Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarcsiOslo

    újonc

    válasz gnius #622 üzenetére

    Szia!
    Kicsit megkesve valaszolok, ne haragudj!
    A norvegok huvosek, tavolsagtartonak erzem oket. Persze nem mondhatnam, hogy eddig olyan sok norveggal sikerult kozelebbi kapcsolatba kerulnom (a bevasarlasokon kivul), de elso benyomasom ez. Voltam probanapon az oviba, ahol dolgozni fogok es ott beszeltem a szulokkel, de ok is zarkozottnak tuntek.Lehet azert mert idegen voltam elsore, de nem nyitottak, pedig mindenkinek bemutatkoztam, elmondtam honnan jottem es, hogy itt fogok lenni par honapig. Semmi kerdes nem volt egyik szulotol sem. Viszont az ott dolgozok nagyon kedvesek, figyelmesek es segitokeszek voltak. Ha lesz lehetosegem tobb norveggal napi szinten kapcsolatba kerulnom, leirom mit tapasztalok.
    Elelmiszert mindent kapni, meg Negro cukorkat is lattam mar kint. Ami nekem nagyon hianyzik az a Turorudi:) Ami nagyon meno etel itt a kaviar, koktelrak, hot-dog, aminek itteni neve pølse meg brød. En azt vettem eszre, hogy a zoldsegek nem olyan izletesek, mint otthon. Egyebkent tenyleg minden kaphato, amit csak kivansz, csak legyen eleg korona hozza. Neha ilyesztoek az arak. Mi a baratommal nagyon megnezzuk az arakat es az akciokat is figyeljuk. Van egy zoldseges itt Osloban, amirol szinte minden kulfoldi tud. Ott tobb minden olcsobb, mint a boltokban, meg sokszor jobb is az aru minosege. Grønlandon talalhato. Ez a legjobb zoldseges szerintem a varosban. Egyebkent mi ugy csinaljuk, hogy mikor otthonrol jovunk vissza megpakoljuk a borondot mindenfele finomsaggal, pl. hazi kolbasz, szalami, Turorudi. Igy olcsobb is es legalabb ehetunk hazai izeket is.
    A kozlekedes nagyon jo, teljesen osszehangolt. Szinte mindenhol jelzotablak vannak, amik pontosan mutatajak, mikor jon a kovetkezo jarmu. Es ha valahol elakadt peldaul a busz es kesobb er a megalloba, azonnal modosul a jelzo tablan a varakozasi ido. Hat metro van a varosban, es van 4-5 megallo, ahol mindegyik megall. Nagyon konnyu kozlekedni a varoasban. Tobbnyire 15 percenkent jarnak a metrok es a buszok is. Itt jegyet-berletet venni automatabol vagy a Narvesen boltban lehet. Az egyszeri jegyet nem eleg megvenni, ervenyesiteni is kell esa egy oran keresztul barmilyen jarmure felszallhatsz vele. Amikor ervenyesited, akkor megmutatja a gep, hogy meddig hasznalhatod. Ellenorok inkabb a metronal vannak, buszon eddig egyszer talalkoztam veluk, viszont akkor sok ellenor szallt fel es a busz nem mozdult a megallobol, amig az ellenorok be nem fejeztek a jegyek-berletek ellenorzeset.
    Kerdezted, hogy vannak-e hajlektalanok az utcan. Vannak keregetok, de nem olyan nagy szamban, mint Pesten.Es valahogy azt vettem eszre, hogy el is tunnek, ahogy kozeledik a hideg. Bar mostanaban alig jartam a belvarosban, de a hetvegen szetnezek.
    A kozbiztonsagot nem tudom megitelni. Ha belegondolok, hogy juliusban robbantottak, majd egy szigeten fiatalokat gyilkolt egy elmebeteg orult, nem tartom megfelelonek. Most epp fotok vannak nehany forgalmasabb helyen kituzve egy ferfirol, aki molesztalt egy 18 eves lanyt. De egyeb eseteket nem tudok felsorolni. Betoresekrol nem hallottam eddig. Viszont szemely szerint en nem erzem magam nehany helyen egeszen biztonsagban. Pl. Grønland, ahol nappal zoldseget veszek, este nem szeretnek ott setalgatni. Valahogy ott ijeszto neha szamomra az a rengeteg vegyes ember,ott elnek a legtobb pakisztaniak,arabok, torokok. Kicsit furcsa az a kornyek szamomra.
    Orvosnal meg nem voltam, szerencsere. Errol egyenlore semmit nem tudok, csak annyit, hogy nagyon draga. De majd erdeklodok mas magyaroktol, hogy nekik volt-e mar szemelyes tapasztalatuk.
    Egyeb kerdes? allok elebe! Kerdezz batran, szivesen valaszolok.
    Ha det bra

Új hozzászólás Aktív témák