Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fkris

    őstag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném.Egyik ismerősöm Asus X200CA gépét használat közben a földre ejtette.
    Egyből írt, hogy kék háttér előtt a gép "Initialize..." (ez alá még egy csatlakoztasson töltőt felszólítás volt, blabla) felirattal gondolokik.Kisvártatva újraindult, de csak a BIOS-ba lépett be.
    Ezen a ponton szóltam neki, hogy hagyja békén a gépet, majd megyek és megnézem mi a helyzet vele.
    Ma voltam nála, BIOS-ban a BOOT sorrendet nem tudom változtatni, sőt, igazából semmit nem tudok csinálni, max Fastboot engedélyezése/tiltása.

    Indításnál a merevlemez nem pörög fel, egyet kattog/cicereg/prüttyen, de utána nincs meg a süvítő hang, (mint amikor pörgeti és olvassa be a Windwos fájlokat) csak belép a BIOS-ba.
    Mondtam neki már a legeljén, hogy számítson arra, hogy a merevlemez kuka, az sérülhetett meg az ütődésről, amikor az ágyról lebukfencezett.

    Viszont itt jön a csavar:
    Pár nappal a laptop-akrobatika előtt romlott el a testvére gépe, ezért ideiglenesen átmentettek mindent a szabadeső Asus-ra, és most ezeknek a megléte kérdéses.Mondtam már neki, (még a történtek előtt is) hogy legyen biztonsági mentése, hát nem volt.

    Szerintetek menthetőek az adatok?Nyilván nem látatlanba kérek egy Uri Gellert, esetleg ha egy kontaktot tudtok adni, akkor elküldöm oda a havert, hogy beszéljék meg.

    Nagyságrendileg mennyibe kerül egy ilyen adatmentés?

    Köszönöm a segítséget!

    Üdv

    Kristóf

    "...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

  • Fkris

    őstag

    válasz liksoft #8191 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ.
    Az aláírásodban lévő hdd-mentés-es url él, továbbítható?

    "...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Új hozzászólás Aktív témák