Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • overvoice

    újonc

    Sziasztok!

    Nem vagyok nagy varázsló, így most segítségre szorultam, adatmentésben ha vki tudna tanácsot adni segíteni megköszönném. :)

    Van egy laptopom, lenovo G505s, 1T HDD, 2 partícióval. Az egyik a win (C:), a másik adattárolás (D:).
    Win 8.1 volt rajta de telepítettem Win 10 et. Leformáztam a C.-t, viszont nem engedte telepíteni, mert MBR es. CMD ben megkerestem a partíciókat, és a C:-t konvertáltam GPT re. Ezután a telepítő már csak a vinyót látta, a partíciókat nem. Így megint csináltam két partíciót, a win gond nélkül fel ment. Probléma a D: ről elveszett adatok.
    Get data -val vissza is mentettem sok mindent viszont semmit nem tudok belőle használni. txt pdf jpg mp3 wav semmit nem tud megnyitni lejátszani.
    Valahogy meg lehet oldani hogy használni tudjam a visszamentet fájlokat? És ez miért van, miért nem tudja olvasni?
    bármi ötletet tanácsot szívesen fogadok!

  • overvoice

    újonc

    Köszi a gyors választ!
    Tartottam tőle h a partíciót másképp osztja ki. Amit nem értek hogy amikor a C: t átkonvertáltam GPT re akkor miért tűntek el a partíciók? Mert utána a telepítő már csak a vinyót látta, muszáj voltam csinálni újat. (legalábbis akkor hirtelen nem tudtam más megoldást)

    2. Úgy néz ki hogy igen, a get data a mostani partíciót látja és azon keres. a régi pedig nem ott volt. ( van olyan visszamentett mp3 amit meg tudok nyitni, viszont teljesen más zenéből van benne részlet)

    3 A visszamentést pendrivra és a C: re csináltam. Mivel a partíció más helyen van mint korábban így gondolom akkor amit most C: re írok (win is) felülírja azt ami korábban a D: hez tartozhatott
    Már az is nagy előre lépés lenne ha a pendrive ra mentett holmikat tudnám használni. De úgy néz ki azok is csak átírt hibás fájlok. :(

    Van arra mód hogy a régi partíció adatai alapján újraparticionáljam a vinyót? tehát ahol régen volt C:, D: az most is ott legyen,és azután recovery?
    A HDD adatok kihalászására tudnál ajánlani vmi programot?

    Azt meg lehet csinálni h pendrive ról menjen a win? csak hogy ne legyen sokat piszkálva a HDD, külön tudjam kezelni.
    Bocsi ha sokat kérdezek, sok az infó és próbálok vmi megoldást keresni.

  • overvoice

    újonc

    válasz King Unique #8593 üzenetére

    Én az uefi, legacy dologról semmit nem tudtam, nem hallottam róla. Én csak telepiteni akartam a wint ami azzal fogadott h gpt kell neki. :/
    A pontos adatokhoz kellene vmi program mert igy csak körülbelülit tudok mondani. Elözöleg a c: volt 250 Gb, a d: pedig a maradék amit engedett vmi 740 Gb. Illetve volt egy 300 megás part amit rendszer magának hagy meg. Az nem lett bántva.
    Az uj particionálásnál szintén 250 Gb a c:, a D re 694 Gb ot engedett, és most 500 megát hagyott magának harmadik partként.

    -A telepitést lemezröl bootoltam,
    -C: formázás
    -Cmd be átkonvertáltam gpt re
    -Telepitö ujrainditása
    -Particio létrehozása
    -Telepités
    Idörendben igy tudnám leirni.
    Most lépnem kell melóba még este összeszedem a gondolataim aztán irok.

    [ Szerkesztve ]

  • overvoice

    újonc

    válasz liksoft #8599 üzenetére

    Mármint melyik kérdésre nem válaszoltam?

    Ha csinálok gdb vel teljes scant c- re d- re abbol tudok neked vmi hasznos adatot küldeni?
    Gondoltam rá hogy egy külsö meghajtóra kéne win, hogy a rendes hdd t külön lehessen kezelni.de már nem tudom mi lenne jó. Ki van a cerka ezzel az egésszel,
    Három év alatt egyszer akarok win telepiteni akkor is csak a kinlódás van vele.

Új hozzászólás Aktív témák