Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz +Bence+ #1140 üzenetére

    Hi !
    Igaz nem Liksoft vagyok,de szemmel láthatólag eltűnt egy jó ideje, úgyhogy én próbálnék egy kis infót adni: (segítene az is ha beírnád, hogy ''valami'' helyén mit ír ki)
    Maxtor Ares64
    Maxtor Athena
    Maxtor Calypso
    Maxtor Falcon
    Maxtor Gala
    Maxtor N40P
    Maxtor Nike
    Maxtor Proxima
    Maxtor Rigel
    Maxtor Romulus

    Ezek mind olyan hibakódok amik arra utalnak, hogy a vincsinek annyi. Ez lehet mechanikus, vagy elektronikus kaputt. :(
    Mivel azt írtad, hogy próbáltad már másik elektronikával is ezért szerintem nem mechanikai hiba (hisz felpörög és kerreg is) véleményem szerint a belső fej erősítő szállt el. Ha jól értelmeztem Liksoft korábbi reagálásait akkor talán hibát követtél el a panelcserével mert az új panellel talán fellülírt ezt-azt a haldokló fej.

    De hát ez az én véleményem. Kb ilyesmire számíts ha Liksoftnak lesz ideje a totyikra. :(

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz +Bence+ #1140 üzenetére

    Szia!

    Freddy TNT-nek igaza van. A hibát az okozza, hogy nincs kiértékelhető jel amit a felületről olvasna. Ez lehet a gyári adminisztrációs terület vagy a fej, vagy a belső erősítő sérülése is. A winyónak ilyenkor már annyi. Lehet, hogy mentés erejéig fel lehet éleszteni, de ennek a hibának oka van, és az újból tönkre fogja tenni. Mentése innen nézve csak tiszta teres megbontással lehetséges, így költséges. Javaslatom: a winyó kuka (kivéve ha menteni kell róla), az adatokat meg máshonnan kell pótolni.

    Freddy TNT: Köszi a segítséget. Az igazság az, hogy tavasz van (kert), így kevesebb az időm. Csak azokra a kérdésekre válaszolok, amire pontos választ tudok adni. (A RAID kártyádat a rendszerben kéne látnom, innen csak általánosságokat tudnék mondani, amivel semmire sem mész.)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák