Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • menledge

    senior tag

    válasz Parci #503 üzenetére

    Eddig csak read only voltam ebben a topicban.

    Én már régóta használok reklámblókkolót, több okból is. Egyrészt utálom a reklámokat, szerencsére egyáltalán nem hatnak rám. Erőforrást vesznek el, villognak, mozognak, zavarnak, stb.

    Viszont, mindkét oldalt megértem, és én is pl. ezért kikapcsoltam itt. Legalább is egyelőre. De a másik oldalnál is vannak jogos észrevételek, és amilyen hardcorenak, önfejűnek, stb vannak titulálva a reklámblokkolók, a lap tulajdonosain ugyan ezt lehet érezni, csak a másik szemszögből. De ezt már többen is jelezték, remélhetőleg észreveszitek ezt is.

    Amiért viszont írtam: "sokkal többen vannak, akik valamiért blokkolnak, sokszor azt sem tudják, hogy blokkolnak. valaki felrakta, valamikor felrakta stb."

    Ezt egyáltalán nem így gondolom. Aki blokkol az nem véletlen van (nagyrészt), és igen van olyan akinek valaki felrakta, mivel ezt jól ismerem. Én magam a családban, barátoknál, munkahelyen raktam fel reklámblokkolót. Lehet ennél az embereknél valakit érdekelne a reklám/termék, DE utána meg az van, hogy lassú a gépem... vírust kaptam... felugró ablak van és nem tudok tovább lépni... stb.-stb. Sajnos ez a legnagyobb baj, hogy a reklámok stb. sokkal nagyobb gondot okoznak általánosságban, és ezért van szükség a blokkolókra, ha tudatosan, ha anélkül. Amikor jönnek ezekkel a panaszokkal, pont nem érdekel, hogy ő itt rákattint vagy máshol a reklámra, de másik 1000 helyen meg zavarná. Ezért ez az egyszerűbb megoldás.

    Ezért szélmalomharc ez valóban, mert hiába a kérés, akit zavar nagyon, úgy is blokkolja, akinek valamiért felrakták annak oka van.

    Közben jött még hsz (#514, #516) erre vonatkozóan. Pont erre próbáltam reagálni. Szerintem ez hatalmas tévedés. A blokkolók nagy része tudatosan blokkol, kisebb rész nem tudatos bizonyos esetekben, de pontosan megvan az oka ott is a blokkolásnak! (Mert ha a nagyi gépe lassú és vírusos és stb. akkor rárakom, blokkol mindent és nem érdekel, hogy ő igazából egy normális fórumon megnézne egy reklámot de másik 10 retek oldalnál meg szívna, akkor blokkolás van és kész.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák