Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ktmg

    újonc

    Sziasztok!

    Az alábbiakban írt esethez kérem a segítségeteket!

    Főbb hardver elemek:
    Processzor: I7-6700
    RAM: 16 GB
    Op. rendszer: Windows 10 Pro
    C: drive: 240 GB SSD
    Külső HDD: 2T WD Red, Dock stationban, USB 3.0 csatlakozás a számítógéphez. A HDD teljesen új, biztonsági másolat készítésére vettem.

    • Miután a dock stationt, benne a HDD-vel, csatlakoztattam a géphez, a Lemezkezelő felszólított, hogy inicializáljam a külső HDD-t. GPT típusú partícióra lett inicializálva.
    • A File kezelő ekkor még nem ismerte fel a HDD-t, és kérte a formázást. Gyorsformázás kijelölve és NTFS fájlrendszer jelölve, formázás indul.
    • A File kezelő több, mint 30 percet szöttyögött rajta, majd azt írta formázás kész.
    • File kezelőben azonban még ekkor sem lehetett látni a külső HDD-t.
    • Megnéztem Lemezkezelővel, és az azt mutatta, hogy az NTFS fájlrendszer helyett RAW fájlrendszerű lett a HDD.
    • Próbáltam újra formázni a File kezelővel (gyorsformázás, NTFS fájlrendszer kijelölve), de ekkor már azt az üzenetet kaptam, hogy a formázás sikertelen.

    Hogyan tudnám sikeresen formázni NTFS fájlrendszerre?

    Előre is köszönöm

  • ktmg

    újonc

    válasz King Unique #9527 üzenetére

    Igazából majd adatot akarok menteni, de ehhez használatba kell vennem az új HDD-t.
    A dokkoló és az USB kapcsolat rendben van, mert beletettem, egy már használt SSD-t adatokkal, és a File manager minden filet rendben megtalált, és meg is tudtam nyitni azokat.
    A HDS látja a logikai meghajtó betűjelét, és felismeri a HDD típusát, de a kapacitáshoz kérdőjelet tesz.

    Köszönöm a tippet, megpróbáltam, és Diskpart-tal a csatolt képen látható eredményt kaptam.

Új hozzászólás Aktív témák