Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fryskitt

    addikt

    válasz vati #274 üzenetére

    Nem tudom. De szerintem nincs is. Ha egy termék hibás, akkor hibás.

    Ez az alap:

    A szavatossági jogok tartalmára, illetőleg a jogérvényesítés szabályaira vonatkozó rendelkezések módosítását elsősorban a tagállamok hibás termékekért való felelősségre vonatkozó törvényeinek, rendeleteinek és közigazgatási rendelkezéseinek közelítéséről szóló, az 1999/34/EK európai parlamenti és tanácsi irányelvvel módosított 85/374/EGK tanácsi irányelv indokolta. A hivatkozott EU-norma eredményeként született meg a 2002. évi XXXVI. törvény, amely a Polgári Törvénykönyv (a továbbiakban: Ptk.) módosítása mellett több, a fogyasztóvédelemmel összefüggő törvényi változást beiktatott.

    A törvénymódosítás az alacsonyabb szintű jogszabályok megváltoztatását is szükségessé tette: 2003. szeptember 1-jén lépett hatályba a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és jótállási igények intézéséről szóló 49/2003. (VII.30.) GKM rendelet (a továbbiakban: Rendelet), amely a jogérvényesítés eljárási rendjét határozza meg, az anyagi jogot a Ptk. adja.


    További rendelkezések:

    A Ptk. a szavatossági jogokra vonatkozó rendelkezéseit a hibás teljesítésre vonatkozó szabályok között helyezte el. A jogszabályi definíció szerint a kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatott dolog a teljesítés időpontjában nem felel meg a jogszabályban vagy a szerződésben meghatározott tulajdonságoknak. Ez azt jelenti, hogy a meghibásodás oka nem a termék rendeltetésellenes használata, hanem olyan körülmény, amely az áruban már a vásárláskor is benne volt (ún. rejtett hiba).

    Látható, hogy a lényeg a HIBÁS TERMÉK, csomagolásról szó sem esik. Nem is eshet, hiszen azért, mert valaki nem biztosít külön raktárat arra, hogy megőrizze a dobozokat, még nem esik el attól a jogtól, hogy az eleve hibás terméket kicseréltethesse.


    A fenti gyakorlat csak és kizárólag azért lehetséges, mert Magyarország nem jogállam, itt mindenki azt tehet, amit akar, és azzal tol ki, akivel akar.
    Egyebekben ilyen vita esetén érdemes a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez fordulni, gyakran ennek puszta említése is megoldja a vitát.

    Bocs a regényért. :)

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Fryskitt

    addikt

    válasz vati #274 üzenetére

    Ezt a problémát korábban már frappánsabban is összefoglaltam, most megtaláltam:

    ''Sajnos magyarhon utoljára a két háború között számíthatta magát Európához, azóta a nyolcvanas évek maszek zöldségeseinek eszméjén nevelkedett, magukat kereskedőnek hívó szemétládák korlátlan és védtelen vadászterepe lett. Ez van.''

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Új hozzászólás Aktív témák