Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robar

    csendes tag

    válasz NoLF #502 üzenetére

    Sajnos valóban nincs rajta víztaszító réteg. Az a szerencsém viszont, hogy kint nem kell használnom, csak olvasáshoz kell és így nem is porosodik túl hamar. Amellett amikor nem használom, tokban tartom. De előfordult már az is, hogy használat közben a kicsi fiam odabújt hozzám és akaratlanul is a lencsékhez ért, miután kicsi kéznyomok maradtak az üvegen. Próbáltam lemosni vízzel csak úgy tisztán, de nem igazán tisztult meg. Megfogadom a tanácsodat és kipróbálom a szappanos tisztítást is.
    Köszönöm az ötleteket mindenkinek, még "kezdő szemüveges lévén" , jó hasznukat veszem.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

  • nyunyu

    félisten

    válasz NoLF #502 üzenetére

    gondolom a jelenlegi szemüveged lencséire nem kérted az egyik legjobb dolgot, a víztaszító réteget. ezzel a legegyszerűbb a tisztítás, mosószeres v szappanos vízzel jól megmosod, aztán ráengedsz egy kis hideg vizet ami lepereg, és kész.

    Zeiss lencsere hiaba kerte volna a viztaszitot, egy-masfel ev alatt lekopik rola.
    Utana olyan, mintha sose lett volna rajta.

    Korabban irtam mar rola, miert utaltam a zoldre sotetedo Zeiss lencsemet, pl. esoben biciklizve allandoan meg kellett allni szelvedot tisztitani, mivel a legdragabb reteguk ellenere megallt rajta a viz, aztan semmit se lattam. :O

    Multkor a reklamozott orszagos UV teszten felbuzdulva elmentem a sarki Ofotertbe, aztan megvizsgaltattam a szemuvegeimet.
    9 eves barna Essilornak semmi baja, 100% UV szures
    6 eves zold Zeissnek az egyik lencseje egyaltalan nem szur, masik ugy-ahogy. Optikus nezegette, csovalta a fejet, hogy nem erti, biztos osszekarcoltam. A nem, csak ennyire lekopott rola a bevonat.
    Mostani 3 eves szurke Airwear Transitions 100%-osan szur.
    Utobbin levo Crizal reteg sem tokeletes mar, nem tudom ingujjal lehuzni az ujjlenyomatokat, mint ujkoraban. :(

    Szoval Zeiss nem jo, de legalabb draga.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák