Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    válasz liksoft #8159 üzenetére

    Szóval a melegedés inkább belül okoz gondot. Értem.
    Illetve ha túl zsúfolt, akkor a vezérlő chipben. Ezt is értem.
    Már csak azt nem értem, hogy akkor miért fordítják a diszk felé a PCB-t?
    Az enyémen konkrétan ugyanis ez a helyzet: a chipek a diszk felé néznek, sőt, még egy szivacsot is tettek oda, hogy kevésbé szellőzzön.
    Sőt, a vezérlő csipre még egy rágógumi szerű kis fehér négyzetet is, bár ezt talán hővezető tulajdonsággal bír, nem tudom.
    Csak fura ez a zsúfolás, hézagkitöltés, ha egyszer jó lenne neki a levegő...
    :(

    De végülis mindegy, egyáltalán nem biztos, hogy nekem a meleg tett be, sőt, még az sem biztos, hogy belül van a baj, vagy épp a vezérlő csippel.
    :(((

    Liksoft,
    most, hogy megtudtam, hogy a konkrét firmware chip nélkül nem megy a gyári terület kiolvasása, akkor így meg nem értem, hogy miért árulnak ilyen PCB-ket kompletten? Például ez olyan, mint az enyém:
    PCB pár ezer forintért
    Mit kezd ezzel egy hivatásos adatmentő? Tud rá valahonnan helyes firmware-t flesselni?
    :U

    (Egyébként kipróbáltam, no nem azért, mert kételkedtem, hanem mert találtam két régebbi tök egyforma diszket. Megerősítem: már egy 6 éves Seagete diszk pároson sem működik, ha csak simán kicseréljük a PCB-t. Tök egyformák, egy helyen gyártották, egyazon hónapban, minden szám stimmel a nyáklapon, de még így is csak ciccegteti a tányért. De ha visszakapja a sajátját, működik. Ennek mi értelme van...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák