Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    Üdv!
    Vinyó ügyben nagyon rám jár a rúd, és már a biztonsági mentés sem segít. :(
    Asus A8N-SLI SE(nF4-SLI), szeptemberben vett 80 gigás WD pata vinyó(WinXP SP2 rendszerlemez, 3 ntfs partíció), majd mindennapi használat, rnedes hűtés(8 centis ventilátor elölről), rendes táp(480 Wattos Hiper Power), 320 gigás Seagate 7200.10 sata másodlagos merevlemez. Előzően két-három boot elötti fagyás a WD-nél, HDSentinel smart hiba mentes, egyébként semmi rendellenes.
    Április elején este rendes gépkikapcs. Reggeli indítás után, fura kép fogad(bootot, esetleges scandisket nem láthattam) tiszta asztal-telepítés utáni- és a beállítások konfigurálását végzi -mint telepítés után-. Rendszer nagyon lassan zötyög, profil ugyan az mint amit hónapok óta használok, csak minden eltűnt. Mappák és filerendszer után nem nézek, halálsikoly, idegbaj, ujraindítás. F8, csökkentett mód, scandisk, hibákat keres és talál én meg hagyom(elveszett fájltöredékek). :O Scandisk után fagy. Ujraindít, scandisk, ujraindít, scandisk nem tudom lerázni. Újraindít, nem indul. Azaz nem indul a gép a vinyóval. Lehúzom, megy a gép, és azóta nem is lett csatlakoztatva, pihen és várja a kukát. Nem kellene, zenegyűjteményem és jelszavas füzetkém, iskolai dolgok és sok saját kép rajta. Januári fontosabbak mentése volt, de a CD-t a Windows másik gépen nem olvassa, változatos hibaüzenetekkel.
    másik:
    Résztvevők: Asus A8N-SLI SE(nF4-SLI) - Seagate 7200.10 320 gigás SATAII változat
    Hasszabban a vinyó topikjában: [link]
    Röviden: A vinyóra nem sikerült magyar WinXP SP2-t telepíteni, minden esetben fájlmásolás utáni újraindításkor ''Hiba a rendszer betöltésekor'' szöveggel megállt.
    Utána megoldás keresése közben az elérési mód AUTO-ról LARGE-re lett állítva a BIOS-ban, de úgy nem is bootolt a vinyó(no meg más sem), lefagyott POST után. Igen ám de azután hiába állítottam vissza AUTO-ra, mindenképp LARGE-ként indul és így fagy.
    Januári mentés egy része a Seagate vinyón is megvan, de lehet már nem? :o

    Következő lépés mindenképp RAID1 lesz és heti több dvd-s mentés, de addig is valamit kezdenem kellene velük. :( Előre is köszönöm segítséged. :R

    [Szerkesztve]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz liksoft #2530 üzenetére

    A 80-as WD várhat, a Seagate-et pedig megpróbálom barátoméknál menteni.
    De mit lehetne kezdeni vele utána? Esetleg egy másik lapban át lehetne állítani az hozzáférést, az segíthetne? Vagy esetleg csak ezzel az alaplappal problémázik?
    Van valami esély, hogy valamilyen módon használhatóvá lehet tenni?
    Igazából nagyon meglep, hogy egyetlen ilyen paraméter átállítása megfekteti a vinyót, főleg hogy netszerte ajánlják a Windows telepítési gondjának megoldására. :F

    Kellemetlenül érint a dolog, mert így egyáltalán nincs saját biztonságos merevlemezem.(van még két bizonytalan Maxtor(DM9 pata/sata) de lehet még azok is jobb állapotban vannak az újaknál..) Igazából a hitem is megrendült, nem tudom milyen vinyót vegyek ezután, hogy a két legmegbízhatóbbnak számító gyártó vinyói szinte újan csütörtököt mondtak. A Maxtor merevlemezeim anno melegben, agyonhajtva, hűtés nélkül! 2-3 évet kibírtak. :(

    Esetleg valami ötleted lenne arra hogy milyen merevlemezt vegyek, ami sem raidben, sem magában, sem Windows telepítéskor nem tartogat meglepetéseket?

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák