Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vereor

    csendes tag

    Hello!

    Van egy jóóóó nagy problémám: adott egy 1.5 TB-os, usb 3.0-ás WD My Book 1130 3.5"-os külső vinyó. Ami úgy gondolta, hogy ő most elszáll. 2011 márciusa óta van meg, semmi gond nem volt vele, viszont mindig ment, indult a Winnel együtt.

    A probléma: Sajátgép (Win7 Ultimate 64), HDSentinel stb nem látja, illetve csak pár mp erejéig, de akkor se lát rajta adatot, formázni akarja.
    Közben a vinyó olyan, mintha újra és újra nekifutna az olvasásnak, de mintha mindig megakadna, aztán újra, és megint. Ezt csinálja, amíg ki nem húzom. Ha csak kikapcsolom, akkor - mivel be van dugva - rögtön megint be is kapcsolja magát.
    Kaptam egy tanácsot: "HDD regenreratorból ha csinálsz egy bootable CD-t, azzal szerintem felismeri, és kezelni tudod, nagy az esélye, hogy a kezdő bitek hibásak".
    Azóta a helyzet a következő: HDD regen elsőre felismerte Win alól is, de ugyanakkor az Intéző meg minden más is látta, szóval nem hiszem, hogy az ő érdeme lett volna. Mindegy, gyorsan elkezdtem áthúzni pár cuccot, pár dolgot sikerült is, aztán nézem, hogy az egyik mappa mennyi helyet foglal ("Tulajdonságok"), és kifagy az egész. Nem tudtam mit csinálni, le kellett lőni az egész gépet. Utána megint nem ismerte fel semmi, sehogy. Akkor csináltam boot CD-t a HDD regennel, de úgy se ismerte fel, 87 újraindítás meg ki-bekapcsolás után aztán egyszercsak mégis. Elkezdtem a check&repair módot, aztán az első, amit kiírt: [link]
    És egyszer azt is kiírta, hogy a boot szektorok hibásak, amit mi is gondoltunk. Mindegy, később valahogy mégis el tudtam indítani újra, akkor gond nélkül ment, ment, mendegélt, 10%-nál, 6 órával később lefeküdtem aludni, ő meg ment magának. (Az egész időt 55 órára becsülte.:D) Felkeléskor meg a következő kép fogadott: [link]
    Egyébként, mikor tudtam másolni, fél szemmel azt láttam, hogy a HD Sentinel is azt írja ki rá, hogy Kondíció: 100%... Szóval nem vágom. :S Ha a boot szektorok hibásak, akkor hogy lehet, hogy 100-ból 4-szer minden simán megy egy ideig, mikor is aztán megint behal a komplett történet?
    Amúgy röhögni fogtok, de emlékeim szerint minden sikeres olvasásnál fejjel lefelé volt fordítva, szóval lehet, hogy ilyenkor valahogy a fej mégis át tudja rágni magát a boot szektorokon?
    Akkor viszont azt nem érteném, hogy később mi baja van, akkor már elvileg nem a boot résznél jár, vagy nem? Szóval valami más sem tetszik neki, gondolom én... Most USBről ment, nem próbáltam még, hogy SATA-ra dugom rá.
    Úgy 170 GB van amúgy a cuccon, ami pótolhatatlan, van valamilyen tippetek? Esetleg áramellátás-hiba?

    Előre is nagyon köszönöm!

    Ja, pillanatnyilag akárhogy rimánkodok, semmi, sehogy sem ismeri fel.

    [ Szerkesztve ]

  • Vereor

    csendes tag

    válasz liksoft #6375 üzenetére

    Igen, köszönöm, én is épp most olvastam egy másik ph-s topickban, hogy a tag My Book 1140-ese titkosít, és az enyém ugyan 1130, de gondolom lényegileg ugyanaz. Tehát akkor átrakva másba nem is láttam volna rajta semmit, még jó, hogy tájékozódtam. :)
    A túlmelegedésben nem vagyok biztos, ha hosszú órákat áll, mielőtt próbálkozom, akkor is ez van. A HDD regen pedig este min. 7 órát ment, mielőtt kiírta a 2. képen láthatót, én pedig, mikor tudtam róla másolni (azok az adatok legalább megvoltak hiánytalanul), pár perc után döglött be. Akkor az nem lehet, hogy egyrészt boot szektor hiba, és mikor másolás előtt megnéztem volna az egyik mappát, és hozzá kellett férnie, ott is van valami hiba, pl. bad sector?
    A cucc már nem garanciális; az általad írt hibák esetén mit tanácsolsz? Egyáltalán hogy szűrjem ki, melyik? (Tápellátás alatt azt érted, hogy esetleg a gyári ACDC adapter ment szét, vagy a házban levő usb-sata tápchip?)

    Hálás köszönetem!

  • Vereor

    csendes tag

    válasz liksoft #6377 üzenetére

    Persze, a drivehoz nem is nyúltam volna. :)
    Tehát megpróbálhatom, hogy:
    1.: kicserélem azt a külső tápot, amit adtak hozzá (Ktec, input: 100-240V~50/60Hz, 0.6 A; output: 12V 1.5A). Ezt szétszedni nem tudom, teljesen egyben van, semmi csavar vagy bármi nincs. Gondolom cserélni szigorúan csak ugyanilyen értékekkel rendelkezőre szabad; van itthon egy állítható feszültségű adapterem, de annak a kimenő áramerőssége csak 0.5A. Ezt gondolom ne, attól még, hogy kevesebb. :)
    2.: Szétszedem a házat, és ott tisztogatni, majd vissza. (Így sajna a belső átalakító hibáját nem tudom kizárni. :( )

    A két tápos dolgot úgy ki tudnám zárni, hogy beraknám a gépbe SATA-s tápra, de akkor - mint mondtad is - meg a titkosítás miatt menne gallyra minden, tehát semmiképp ne. Jól értem? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vereor

    csendes tag

    válasz liksoft #6379 üzenetére

    Egyelőre úgy tűnik, hogy tudok szerezni ugyanolyan külső tápot, legalábbis kipróbálásra, szétszedni csak utána fogom, ha ez nem hoz eredményt. :)
    Köszönöm az eddigieket! :R

  • Vereor

    csendes tag

    válasz liksoft #6379 üzenetére

    Szia!

    A gond óta nem nagyon foglalkoztam a dologgal, inkább tartogattam az agysejtjeim. :)
    Viszont a helyzet a következő jelenleg: ugyanolyan kölcsöntáppal és kábellel sem csinált semmit a drive. :( Szóval nem nagyon volt más lehetőségem, kiszedtem a házból, tisztítgatás, de semmi. Szóval már nem volt veszítenivalóm, és leszereltem az elektronikát, hogy megnézzem a forrasztásokat. Azok is rendben voltak; visszaraktam. Erre most a drivere (WD Smartware) usb-meghajtóként már mindig, kivétel nélkül látja, viszont adat, partíció nincs. Linux alatt ugyanez. Winnél a driver szerint 0% van használva, és a titkosítós állapot "locked". Mint ahogy arra számítottunk is az elektronika leszedése kapcsán. Próbálom feloldani a titkosítást, erre kéri ugye a jelszót, amit én márpedig soha nem adtam meg. :D Próbáltam pár alapértelmezett jelszót, hátha van ilyen, meg mindenféle sorozatszámot/szám- és betűkeveréket, amik rajta vannak a lemezen, de - nem túl váratlanul - egyiket sem fogadja el. Nincs erre valamilyen lehetőség, ezt a vackot kiütni valahogy? Vagy esetleg ha leformázom, (és jobb esetben így a titkosítás is semmissé lesz), akkor utána vissza lehet állítani valamilyen programmal az adatokat? (ha még egyáltalán megvannak...)
    Az elemző progik szerint a komplett drive badsectoros, de szerintem ez csak a titkosítás miatt van.

    Van még valamilyen utolsó utáni lehetőségem, vagy marad a rituális elégetés?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Vereor

    csendes tag

    válasz liksoft #6412 üzenetére

    Szia!

    Mentésre sajnos nincs pénzem. :( Ezért is próbálkoztam, mert tisztában voltam vele, hogy valószínűleg csak rosszabb lesz, de választhattam, hogy vagy a polcon porosodik így, vagy még megpróbálok valamit, bármit. Szóval mérlegeltem előtte, nem csak nekilendültem, mint a srác, aki szétkapta az egészet megnézni, hogy mitől hangos. :) De akkor ez egy beteljesítetlen küldetés marad, 1:0 a gépnek. :D
    Mindenesetre köszönöm szépen a segítséget, minden jót! ;)

Új hozzászólás Aktív témák