Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mjani1172

    addikt

    Megpróbálom itt talán.:

    Sziasztok!

    Van egy elméletileg ilyen:wdbaaf0010hbk merevlemezem.Még külső tápos. Mikor összedugtam a géppel,mindig zúgott valami , egy alkalmazás elindult és oda kellet beütni a jelszót és akkor láttam az adatokat.
    Most hiába dugom össze a villogáson kívül (ami rendszertelen) semmit nem csinál.Az segédprogram sem indul.
    Természetesen minden előjel nélkül. Van esély ilyenkor hogy ezt én elindítsam, megjavítsam? Ha szétszedem és berakom egy számítógépbe akkor elindulhat?
    Nem pörög fel a HDD, nem ismeri fel a Windows, sem az eszközkezelő sem a lemezkezelő,sem a WD saját szoftvere,semmilyen hang nem jön belőle ki.
    Egyszerűen csak hol gyorsabban hol lassabban villog rajta a led.

    Aztán olyan alapvető dolgokat, hogy a külső ház tápegysége rendben van-e, - Igen
    valamint az USB-kábel, szükség esetén ki lett-e másikkal próbálva, - Igen stb.
    Arról pedig az előbb linkelt esetnél is volt szó, hogy nem érdemes kivenni a HDD-t az eredeti külső házból és a gépbe tenni, illetve mivel hardveres titkosítás van az említett WD My Book sorozatnál + esetedben a jelszavas meghajtózár is aktiválva van, amúgy sem lehetne hozzáférni a rajta lévő adatokhoz.

    Van esetleg ötlet az adatok visszanyerésére, olyan amit én is végigcsinálhatok?
    A kiszerelés tényleg halott ügy?

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • mjani1172

    addikt

    válasz liksoft #9865 üzenetére

    Köszönöm.
    A jelszó megvan természetesen.
    Bár laikus vagyok de az a furcsa hogy eddig a bekapcsoláskor volt egy kis zúgás majd felpörgött, és indult az a jelszavas segédprogram.
    Most csak a led villog,ezen kívül semmi hang.

Új hozzászólás Aktív témák