Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70155 üzenetére

    1. Nekem nem nyűg a maszk, igaz unom mint a francot... Azért teszem fel, mert elfogadom, hogy valaki fél, valaki retteg, még maszkban is, van aki messzire elkerüli a másikat, mert annyira fél. Talán így, picit nyugodtabb, talán biztonságban érzi magát, ha neki így jó, rajtam nem múlik, meg tudom tenni másért, másokért. Amúgy is kötelező, ennyit kibírok.
    Azzal én sem értek egyet, hogy valaki azt óbégatja, hogy normális életet akar, (nyilván ki nem és kinek mi a normális ugye)... közben pedig a másikat leszarja, szapulja, bántja, lenézi, megveti, mert felveszi, felmeri venni a maszkot. Én is "normális" életet szeretnék, maszk nélkül. Reméljük eljön ez az idő újra...
    Influenza idején miért nem hordattak maszkokat az emberekkel? Tömegközlekedésen (...2018, 2019) télen mindenki köhög a buszon, folyik az orra, egymás után fogdosnak össze mindent. Nem volt maszk, meg fertőtlenítés, pedig csak a covid előtti évekről beszélek. Influenzába is meghaltak, vagy annak szövődményébe, és sajnos nem kevesen. Akkor valahogy ezt leszarták. Viszont volt, van, lesz influenza elleni védőoltás. Nem kötelező, csak ajánlott. Van akinek segített, van akinek pont sem. Van aki újra elkapja, van aki nem. Én nem vagyok beoltva influenza ellen, de az idejét nem tudom mikor voltam utoljára influenzás...

    2. Még jó, hogy nem te döntöd el, hogy kötelezővé kell tenni a vakcinát. Te ne döntsd el, hogy én kapjak e. Majd én eldöntöm. Azért, mert jogom van hozzá.
    Kötelezővé akarod tenni a vakcinát, magyarul rájuk akarod erőltetni, mert úgy gondolod, jót cselekszel ezzel, vagy mert az a normális, mert nekik nyűg a gondolkodás, ami abból ered, hogy nekik nyűg a maszk és inkább nem veszik fel, akkor te ezzel a döntéseddel megoldod a problémát? Nem. Igen, barmok, primitívek, elnézést a jelzőkért. Nekik az a normális élet, hogy nem viselnek maszkot, van aki a maszkviseléssel úgy érzi nem szabad, nem kap levegőt (nem fizikailag), korlátozzák, stb. Mi a válaszod erre? Oltassunk be mindenkit, kötelezően. Az empátia, társadalmi együttélés és a szolidaritás ilyenkor hol van? Értem én, hogy rettentően sok a barom, primitív földlakó, ismét elnézést, és le sem szarják a másik embert, látom tapasztalom. A megoldás az (ha már ez így alakult ebben az évben), amennyiben van oltás, aki akarja beoltatja magát, aki nem, nem. Minden ember más és más, minden ember másképp gondolkodik, másképp reagálunk, különbözőek vagyunk, stb. Ilyen az emberi természet és a szabad akarat. Csak ezt elfogadni, mocskos nehéz, a többeknek...
    Teljesen egészséges vagyok, jól érzem magam, nincs semmilyen betegségem, egészségesen táplálkozom, rendszeresen sportolok, vitamint szedek, beteg pedig nem szoktam lenni... Miért kéne nekem vakcina? Azért, mert más idióta barom? Bocsánat, ismét.
    Aki fél, aki idős, akinek több alapbetegsége is van, vagy gyenge az immunrendszere alapból, az oltassa be magát és még aki akarja, életkortól, stb-től függően.
    Ha szerinted kötelezővé kell tenni a vakcinát, akkor feltételezem, be oltatod magad. Innentől kezdve, te védve leszel, nem kell tartanod a vírustól és attól sem aki nem oltatja be magát, mert te már be vagy oltva, nem kaphatod el, avagy ez nem ilyen egyszerű, hm? Merül fel a kérdés... Most, az, hogy még egy oltás kell, vagy x hónapig véd, ezt most tegyük zárójelbe.

    3. Empátia, társadalmi együttélés, szolidaritás... stb. Ezek keresztény értékékek is, ahogy írtad, (vagy jó keresztény, mert már ilyet is hallottam, ezek szerint van rossz keresztény is). Tapasztalataim szerint ilyenekből elég kevés van. Elég csak szétnéznem a lakóépületben, a bevásárló központokban, a közlekedésben, stb.
    A kereszténységtől függetlenül, ezek benne vannak, benne kellene, hogy legyenek az emberekben, sajnos egyre kevesebb emberben található meg.
    Keresztény. Ez a szó divat lett napjainkban. A "kormány-" és a "-média" elintézte, ezt is... Sokan mondják, hogy keresztény, meg keresztény érték, a közelében sincsenek, sőt... Tisztelet a kivételnek. Szerencsére akad... Egy faluban az idős mamába több keresztény érték szorult, mint itt az utcában lakó emberek összességébe.
    Én nem vagyok keresztény, nem vagyok megkeresztelve sem... Még is rendelkezem az általad említett minimum 3 szó tulajdonságával... Ehhez nyilván nem kell kereszténynek lenni, ebben úgy gondolom, feltételezem, egyetértünk. Kivételek mindig lesznek, egyik oldalon is és a másik oldalon is.

    4. A kormányról nem is beszélve. A 10 parancsolatból nem sokat tartottak be.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz laszlohu #70165 üzenetére

    Semmi ilyen alkalmazást nem töltök le.

    Nem mehetek külföldre, nem mehetek pl, moziba, színházba, kondizni, uszodába, Balatonra, hotelbe... csak gyógyszertárba és élelmiszer boltba. Úgy, hogy én makk egészséges vagyok. Szép.
    Továbbra is fenntartom az influenza szezont, ami egyébként most is van... mehetünk, utazhatunk "minden" országba, bemehetünk mindenhova, ha be vagy oltva, ha nem. Nem tudom mennyi idő kell, de ez a covid is ebbe fog átfordulni majd, úgy gondolom.

    Az utóbbit sajnálom és kitartást kívánok, szerencsére nálam minden ok hála Istennek. És feltételezem, szerintem nem te vagy az egyedüli ezzel kapcsolatban, így ebbe nem is gondolnak bele, hogy valakinek lehet komoly indok miatt nyűg a maszk, illetve az egészsége szempontjából.
    Igen, a gyógyszereknek vannak mellékhatásai, sajnos, Édesanyámon tapasztalom. Az oltásnál is lesznek mellékhatások, kinek nagyobb, kinek kisebb, kinek semmilyen... Ki fog derülni hamarosan, de lesz olyan is, akinél csak évek múlva jelentkezik valami.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70171 üzenetére

    Az egyéni szabadságjog mindenkit megillet és ezt tiszteletben kell (kellene) tartani, a jogállam feladata és kutya kötelessége ezt megvédeni.

    Tehát akkor én mivel nem adatom be magamnak a vakcinát, elősegítem más ember megbetegedését, szenvedését, maradandó egészségkárosodását, halálát? Azért ezt te is érzed, hogy eléggé durva. Ez akkor lenne igaz, ha teszt alapján koronavírusos lenne valaki, láz, stb tünetekkel és befutna kiabálva egy idős otthonba, vagy kórházba... hogy ő koronavírusos.

    Ha én koronavírusos vagyok és konkrétan semmi bajom, tehát nem tudok róla, akkor is fertőz e? Hm? Nem tud bennem kialakulni a "betegség". Az immunrendszerem legyőzi. Védett leszek ellene és további megközelítő védettséget szerzek a jövőbeni mutációival kapcsolatban, mivel a szervezetem már ismeri a vírust. Így nem lehet elkapni. Ez a nyájimmunitás az egészséges embereknél, erős immunrendszernél jól működik. Mindenki másnak kellhet az oltás. Azért van, azért lesz.

    Nehéz megtalálni az egyensúlyt.

    Az orvos dolgoddal egyetértek. Orvos, erre esküdött fel. Ő azért elég közel van a "tűzvonalhoz". De írtad is, hogy jogában áll... Nehéz ez.

    #70108 Parci

    A terhes anyukák igen, ők nem kaphatnak. Látod erre nem is gondoltam, pedig tudtam. Ez most morbid lesz, de nyilván nem rohanok terhes anyukákhoz, hogy milyen szép a pocakja és a terhes osztályra sem megyek be mesét olvasni nekik. Morbid tudom, de érted, igaz ez én vagyok, van olyan hülye, már elnézést, aki beleköhög a maszkjába, vagy lehúzza és úgy köhög, miközben babakocsit toló anyuka megy el mellette. Sajnos.
    Ha 50% beoltja magát és azzal kialakul egy "kötelező" védettség és a maradék 50% pedig aki a nyájimmunitás miatt lesz védett, védettebb, akkor talán már egész jók vagyunk, de ahogy írtad is, nagyon nehéz, összetett dolog ez.

    az elején persze még kőkeményen dacol az ember a linuxpólóban, aztán végül felteszi a windows-t is.

    Ez a TOP komment ma. :C

    #70186 Ringman

    Egészséges vagyok. Él bennem a gyanú, hogy már átestem rajta, sőt, szerintem itt sokunk, ahogy a munkahelyünkön is. Csak nem vettük észre, semmi jelét. Amennyiben így van, úgy nem tudom tovább adni a fertőzést, csak ha lázas vagyok, tüneteim vannak és aki nem mutat tünetet, az nem minősül betegnek, az orvos elküldi a jóba.
    Ez nem ebola, vagy fekete himlő. Influenza járványt ismét megemlíteném. Emlékezzünk vissza az elmúlt évtizedekre...

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70261 üzenetére

    Most durva leszek, azért egy c-vitaminnál, d-vitaminnál, vagy omega3-nál, stb... szóval, igazad van, nem is szedem be, mert lehet 15 év múlva még egy fejem lesz...
    Na, tényleg, azért ha nem sugárbetegségben szenved az illető, akkor nem lesz krokodil belőle, meg szőrös a talpa.
    Ez így nem volt jó hasonlat. Ne keverjük a vitaminokat össze egy oltóanyaggal, amit most fejlesztettek ki a vitaminokról pedig már legalább 100 éve tudunk nem egyet s mást.
    Az 5G-t meg hagyjuk is, jelen pillanatban teljesen feleslegesnek tartom.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70279 üzenetére

    Azért ezt kikérem magamnak. Nagyon nem dobálóznék ezzel így, a végén még beperel valaki. Úgy is mondhatnám, írd le név szerint itt kikre gondolsz és hogy gyilkosok... mert elég közel vagy hozzá.

    2. Kérdés volt. Válaszoltál rá? Nem. Miért nem?
    Fertőzhet e az, aki nem észlel magán tünetet, nem lázas... stb

    A fertőzőképesség a tünetek súlyosságával arányos a jelenlegi ismeretek szerint, az enyhébb lefolyású esetekben némileg kisebb az esély a vírus továbbadására. (Ez még sme fantázia, tévedtél.)
    Akkor most vegyük a tünetmentességet... még kisebb a továbbadásra az esély, vagy 0, bár utóbbit nem hiszem.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70296 üzenetére

    Akkor nem lenne ez a nagy "hiszti". Ha jól tudom a 60-as években is volt koronavírus, amit megírt az akkori újság.

    Konkrétan a covid oltóanyagra gondolok, nem máséra... ha nem ebben az évben kezdték el, akkor miért ilyen sok a kérdés?
    És mikor kezdték el fejleszteni? Engem érdekel. Írd le nyugodtan, szeretném tudni és lehet, hogy most már más is.

    Továbbra is fenntartom vitaminok mellékhatását összehasonlítani az oltóanyag mellékhatásával, még egyszer írom, jelen pillanatban a COVID oltóanyagéval... teljességgel felesleges.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    Kékes525
    Ebben egyetértünk legalább. :)

    Parci
    Köszönöm kimerítő válaszod. Valahogy így kell.

    Mit értesz az alatt, hogy csak a topicban vagyok bátor? Nyilván szerencsésnek mondhatom magam sok szempontból.
    Ma élünk, holnap meghalunk, persze nem mindegy hogyan, mi és ki által. Tudom, hogy van vírus, nem rettegek tőle, nem félek tőle, nem is tartok tőle, maszkot használok ahol kötelező, a kézmosásról, fertőtlenítésről nem beszélve, akinek van esze, tömegközlekedés után, vagy bevásárlóközpont után stb, mosott kezet szappannal eddig is...
    (Persze ésszel. ismerek olyat, aki 30 percenként fertőtleníti a kezét, tudjuk, hogy ez sem jó.)
    Ugyan úgy igaz ez barátaimra és a családra.
    Munkahelyen többen is elkapták a vírust, ez tavasszal volt, tavasz előtt, akkor még nem volt kötelező a maszk a munkahelyen nálunk, most már az és a kézfogás is tilos. Mindegyikkel volt személyes fizikai kontaktom akkoriban. Ezért gondolom, hogy elkaphattam én is akár...

    Ha nem leszek védett attól, akkor mitől alakul ki a nyájimmunitás és most nem az oltás nyájimmunitásáról beszélek. Elkapom, semmi bajom, megint elkaphatom, oké, megint semmi bajom...

    Én most nyilván saját magamból indulok ki. Nem szokott fájni a fejem, nem szoktam gyenge lenni. Értem, amiket írtál, csak írom, én mit tapasztalok. Ebből a szempontból jól ismerem a szervezetem.

    Továbbra sem szeretném beoltatni magam, teljesen egészséges vagyok.

    Az a bajom, hogy hatalmas fenék van ennek kerítve, oké, új ez, rendben. Kórházi fertőzésekbe is haltak meg, nyilván nem ennyien, de amíg 1 ember is meghal...
    ...pedig ott aztán egyszerű lenne a megoldás, lásd Semmelweis Ignácot.
    Más ellen miért nem védekeztünk így, anno?

    Érted mit akarok mondani...

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Ezekiell #70321 üzenetére

    Bocsánat rosszat linkeltem. Elnézést érte...

    [link] és ők meg innen [link] -> "Fertőzőképesség tartama: az eddigi adatok alapján a fertőzőképesség a tünetek meglétekor a legnagyobb, de jelenlegi ismereteink szerint fertőzőképesség előfordulhat a megbetegedés kezdete előtt is. A fertőzőképesség valószínűleg a tünetek súlyosságával arányos. "

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Ezekiell #70325 üzenetére

    Ez az én döntésem. Tartsd tiszteletben. Én is tiszteletben tartom, hogy vannak akik be akarják oltatni magukat.

    Amikor hazaküldik a betegeket a kórházból, mert itt a covid, akkor ki törődik azzal akit hazaküldnek, majd meghal. Vagy műtéteket halasztanak el, voltak ilyenek és ahogy írtad vakbélbe is, mert nem vizsgálták meg az orvosok, mert, hogy covid van, és félti az életét, az akkor milyen orvos? Na ez a durva.
    Az ő életük nem számít? Hm, kevesebben vannak? Érted mit szeretnék mondani. Most mindent "felteszünk" a covid miatt egy lapra. Csak aztán ne hogy 22 legyen a 21 helyett.

    Arról miért nem beszélünk, hogy a 80 millió fertőzöttből, 56 millió ember már felépült a betegségből. Elkaphatják újból? Ezek szerint igen. Ha beoltanak, akkor elkaphatod újból? 1-2-4 oltás elég lesz, vagy meg kell ismételni? Túl sok a kérdés még.

    Ez nem ebola, vagy marburg. Ezekre és a többire sem voltak felkészülve.

    Jelen pillanatban kevesebben haltak meg ebben az évben, mint az elmúlt években, 2015-től 130 000 felett, 2020 egyenlőre 124 vagy 126 ezer halálozásnál tart. Megpróbálom megkeresni és belinkelni ide.

    Közben találtam egy ilyet: [link]
    Tehát itt a covid 2020-ban és kevesebben haltak meg, mint 2019-ben. Ez persze az akkor elhunytak és idén elhunytak hozzátartozóit nem vigasztalja.
    Szóval a - halálozása+szövődményei önmagukban is elég durvák - kijelentés erős.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Ezekiell #70336 üzenetére

    Dátumot nem néztem, jogos, elnézést érte. A linkeket köszi, megsasolom.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Reggie0 #70343 üzenetére

    Börtönbe zárnak, gratulálok, ez melyik országban működik? Hm? Én meg például átmegyek személyeskedésbe, tartsd tiszteletben? Hm, érted a fogalmát?

    Akkor majd érintkezünk azzal, akik nem adatták be, egyik brigád itt, másik ott. Nem igaz? Mindig is ez volt a cél, szétszakítani, egymásnak ugrasztani embereket...

    Már látom magam előtt a balatoni hoteleket, egyikbe csak azok mehetnek akik be vannak oltva, a másikba mindenki, ugyan így éttermek, mozik, stb. Abból a kevés emberből ők nem fognak megélni, akik beoltatják magukat, az ország már így is tönkre ment...

    Beoltatod magad, védve leszel, nem? Dehogynem!!! Kapsz évente 4 oltást pl. Akkor mitől félsz? Tőlem elkapod? Biztos nem kellemes félelemben élni.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70347 üzenetére

    Hogy okoznék már másnak szenvedést, betegséget, halált? Gondolkodj már! értelmezd a szavakat? Hát másfél méteres távolság van, maszk van, kint állsz sorban, mert nem lehetnek egymás nyakán az emberek. +Ott az oltás, védve lesznek. Mitől félnek, mitől féltek?

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Ezekiell #70346 üzenetére

    A kéztörés akkor állná meg a helyét amit írtál, amit előre eldöntött, megfontolt szándékkal teszel, ha én szándékosan odamegyek hozzád tudván, hogy covidos vagyok és arcon köhöglek... érted ugye.

    Aki rák, vagy szív és érrendszeri betegséggel rendelkezik és kórházban van, lehet, hogy covidos is. Ha meghal, covidot írnak a halál okára. Azért ez is félrevezető, mert ha nem rákos vagy nem küzd szív és érrendszeri megbetegedéssel, csak covidja van, nem hal meg. Ma majd minden halálozás covid...

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Reggie0 #70351 üzenetére

    Az USA és gyermekekről beszélünk. Idehaza több oltást kap egy gyermek, csecsemő, mint más országokban. Ha itthon nem viszed el a gyermeked kötelező oltásra, nem kapsz börtönt, cserébe elvesznek a gyermekedtől, egyik sem jó.

    Nem 100-os az oltás? Akkor most mi lesz? Mindenki oltassa be magát. Rendben.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70356 üzenetére

    Nem tudod elengedni a krokodilt igaz? Nem is értem, eszembe nem jutna ilyen, hogy egy szuritól krokodil leszel... :C
    Te hát te már tudod, hogy covid oltóanyagnak kicsi izomfájdalom, bőrpír a legnagyobb mellékhatása? Na, ha ez így van, akkor oltatom magam... :)
    Bill Gates? Kit érdekel Billi bácsi? Mert engem nem.

    Több 100 milliós tapasztalat? Úgy legyen. Utána jöhetne, addig nem.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Reggie0 #70362 üzenetére

    Így van, pl a TBC, a második vh után jöttek a gyógyszerek és az oltás is. 75-80 éve.
    Most 2020 van és covid.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz radi8tor #70365 üzenetére

    Köszönöm a linket.

    És akik gyógyszert szednek, az idősebb korosztály, ott sem mindegy, mit mivel vehetnek be, minek mi a mellékhatása és még megkapják ezt az oltást... azért ez nagyon nem egyszerű.

    [ Szerkesztve ]

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz azbest #70380 üzenetére

    Így van, én is látom, hamarosan benne lesz és tisztább lesz az összkép erre az évre vonatkozóan.

    „Aki barátot talál, kincset talál."

  • Patrick

    addikt

    válasz Kékes525 #70375 üzenetére

    Onnan jött ide, hogy ez a vírus, a covid, halált okoz, okozhat... Hogyha és amennyiben...

    Innen a kérdés...

    „Aki barátot talál, kincset talál."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés