Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz attilav2 #1633 üzenetére

    Lehet h behatoltak a guest wifire, még nem tudom, de egyre kevesebb bizodalmam van az openwrtben,
    lehet h van benne egy nagy sechole és simán fel lehet nyomni? Elképzelhető h visszarakom a gyárit.
    Egy host név nélküli gép jelentkezett be valószínűleg még tegnap a guest wifire, a normál wifire nem jött be senki legalábbis a dhcp lease táblázat szerint. Ma a telefonommal már nem tudtam feljelentkezni a guest wifire, jelszót kellett cserélnem. Elég gáz ez az openwrt ha ilyen hamar felnyomják. Remélem h nem ez történt hanem valami más hiba. Lehet h venni kellene valami komolyabb routert mondjuk netgear N600-as szériát vagy újabbat amiben gyárilag van guest wifi, fizikai wifi ki / be kapcsoló gomb az előlapon stb.
    Még arra gondoltam további biztonsági intézkedésként h pppoe-t rakni a wifi fölé, azaz hiába jelentkezne be bárki a wifire nem tudna csinálni semmit addig amíg fel nem épített egy pppoe kapcsolatot, rákerestem a googleban a pppoe over wifi-re de nem találtam épkézláb openwrt-s leírást róla. Valami olyasmi kellene amennyibe lehetséges h ha valaki feljelentkezik wifire akkor ne kapjon IP-t, csak akkor ha bejelentkezett pppoe-n is, valamint h a pppoe chap módban működjön és legalább md5 jelszótitkosítást használjon.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák