Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz jattila40 #2501 üzenetére

    Fizikai sérülés ellen semmilyen program nem véd. Nálad túlmelegedés vagy hibás tápegység nyírhatta ki a winyót (90-95% biztonsággal). Reget ne kérj, mert ki fognak tiltani illegális tevékenységért ami alapelvekbe ütközik (jogosan!).

    Példa: Ha az autód főtengelye eltört, akkor hiába szilikonozod vagy vajazod a kasznit, nem javul meg.

    A Hard Disk Sentinel progi honlapját nézd végig. Minden biztonságtechnikai kérdésedre választ fogsz kapni.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz jattila40 #2503 üzenetére

    ''Nem is védelem miatt kérdeztem a programot, hanem ha már bekövetkezett a baj, akkor melyik program a legjobb adatmentésre? Ha elfogadható ára van, akkor persze lehet fizetős is. Hogy tápegység is lehetett a ludas, az egyrészt nekem új (persze neked elhiszem), másrészt állítólag jó tápegységem van (350W Ciegtech), és nincs túlterhelve. Amit írtam, hogy valami addig nem használt területen kosz kerülhetett a fej alá, az butaság?
    Más: ha kifejezetten archiválásra veszek vinyót, milyen file rendszert érdemes rárakni? Hiba esetén melyiket könnyebb visszaállítani (FAT, NTFS, Reiser,...), melyikben van több redundancia (pl. FAT 2 db. FAT tábla)?''

    A fentieket írtad, csak privátba tetted.

    Mindegyik programnak van gyenge pontja. Vagyis a sérülés típusa és mértéke alapján célszerű kiválasztani a használandó programot. Így előre nem lehet megmondani melyik lesz a legjobb. A GDB amit általánosan használ a legtöbb ember, kielégítő minőséget produkál a legtöbb esetben. Ezért szoktam ezt ajánlani. Viszont van, hogy másik program többet hoz vissza. Ezt viszont előre csak szakembertudja megtippelni (pontosan ő sem!).

    Az a tápegység jó, ha 3-4 évnél nem idősebb. Ennyi idő alatt ugyanis a szűrőkondenzátorok kapacitása csökken (főleg intenzív ki-bekapcsolásos üzemmódban). De a túlmelegedés és tápcsatlakozó hiba még lehet.

    Az NTFS szétszórja a felületen az adminisztrációt. Így egyes területek hibájából kevesebb adat vész el. Mivel a legtöbb OS tudja kezelni, ezt ajánlanám.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák