Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jikmuk

    csendes tag

    Acer notebook vga bios modding:

    Ha valaki letöltötte, és szétszedte a bios-át a fent leírt módon, az könnyedén hozzáférhet a vga bios-hoz, ami a rendszer biosba van belefordítva. Ez option.rom néven fut, és a program saját temp könyvtárában megtalálható. Senkinek sem ajánlom, hogy vga bios-t frissitsen, mert a bios rendszermagba belevan fordítva pluszban az aktuális vga bios száma, és ezt a gép post-nál ellenőrzi, és ha nem egyezik meg, akkor megáll a post, és a gép kifagy... :W

    Sajnos én ezt későn vettem észre, ezért egy 3103-as meghalt a kezeim alatt, mikor a Ferrari biosát tettem rá............. :(((

    Ez a módszer alkalmazható ati x200, x700, x1100 x1300 x1600 esetén %100-an, de úgyanigy intel 965, 915, 945 illetve nvidia 6200, 6600, 6800, 7300, 7600, 7900 esetén is van remény, ha az ember megtalálja a megfelelő programot hozzá.

    A módszer lényege az, hogy kiemeljük a darabokra szétszedett bios-ból a vga bios fájlt, ez az egyik option.rom, majd behívjuk egy segédprogramba, ami képes a vga bios-on állítani memória időzítést, illetve core sebességet, úgy mintha egy setup program-ban lennénk benne. Ezzel a módszerrel az értelmetlenül downclock-olt intel kártyákból is kilehet hozni a maximumot, feltéve, ha valaki megkeresi azt a programot, amivel az intel vga biosát lehet finomhangolni. Nvidia esetén is ugyanez a helyzet, sok olyan program van, ami képes az nvidia bios-át módosítani.

    Mivel én atival foglalkoztam, ezért annak a módszerét 100% kidolgoztam, de a többi kártya is ugyanigy megoldható, ha az ember szán rá időt, és a neten körbenéz....

    Ati esetén az út teljesen kijárt. A rabit [link]nevezetű program a megoldás. Ebbe behivjuk a vga bios fájlunkat, és utána realtimer-ra állítjuk az időzítést, a sebességet, a ramot. Ekkor a program feltölti a vga bios-t, és onnantól kezdve ezt a biost használjuk átmenetileg. Itt belehet lőni a sebességet, a memóriát, időzítéseket. Futtathatunk tesztprogramot, játékot, és ha minden okés, és kihoztuk a max-ot a grafikus kártyánkból, akkor elmenthetjük a vga bios-t, és ezután visszatehetjük a biost a temp könyvtárba, és ujra lefordíthatjuk..................onnantól kezdve van egy új rendszer biosunk, amiben van egy erős, és stabil vga-ank, amit ha nem használunk, akkor nyugodtan lehet powerplayen, hogy ne fogyasszon, ha meg játszani kell, akkor visszakapcsoljuk a teljes erőt.

    Ezzel a módszerrel duplájára növeltem az Ati vga kártyáim sebességét.............. :))

    nincs kanál --> nincs test --> nincs tudat --> nincs halál --> nincs probléma

Új hozzászólás Aktív témák