ezt felettem is irtak). Szamla nelkul nem tudsz semmit vasarolni kulfoldrol, ami vegtelen sok esetben oriasi megtakaritas, nagyon sok esetben pedig egyeduli lehetoseg. Nincs zene stream, nincs netflix , nincs hbogo , tehat az osszes ilyen jellegu szorakozas elveszik. Nincs vpn, soha , sehol , gyakorlatilag semmilyen softwaret nem tudsz megvenni sem szamitogepre, sem telefonra, semmire. Sok esetben meg kajat rendelni sem tudok a netpincerrol ugy, hogy nem fizetek kartyaval. Kulfoldi szallasfoglalas, repulojegy vasarlas mind kiesik. Konkretan reggelig irhatnam ezt a listat mert annyi mindent ra lehetne irni, hogy az megszamlalhatatlan. Mielott beleallsz, hogy tuti van ember aki ezekbol semmit nem igenyel elore megirom, hogy ebben en is biztos vagyok , de azt az 500.000 emberbol egyet ne allitsuk mar be altalanos peldanak. Ma ha valakinek nincs bankszamlaja az igen is extrem ritka eset, mert az emberek 9X% nemhogy a szorakozasat/ruhazkodasat/ilyesmiket nem tudna megoldani bankszamla nelkul, de konkretan az eletet sem. Arrol nem is beszelve, hogy itt meg a penzt sem lehet felhozni , mert ott a barion meg millio ilyen fintech szar ahol se szamlavezetesi dij, se semmi nincs nagyjabol. Ha valaki sokallja azt a havi ezer forintot cserebe azert a kenyelemert amit a bankszamla nyujt.
    Szerk : egyetemre konkretan nem tudsz bankszamla nelkul jelentkezni, mert a reg dijat csak ugy tudod befizetni. Ha osztondijas leszel, azt bankszamlara utaljak, ha onkoltseges akkor bankszamlarol kell fizetned. Diakhitel ugyan ez. Tehat mar azelott is majdhogynem megoldhatatlan az elet bankszamla nelkul, mielott egyaltalan elkezdodne egy fiatalnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák