Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szatocs

    őstag

    válasz Viktor0610 #95 üzenetére

    Mennyiben van egy ilyen műtét? Azt hallottam, hogy ez csak a rövidlátóknak segít, igaz ez?

    === Szatocs ===

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viktor0610 #95 üzenetére

    Kérdés, hogy mekkora az a szódásüveg. Anyámé már tényleg az, az enyém még nem volt azért az...
    Mint írtam , nekem -4.25 -2.25 Cyllel, illetve -5.5 -2.5 cyllel votl a szemem, és msot lett belőle -0.5 D -0.5cyl (de van amikor csak fél cíl), Illetve 0 0...
    Magyarán nem ekll szemüveget ,s e lencsét hordanom.. Bubu ha jól látom, pont ilyesmi ''adottságokkal'' rendelkezik.. ja és én ezzel az eredménnyel vagyok a ''legrosszabbak'' közt...

    ''Gondolkodtam a szemműtéten, mivel úgy tűnik megállt a romlás, de egy teszt után azt mondta a doki, hogy nem valószínű, hogy 0-ra ki tudják hozni, akkor meg nem dobok ki rá egy valag pénzt - meg persze ott van a kockázat is ( ami állítólag nem túl nagy, de mégis... )''

    Normális doki olyat sosem mondd, hogy 100%, hogy nullára ki tudják hozni.. Azt mondják mennyi az a határ, ami maximum lehet.. Érdemes olyan helyre menni amely erre garanciát is vállal... Nekem ez a határ 1 dioptria volt, mitnt látszódik igencsak necces a bal szememmel, mondták is, hogy lehet újraműtik...

    ------------------------------------

    Viktor0610: olvasd el mit írtam. Mivel a cilindert hozzáadják a dioptriához, nekem még a bubénál is rosszabb szememet hozták ki 0-ásra, illetve felesre. SzemüvegLencsében ez kb 4-5 mm vastagság... Bubu szeme szvsz kihozható nullásra, vagy felesre, amire én még szemüveget sem raknék fel, ha nem muszáj...


    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák