Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    válasz lacafaca #48410 üzenetére

    Köszönjük a részletes tájékoztatást, igazán kimerítő volt, végre valaki felnyitja a szemünket, hogy milyen egy elvetemült ember ez a Bill Gates.
    Ja... Nem
    Pár napja már kering ez, amit bemásoltál a "Normális életet akarunk" csoportban, ( természetesen ott is ilyen avilágtitkai.hu meg azigazségnyomában.com szintű hiteles források voltak megjelölve, illetve az eredeti angol antiwaxxer lap) kuncogtam is rajta is pár percet, csak idő kérdése volt, mikor jelenik meg itt is, bár én arra tippeltem volna, hogy valami új arc hozza be..
    Hogy elejét vegyük a dolgoknak, a "PCR tesztpálcák bizonyítottan Covid fertőzöttek" a "maszk alatti co2 miatt már 4 német kisgyerek meghalt" és a "CDC tudományosan bebizonyította, hogy a maszkok elősegítik a terjedést" címü cikkeket már ne is hozd, ezek a hírek is jól futnak, a " megvilágosodott" facebook csoportban ( 69K követő WTF?) de itt szerintem nem megy át a realitás tűzfalán.

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lacafaca #48410 üzenetére

    Nekem itt lett gyanús: "ez a vakcina az, amely 2000 és 2017 között 496 000 gyermeket bénított meg." - ilyesmiért Indiában szvsz még egy amcsi milliárdost is felkötnek, erősen gyanús nekem. Nem létezik oltás, még a ruszki sufnicovid-vakcina sem, ami ekkora hibaaránnyal dolgozna. + ugye a DTP-"sztori" - nekem erősen antiwaxxer-nek tűnik az ürge, azaz minimum alapos kutakodást igényel, hogy igazoljuk a verzióját.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • lacafaca

    őstag

    válasz lacafaca #48424 üzenetére

    opsz...a link

    t72killer nehezen bizonyítható egy oltás következménye utólag, ezt te is tudod, nem hiába nem fogják vállalni a felelősséget a gyártók most sem, de a halott és más szövődményeket megélő pacienseknek azért nem olyan vicces ez utána

    [ Szerkesztve ]

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz lacafaca #48428 üzenetére

    Nemtom minek kevered ide a hitet, semmi köze hozzá, neked meg pláne semmi közöd hozzá hogy én mit és hogy hiszek.

    Kennedy szerint az 5G roncsolja a DNSt és rákot okoz (tényszerűen fals), szerinte a covid vakcina veszélyes mert nem tesztelték állatokon (tényszerűen fals), szerinte az oltások depressziót okoznak, Bill Gartes csippeltetni akarja az embereket és génmódosítani, stbstb. A faszi maga a konteó terjesztés magasiskolája.

    Ha szerinted vaskalapos vagyok, mert a konteóst konteósnak hívom, és elutasítom az ilyen tudománytagadó faszságokat, akkor legyek az, de én inkább nem aggatnék rád jelzőket, mert elhiszed ezeket az irtózatos marhaságokat. Csak magadról állítasz ki bizonyítványt ezzel, nem rólam.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lacafaca #48426 üzenetére

    Polio vakcináról van szó, amit az elég jól körbedokumentált €urópában is beadtak párszázmillió példányban, valószínű, kibukott volna, ha többtízezren bénultak volna le a beoltott gyerkőcök.

    " a WHO által készített népszerű DTP-oltás több afrikai gyermeket öl meg, mint azok a betegségek, amelyeket állítólag megelőzne"
    A WHO nem gyógyszergyár, lehet én vagyok tájékozatlan, de nem tudok róla, hogy vakcinákat gyártana. DTP-t szintén minden (normális szülőkkel megáldott) európai gyerek kap, szintén gyorsan lekerülne a szamovár az asztalról, ha ez növelné a gyerekhalandóságot. Azt viszont saját családomból tudom, hogy a torokgyík nem volt szívesen látott vendég, a 30-as, 40es években a mi családunkból is vitt el gyereket.

    A Kennedy név (nem csak JFK, a család több tagja is tett le az asztalra) jelent annyit az amcsi politikából, hogy megadok neki egy utánagondolást/végigolvasást, de ez igen erősen sántít. És ezekután már nem vagyok hajlandó extra időt belefeccölni.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Ezekiell

    veterán

    válasz lacafaca #48430 üzenetére

    Beírsz egy nettó baromságot, majd amikor ezt szóvá teszem, jön a lekezelő stílus sima hazugsagokkal (mutasd hol vizionaltam tomegkatasztrofat). Hát jó.

    Az oltasellenes konteok nem a topik részei, többször le lett már írva, legalább ehhez tartsd magad.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • tboj

    tag

    válasz lacafaca #48410 üzenetére

    Alapvetően én is a vélemény-nyilvánítás szabadsága mellett vagyok, még akkor is, ha az adott vélemény ellenkezik az enyémmel, a tudományéval vagy akár a józan ésszel. Mindenkinek joga van hozzá, még akkor is, ha úgy alkot véleményt valamiről, hogy nem rendelkezik a hozzá szükséges ismeretekkel, és nem néz utána a dolgoknak vagy nem elég alaposan. Ebben az esetben azonban az lenne a cél, hogy legjobb tudásunk és birtokunkban lévő információk segítségével meggyőzzük az illetőt. Ehhez tenném hozzá a magam részét.

    Nem fogok az összes felsorolt példára reagálni, mert elég sok idő megfelelően utánajárni a dolgoknak, de itt van a legelső:

    "Bill Gates ígéretet tett Indiának, hogy 1,2 Milliárd $ -ral az ott terjedő Polio betegséget megszünteti. Ezen ígérete kapcsán átvette az Indiai Nemzeti Tanácsadó Tanács (NAB) irányítását, majd elrendelt az öt Polio oltás helyett 50 oltást, minden öt évnél fiatalabb gyermek számára.
    Az indiai orvosok a Gates-kampányt a törzs-polio vakcina okozta pusztító járvány okán hibáztatják, mert ez a vakcina az, amely 2000 és 2017 között 496 000 gyermeket bénított meg. Az indiai kormány 2017-ben leállítatta a Gates oltási kampányát, és egyben Gates-t és társait megfosztotta a NAB tagságaitól. A polio bénulás aránya ezek után gyorsan csökkent. Az Egészségügyi Világszervezet 2017-ben vonakodva ugyan de elismerte, hogy a világméretű polio-robbanást túlnyomórészt egy vakcinatörzs okozta, amely része a Gates általi oltási programnak. A legfélelmetesebb járványok Kongóban, a Fülöp-szigeteken és Afganisztánban mind Gates-oltásokhoz kapcsolódnak. 2018-ban a globális polio-eseteknek ¾-e a Gates által szervezett oltási akciók voltak a kiváltó okai."

    Először is megnéztem az eredeti angol nyelvű cikket. Több ponton is hibás vagy szándékosan félrevezető az angolról magyarra fordítás, de még valótlanságok is vannak benne (ami mondjuk az eredetire is igaz...). Az eredeti cikkben azt írják, hogy az 1,2 milliárd dollárból 450 milliót ad Bill Gates alapítványa, nem az egészet (pl. 150 milliót a Rotary Club is bedobott a közösbe, meg több 10 milliókat különböző országok kormányai). Ehhez be van linkelve egy másik, 2017-es cikk, amiben viszont le van írva, hogy ezt a poliovírus kiirtására gyűjtötték ugyan, de Afganisztánban, Nigériában és Pakisztánban, ahol még szabadon is jelen van a vírus (azóta egyébként már Nigériában sincs). Ez Indiára már nem vonatkozik 2014 óta, mert a folyamatos oltásoknak köszönhetően a vírust már ekkorra teljesen kiirtották, de ezeket az oltásokat nem Gates finanszírozta...

    Aztán jön az, hogy átvette a NAB irányítását és elrendelt 5 helyett 50 (!!!) oltást gyerekenként ugyanarra a betegségre. Először is, nem tudom, hogy ez a NAB rövidítés honnan jött, de se az általuk fordított szervezet nevére nem illik rá, sem az eredeti cikkben szereplő National Technical Advisory Group on Immunization-re (NTAGI). Ide is belinkel egy cikket, amelyben pont az szerepel, hogy az indiai hatóságok vették át ennek finanszírozását saját kézbe, és ennek sem az volt az oka, hogy bármiféle külső befolyás érte volna a szervezetet. Másodszor pedig, azért az 50-es számra csak felhúzza mindenki a szemöldökét, de erre még visszatérek.

    Utána azt írják, hogy pusztító járványt okozott a vakcina és 2000-2017 között 496000 gyermeket bénított meg, amihez legalább már egy referált tudományos folyóiratból van szakcikk hivatkozva és linkelve. Az más kérdés, hogy megint jócskán el van ferdítve a tanulmány mondanivalója, és bele vannak erőltetve az oltásellenes narratívához szükséges mondások. A tanulmány mindössze 2 indiai tartomány adatait vizsgálta, nem az egész országét és azt nézték meg, hogy a NEM poliovírus okozta gyermekbénulásos esetek száma hogyan alakult az adott évek során. Feltették, hogy ennek a nemzetközileg megfigyelt és elfogadott értéke érvényes ezeken a területeken is, ami 100000 gyerekből 2 a 15 év alattiak esetében. Ezt alkalmazva kiszámolták, hogy mennyi ilyen eset volt várható az adott évben és összevetették azzal, hogy mennyit jelentettek pontosan. A kettő különbségét felösszegezték a 17 éves időtartamra és az jött ki, hogy 491704 esettel több volt (tehát nem is az általad bemásolt szövegben szereplő 496000-es szám), mint az általánosan elfogadott értékkel számolt várható esetek száma. Ebből aztán kiszámolták, hogy évente 100000 gyerekből hány darabnál jelent meg ez a betegség és összevetették azzal, hogy hány körben kaptak (egyébként szájon át beadható) vakcinát az adott évben. Azt kapták, hogy a két szám korrelál egymással, de nem túl erős a korreláció. Ezután megnézték, hogy mi van akkor, ha felösszegzik a beadott vakcinák köreit több évre vonatkozóan, erre már minden esetben valamivel erősebb korrelációt kaptak, és az 5 éves felösszegzés esetén volt a legmagasabb. Innen származik az a hülyeség, hogy 5 helyett 50 oltást adattak be a gyerekeknek. Ez az 5 évre vonatkozó oltási körök száma felösszegezve és így nem is egyetlen gyerekre vonatkozik. Visszatérve a korreláció tényére, a szerzők felvetik, hogy ebből kiindulva különböző közvetlen vagy közvetett módokon az oltások okozhatták ezeket az extra eseteket, de végül arra jutnak, hogy a teljes számért nem lehetnek felelősek és így nem is írják sehol, hogy ez azt jelentené, hogy az oltások okozták volna őket. Erre a tanulmányra érkezett egy másik folyóiratban reakció, ami 8 különböző ponton is megkérdőjelezi az elvégzett vizsgálatot és annak eredményeit. Az egyik pontban éppen az szerepel, hogy India többi tartományára elvégezve ugyanezt a vizsgálatot, nem látszik ilyen jellegű korreláció. Tehát még valószínűbb, hogy nincs ok-okozati kapcsolat a két dolog között. Egyébként ugyanekkora mértékű a talált korreláció, mint a nem kereskedelmi jellegű rakétafellövések száma és az USA-ban kiosztott szociológiai doktori címek száma között. Csak hogy értsük az ok-okozatot, ugye nyilvánvalóan nem az amerikai szociológiai doktori címek számától függ, hogy világszinten mennyi rakétát lőnek fel az űrbe... :) (forrás: https://www.tylervigen.com/spurious-correlations)

    Na, de akkor itt még ugye nincs vége az állításoknak, miszerint az indiai kormány 2017-ben leállította Gates oltási kampányát és megfosztotta a NAB tagságától. Ennek a mondatnak minden szava hazugság, nem állította le, nem fosztotta meg semmilyen NAB tagságától, ez ugyanis nem létezett, illetve a mai napig oltanak és nem is Gates oltási kampányáról van szó, mint ahogy már írtam. Az oltási körök számát viszont csökkentették, amióta hivatalosan is vírusmentes az ország.

    Ezután azt írja, hogy a polio bénulások aránya csökkent. Persze, mivel már kiirtották a vírust. De gondolom itt azt akarták kifejezni, hogy a nem-polio okozta bénulások száma csökkent, ami igaz, de ez benne van a korrelációban is és még mindig nincs bizonyíték az ok-okozati kapcsolatra.

    Aztán jön, hogy 2017-ben a WHO elismerte, hogy egy vakcina-törzs okozott világméretű (!) polio-robbanást. Ez megint hatalmas féligazság és csúsztatás. Annyi igazságtartalma van, hogy tényleg a vakcinából származó legyengített vírusok okoztak kitöréseket. A világméretű az azt jelenti, hogy több országban is előfordult, de csak olyan helyeken, ahol nem volt megfelelő átoltottság és így a vakcinában lévő legyengített vírust tovább tudták adni egymásnak, és eleinte még nem okozott betegséget, de idővel visszanyerte erejét. Ilyen esetek a mai napig előfordulnak, de 2,7 millió emberből 1-nél okoz betegséget maga a legyengített vírus. Ebből kifolyólag az irományban legfélelmetesebb járványnak titulált események, amik a vakcinákhoz köthetők mindössze 760 esetet számlálnak világszinten 21 országból 2000 óta úgy, hogy több mint 3 milliárd gyerek kapta meg a vakcinát.

    A vége pedig megmosolyogtató, miszerint a globális polio-fertőzések 3/4-ét a vakcinák okozták 2018-ban. Hát persze, amikor már csak mindössze három országban volt jelen a vírus szabadon és ehhez képest gyerekek milliót oltják, hogy ez így is maradjon. Ez a 3/4-es arány mindössze 100-as nagyságrendet jelentett, de így már nyilván nem hangzik olyan félelmetesnek.

    Szóval az általad bemásolt iromány első nagyobb blokkja egyrészt már a fordításokban ferdít, de még az eredeti iromány is tele van elferdített féligazságokkal, csúsztatásokkal és hazugságokkal. A többi részét meghagyom házi feladatnak, mert ezek szerint még sem sikerült olyan alaposan elvégezni, mint ahogy állítottad.

    Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

  • #16729600

    törölt tag

    válasz lacafaca #48424 üzenetére

    Igen, Bécs nem engedett a tradicionális karácsonyi vásár törlését követelő hangoknak és pár kiegészítő járványügyi előírással mégis megtartja. De hát Bécs hagyományosan egy " vörös és kozmopolita renitens " város volt és marad is. A populistáknak mindig is csípte a szemét a főváros. Ám nálunk vidéken meg ők a nyerők, elképzelhetetlen a falusi körzetekben a szocdemek térnyerése. Itt mindjárt rátérek a dolog ON részére. A világ talán legsikeresebb járványkezelési szinonimája: Új Zéland a maga munkáspárt/zöldek koaliciós kormányzatával. Épp tegnap nyert nagy többséggel újra a roppant szimpatikus csajszi miniszterelnökük.
    A polémiához:
    Nekem személy szerint ez a 'géccgeci történet súlyosan forráshiányos. Ellenben a vitakúltúra részének kellene lennie, hogy a tartalom megjelentetése miatt ne lehessen senkit karaktergyilkolni. Magát a tartalmat természetesen szét lehet cincálni és porbagyalázni, vitatni. Itt lép be a képbe a szólásszabadság kérdésköre.Tudom erre jön majd a replika, hogy bizonyos tartalmakat cenzúrázni kell, mert veszélyeztetheti a virnyák elleni védekezés hatékonyságát és káros. Ezzel viszont nem értek egyet. Az én világomban helye van minden véleménynek, nézetnek. Nagykorú polgári felfogásom és létem előjoga, hogy saját hatáskörben dönthessek arról mit tartok hülyeségnek, mit helyesnek és mit fogadok be és mit utasítok el.

  • Rive

    veterán

    válasz lacafaca #48430 üzenetére

    ...nyugodtan elfér itt ez a téma...

    Nem. Elhiszem, hogy bizonyos szinten gyümölcsöző vitamódszernek tűnhet cirka tíz másodperc 'munkával' bemásolni az aktuális sz@rt amit valami idültnek sikerült magából kitermelnie, aztán elvárni, hogy mások sok órányi munkával megpróbálják aprólékosan cáfolni (jellemzően mire a szöveg végére érne valaki már rég irreleváns, és amúgy eleve senki se a cáfolat kedvéért rakja be az effélét), de a dolog civilizált helyeken nem így működik.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • andor80

    senior tag

    válasz lacafaca #48484 üzenetére

    Én meg azt láttam be van kb 4-5 vad konteo hívő itt topikban sajnálni tudom őket szegénykéket de a topik 99% tökre túllép rajtuk könnyedén .Próbálják hajigálni a romos letört köveiket a tóba de még csak fodrozódást sem okoznak .Ennél a topiktársadalom értelmesebb hála erdegnek!

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz lacafaca #48489 üzenetére

    Azért egy szintet ne lépjünk már túl arról nem beszélve hogy tiltott ilyen képek megosztása. :(((

    ⭐ Stella

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48484 üzenetére

    figyelj, őszinte leszek: ez nagyon-nagyon vékony válasz. bedobtál valamit, sőt, kerek-perec közölted, hogy ezek a tények. és kaptál rá egy nagyon korrekt választ, cáfolatot, amit le tudsz ellenőrizni. tényszerűen.

    ehhez képest azt válaszolni, amit válaszoltál, kevés. nem arról van szó, hogy valakik "nem vevők a világ másfajta nézetének befogadására", hanem az, hogy ha valaminek az ellenkezője bizonyítható, akkor az a valami nem igaz. ezen a szinten mindenképp, azért nem a szupermasszív fekete lyukak téridő-görbülete mentél fellépő anomáliákról diskurálunk.

    bocs, de itt és most beláthatnád, hogy amit beraktál, nem igaz. az, hogy helyette kivonulsz, a te bajod.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48501 üzenetére

    figyelj, az, hogy bill gates sunyi módon oltási háttérmegaguru lesz és félmillió embert megöl, vagy így van, vagy nem. az nem világnézeti kérdés. sajnos nem futhatsz el egy cáfolat elől, ezt a konteót (mert az) egyszerűen benézted, mert hihetőnek tűnt pont a te világképed mentén.

    ettől még ez most egy konteó, el kell engedned. elég rossz íze van ám, ha nem vagy hajlandó belátni egy tévedést. :(

    (és ami engem illet, én a témáról beszélek, nem rólad, a témát minősítem, nem téged, totál nem gáz a szememben, hogy lyukra futottál vele. az már kevésbé tetszik, ahogy ezt most kezeled.)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48506 üzenetére

    totál nem kell bocsánatot kérned, tőlem biztos nem, semmi rosszat nem csináltál fórumilag sem. :DDD el is engedtem, kitárgyaltuk.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Wn2tl

    tag

    válasz lacafaca #48428 üzenetére

    "gondolom istent is ilyen mereven utasítod el, mert az is csak egy ósdi babona..."

    Elnézést, hogy bele kotyogok, de minden a vallás az elme vírusa (koronája). Szomorú, hogy a civilizált világunkban teret adnak neki és ennyire befolyásolja a hétköznapi életvitelünket.

  • zilazil

    őstag

    válasz lacafaca #48522 üzenetére

    Inkább töröltem, mert nem akarom kihívni a sorsot.

    (#48524) nobela Természetesen, egészen addig a pontig amíg nem próbálja belekeverni egy ilyen (vagy bármilyen) topicba.

    Nézd meg mire válaszoltam. Lehet valaki kiváló tudós, attól függetlenül, hogy vallásos hite van.

    [ Szerkesztve ]

  • #16729600

    törölt tag

    válasz lacafaca #48533 üzenetére

    Lehet átgondolom a jövő heti utazást hozzátok. Ja mégsem ( felelőtlenségre való alkati hajlamosság ) :D

  • tboj

    tag

    válasz lacafaca #48506 üzenetére

    Én viszont nem engedném el, mert ez egy fórum, amiben ha valaki leír valamit, és elvárja a többiektől, hogy fogadják a véleményét, akkor el kell tudnia fogadnia az arra érkező reakciókat is.

    "egy biztos, a mozaikok szépen illenek össze..."

    Ez minden ilyen összeesküvés-elmélet esetén így van, ez a céljuk. Ehhez azonban, mint láttuk az előző példában, legtöbbször a tények szándékos elferdítése és még hazugságok is szükségesek. Amint tényszerűen végigmegy az ember ezen állításokon, és a rendelkezésre álló adatok alapján próbálja meg összerakni a képet, akkor már nem illenek össze ilyen szépen azok a bizonyos mozaikok és nem lehet ilyen hangzatos, logikusnak tűnő következtetéseket levonni belőlük.

    Az, aki beleszalad egy ilyenbe, legtöbbször inkább áldozat, mintsem felelőse a problémának. (Lásd az általad is promótált Social dilemma cím film, ahol bemutatják, hogyan esik hasonló módon áldozatul több milliárd ember a közösségi médiák bugyraiban.) Nem hiszem, és nem is fogadom el, hogy az összes ilyen ember hülye lenne. Ha pedig nem az, akkor feltehetően gondolkodik is, tehát képes lehet belátni, hogy téved, ha valaki felhívja erre a figyelmét és ezt valós tényekkel alá is támasztja.(Extrém példaként, ha fellőnének egy laposföld-hívőt az ISS-re és onnan tekintene le a Földre, akkor szinte biztosan képes lenne megváltoztatni a véleményét.)

    Ezek a jelenségek eltűnni nem fognak, amíg nem korlátozzák őket, úgyhogy az egyetlen lehetőség az áldozatok tényekkel való felvilágosítása és segítése, illetve bizalom abban, hogy képes megváltoztatni a véleményét. Természetesen ez nem fog minden esetben összejönni, mert vannak szemléletbeli, tudás- és előismeretbeli eltérések, illetve mentális problémák is, amik ezt aláássák. Ez azonban nem kellene, hogy azt jelentse, hogy meg sem próbáljuk meggyőzni az illetőt és kikiáltjuk selejtnek, mert ez pontosan ugyanaz a mentalitás, amit a fogyasztói társadalom a tárgyi dolgaival is követ: ha valami nem vagy nem jól működik, akkor meg sem próbálja megjavítani, inkább kidobja és vesz egy másikat. Látjuk, hogy ez a mentalitás hova vezet hosszútávon és az nem egy szép jövőkép.

    Nyilván ennek megvalósítása még egyetlen ember esetén is csak rengeteg energiabefektetéssel járhat sikerrel, ezért ezt nem is "átlagemberektől" kellene elvárni, mert ilyen szinten megoldhatatlan, ahogy az összes globális probléma. Egyéni felelősséget és áldozatkészséget igényel, akárcsak egy önkéntes munka, amelyre a társadalomnak jelen állapotában csak elenyésző része képes és hajlandó. Ettől függetlenül ahogy a szemetet is gyűjthetjük szelektíven, vagy megtermelhetjük magunknak a szükséges betevőt, ilyen módon kicsiben szintén hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a társadalom jobban működjön, amíg "felülről" nem érkezik segítség.

    Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

  • tboj

    tag

    válasz lacafaca #48538 üzenetére

    Én pusztán az oltásokkal kapcsolatos véleményedre és az abból leszűrhető oltásellenes, világméretű összeesküvés-elméletre reagáltam, nem arra, hogy hogyan éled az életed és milyen szemléletmódot követsz. Sőt, én kifejezetten dicséretesnek tartom az életmódod abból kiindulva, amiket itt eddig leírtál, de mint mondtam nem erről volt szó. Ha így gondolod, akkor vagy nem értetted vagy nem olvastad végig, amit írtam. Én sem nézek le senkit a véleménye miatt, pláne nem idiótáztam, még burkoltan sem. Szerintem éppen azt írtam le, hogy alapvetően senkit nem tartok hülyének, még a legelvakultabb konteó-hívőket sem és ezt ki is fejtettem miért.

    Azt viszont nem értem, hogy az oltásokkal kapcsolatos világméretű összeesküvésre való felhívásod hogyan mutat utat egy sokkal boldogabb és nyugodtabb élethez. Ezt elmagyarázhatnád kérlek, mert szerintem éppen hogy kétségekbe ejthet embereket, amitől aztán sem boldogabbak, sem nyugodtabb nem lesznek.

    Szavaiddal élve engem is a szeretet és a béke vezérel alapvetően, szándékosan soha senkinek nem ártottam és nem is tervezek, pedig nyilván megtehettem volna többször is életem során. Még azoknak is képes vagyok segítséget nyújtani, akiktől tudom, hogy nem számíthatok viszonzásra. Emiatt is próbáltam ezzel az oltásellenes témával kapcsolatban felhívni a figyelmed, hogy félretájékoztatás áldozatául estél. Ezt az egyéni szemléletmódot viszont megint csak nem értem, hogy miért mosod össze a "tudományos gúzsokkal".

    A tudomány nem az emberek ellensége, célja éppen az emberi fejlődés biztosítása lenne, amelynek érdekében végzik a kutatók a világ működésének minél jobb megértését. Ez ahhoz szükséges, hogy erre alapozva tudjunk minél jobb életkörülményeket (ebbe szerintem a nagyobb szabadság is beletartozik) biztosítani a társadalom számára. A tudomány módszereit lehet kritizálni a hiányosságai, illetve esetleges hátrányai miatt, de érdemeit megkérdőjelezni nem. Ugyanis a tudományos módszertan elengedhetetlen eszköze, hogy eredményeinek nem csak a múltban és jelenben bekövetkező folyamatokat kell megfelelően leírnia, hanem a jövőbelieket is. Ez pedig azonnal rámutat, ha valamit nem tudunk/értünk megfelelően, hiszen az előrejelzésünk nem lesz helyes. Ekkor nyilván ennek tükrében felül kell vizsgálni az elméletet, amit a probléma leírására megalkottunk. Ha ez nem így működne, akkor most nem tudnék kis műanyag gombokat nyomogatni a laptopomon, amik olyan módon alakítják át és vezérlik a tőlem több száz kilométerre megtermelt elektromos áramot alkotó elektronok mozgását, hogy azok az általam kívánt szöveget jelenítsék meg a képernyőn.

    Attól, hogy valaki spirituális még nem feltétlenül kellene tagadni a tudomány eredményeit, a kettő jól megférhet egymás mellett. Legjobb példa a főnököm, aki világszinten is elismert, kutatási területén élvonalbeli szakértő, pontosan tisztában van a materiális világ általunk értett működésével, és mellette hisz a létezés magasabb dimenzióiban, amit állítása szerint jógán keresztül meg tud élni, amikor hetekre-hónapokra elvonul a világ elől a tibeti hegyek közé.

    Aggódni pedig nem aggódom, hogy megharagszol, hiszen engem nem az határoz meg, hogy ki mit gondol rólam a világban. Szerintem szíve joga bárkinek bármit, ha pedig nem tetszik, akkor ezen meg kell próbálni változtatni. :)

    Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

  • BalanceR

    addikt

    válasz lacafaca #48561 üzenetére

    Élvezik a meccset, egészségükre...
    A B-közép arról híres, hogy megfontolt, éleseszű, higgadt, kimért, tanult emberek.
    Jó meccsnézést, nyiss egy sört, vagy valamit... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • Ricardo

    félisten

    válasz lacafaca #48578 üzenetére

    Pedig nincs gond azzal ha valaki focizik. Csak mellette sportoljon is valamit. :DDD

  • bigdady

    nagyúr

    válasz lacafaca #48602 üzenetére

    Nem csodálkozom csak a magyar cikkben nem volt benne hogy volt szívproblémája igazából két mondat volt az egész..

  • tboj

    tag

    válasz lacafaca #48552 üzenetére

    Engem nem bántott meg a poszt, miért ne lehetne erről beszélgetni? Mint mondtam, nem tartalak sem hülyének, sem felelőtlen debilnek, ami valószínűleg szokatlan lehet ebben a közegben, elnézve egyesek korábbi reakciót ugyanarra a bejegyzésedre. Szerintem teljesen normális hangnemben leírtam, hogy miket nem vettél figyelembe a kutatásaid során, és amik hiányában teljesen más képet festenek a dolgok. Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy nem megalapozott tények, féligazságok és hazugságok alapján vontad le a következtetéseidet. Ez szerintem nem bűn, nem is kell érte bocsánatot kérni, hanem revízionálni kell a nézeteket az új információk tükrében. Ez persze megint nem jelenti azt, hogy feltétlenül meg kell változtatni, de mindenképpen el kell rajta gondolkodni. És hogy elejét vegyem ennek a körnek is, nem kioktatni szeretnélek, hanem tények mentén tájékoztatni és elgondolkodtatni. Ha valaki egyszer végre ilyet tenne velem az internet bugyraiban, nem csak szimplán lehülyézne és rám hagyná, vagy elkezdene személyeskedni, akkor én azt kvázi piros betűs ünnepként írnám fel a naptárba. Engem nem korlátoz sem az egóm, sem a szemléletmódom abban, hogy ha valaki rámutat arra, hogy esetleg tévedhetek, akkor ezen minimum elgondolkozzak, pláne ha tényszerűen igazolható állítások alapján teszi azt és nem csak elméletekkel/filozofálgatásokkal. Persze tisztában vagyok vele, hogy általánosságban az emberek azt hiszik, hogy ha kritikát fogalmaznak meg a mondanivalójukkal kapcsolatban, akkor az már egyből a személyük ellen irányul (ebből indul aztán rövid úton a "viták" során a személyeskedés is).

    És végül, csak hogy még jobban rámutassak arra, hogy az írásaid alapján mennyire nem a megfelelő tényekre és előismeretekre alapozod az oltásokkal kapcsolatos nézeteid, jelezném, hogy a korábban szóba került poliovírus elleni oltás még csak nem is "extra" oltás. Nálunk is kötelezően adják a gyerekeknek 3 hónapos korukban évtizedek óta, tehát a te gyermekeid is megkapták ezek szerint. Ennek köszönhető, hogy lassan teljeskörűen sikerül kiirtani ezt a vírust is a Föld színéről és nem okozza gyermekek millióinak halálát vagy nem teszi őket egy életre nyomorékká.

    Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

  • mpireb

    csendes tag

    válasz lacafaca #48538 üzenetére

    "mindenféle tudományos gúzsok nélkül"

    Az életmódodat és a nézeteidet nem szabad mindennel összemosni, van egy határ, ameddig a véleménynek van létjogosultsága. Ilyen például az, hogy szereted-e a mákostésztát, vagy hogy kire érdemes szavazni. Szerencsére a tudomány nagyon nem így működik. Nem világnézet meg vélemény kérdése a Pitagorasz-tétel vagy a Maxwell-egyenletek. Többek közt ezeknek köszönhetően ülhetsz most egy kényelmes szobában internetet használva.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48677 üzenetére

    szerintem ebből nem lehet érdemi következtetést levonni. egyrészt, mert csak az első félév van benne (ugye március közepén indult a tánc "nulláról"), másrészt, mert tudjuk, hogy volt 500 covid-halott, miközben karantén volt és minden más visszaszorult (például nem elhanyagolható számú közúti baleset stb.).

    sokkal "izgalmasabb" lesz, ha tényleg nem zárunk semmit és megnézzük majd 2021. első negyedévét :U

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz lacafaca #48677 üzenetére

    Nem tanulmányoztam, csak ránéztem és ezt látom:
    2019 valamiért "erősebb" volt 2018 azonos időszakaihoz képest.
    A 2019-es adatokhoz képest 2020 Q1 visszaesett, ebben benne lehet egy természetes évenkénti ingadozás és akár a kezdeti bekaksi a járványtól is. Aztán 2020 Q2 már romlott 2020 Q1-hez képest.
    De egyik sem túl releváns, ami az lesz, az majd 2020 Q4 és az azt követő (ki tudja mennyi) negyedév.
    De ha az ilyen irreleváns statisztika bárkit megnyugtat, hát legyen :)

  • Ezekiell

    veterán

    válasz lacafaca #48684 üzenetére

    A 3. negyedév szeptember végéig tart júniustól, azaz a nyár, amikor nem volt itthon semmilyen járvány. Szeptember elején kezdett beindulni, most van felszálló ágban bőven, heti 200+ halálozással perpill, ami havi 800+, ami a negyedik negyedévben jelent 2400+-t(jelenlegi 30as napi halálozások mellett, de ez várhatóan nőni fog).

    Azt már látni fogod a stauisztikán...

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz lacafaca #48684 üzenetére

    Ha releváns adatot szeretnél, akkor vesd össze több ország időszakos többlethalálozását egymással. Ha nem lesz párhuzam abban, hogy melyik országban szabadult el a járvány és melyikben nem, akkor lehet örülni. (nem fogsz, én már megtettem ezt párszor)
    És akkor a mi statisztikánk is lassan jöhet, amint letelik az év utolsó negyede. (függetlenül egyéb torzító tényezőktől)

    (szvsz amit hoztál, az alkalmas az álláspont szerinti félremagyarázásra)

    [ Szerkesztve ]

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48684 üzenetére

    ez megint milyen válasz? nem a prekoncepcióim miatt magyarázok félre valamiféle nyilvánvaló tényeket, mint ahogy azt sugallod. :(

    könyörgöm, egyszerűen kevés adat ez még. de amúgy te is tudod, hogy kb. 100 ezer ember hal meg évente, és hogy az első hullámban volt kb. 500 halottja a járványnak, miközben karantén volt. nem világos, hogy szerinted mit kéne ezek után a számokból látni.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz lacafaca #48687 üzenetére

    Oké, akkor viszont mire jó hozni egy irreleváns statisztikát, ha se meg nem nyugtat, se nem veszed komolyan/hiszed el?
    (ne fáradj a válasszal, "költői kérdés")

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48690 üzenetére

    úgy csinálsz, mintha légbőlkapott érvekkel jönne bárki :(((. mondta valaki, hogy a közlekedés mínuszát tervezi elsütni 2020. őszére?

    figyelj, ez a járvány tart még egy darabig. ne a fingilingi tavaszi semmit akard példának hozni az országos statisztikákból. tudjuk, hogy tavasszal nem volt érdemben járvány, mindenki tudja, túl vagy tárgyalva.

    most van. látszani is fog a számokból szép lassan. szóval hiába siet valaki már az első számokból megfejtést olvasni, nincs értelme.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48695 üzenetére

    mit éreztél? megint bedobsz valamit (a számok még nem mutatnak semmit se pro, se kontra, nem is mutathatnak. 500 ember egyszerűen alig látszik egy 60 ezres sokaságban, amit több oldalról ért jelentős befolyásolás az adott időszakban és amúgy is többet ingadozik ennél évről-évre), aztán amikor ezt szépen elmagyarázzák neked, érzelmi/hitvita síkra tereled a dolgot.

    nem! :(((
    így értelmetlen.

    ha meg úgy érzed, hogy sokan itt stresszelnek és jó atyaként nyugtatni akarod a népet, akkor írd azt, de szerintem fölösleges, az egyéni aggódás mértéke független attól, amit itt összeelemzünk. engedné közösségbe a gyerekeit, aki tényleg be van szarva? stb.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48700 üzenetére

    de végiggondoltad és megértetted amiket válaszoltak neked az adatokkal kapcsolatban?

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • bigdady

    nagyúr

    válasz lacafaca #48677 üzenetére

    Ennyi. De úgy is meg lesz magyarázva hogy attól hogy csökkenés még az növekedés

    Szerk: Hopsz, és meg is történt :) Nem baj kellenek ilyen infók is

    [ Szerkesztve ]

  • Ispy

    veterán

    válasz lacafaca #48700 üzenetére

    Csak egy tipp: nem az adatok közlése miatt lettél boxzsák, hanem amiatt, hogy ezzel azt akarod mutatni, hogy az eddigi adatok alapján a koronavírus okozta halálozás (és ezzel járó pánik) teljesen felesleges, mert nincsen itt semmi látnivaló. Igaz ki nem mondtad (vagyis írtad le), szóval most jöhet az énmiértadomeztaszádba rész, de persze már ismerjük egymást lassan annyira, hogy tudjuk ki mire mit fog mondani/ki miről mit gondol/ki mire ugrik azonnal. Szóval, ezért. Nem a link miatt. A választ már leírták: majd gyere vissza 1 vagy 2 vagy 3 év múlva és megnézzük mi lett a vége. A statisztikáknak meg van az a rossz tulajdonsága, hogy menet közben szart se érnek, utólag lehet belőlük következtetéseket levonni és persze akkor is lehet másképpen értelmezni ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz lacafaca #48698 üzenetére

    Figyi, tök őszinte leszek.
    Én érteni vélem, mitöbb, érzem, hogy mit szeretnél - pozitívabb hozzáállást, testi és lelki egészséget, korrektebb politikát, amolyan ellenpólust, stb stb - és respektálom is. Lehet, hogy meglepő, de magam is hasonlóképp működöm a saját társaságomban. Ettől függetlenül, amikor konteós maszlagba futsz, vagy irreleváns statisztikát hozol "megnyugtatásul", az kontraproduktív, egyrészt nem kisimítja a tó vizét, hanem felkorbácsolja azt, másrészt szándékod ellen hat, mert aki szeretne azonosulni a jószándékú mondandóiddal, azt ezekkel "eltaszíthatod". Én irigyellek, magam is szeretnék már végre vidéken élni, gatyában, vagy anélkül kertészkedni, szeretnék egészségesebb lenni és szeretném, ha vége lenne a járványnak. Én azért voltam és vagyok szigorítás-párti a járványvédekezésben, mert nekem az jött ki, hogy minél később és minél rosszabb helyzetben kell szigorítani, annál nagyobb ütést mér a lakosság pszichéjére és a gazdaságra is, miközben "feleslegesen" halnak többen, mint muszáj lenne. És ezeknek semmi köze ahhoz, hogy ki mennyire materialista, Isten-, tudományhívő, spirituális, stb.
    (ha érdekel, privátban leírhatom, én "honnan jövök", de az nagyon nem fórumtéma)

    Szóval, én magam azt javasolom - de nem várom el, hogy megfogadd, ez csak szimpla meglátás részemről - hogy ha sokkal körültekintőbben tolod a szekeret, jobban célt érsz és hatékonyabb lennél. Kérlek, olyannak tekintsd soraimat, amilyen szándékkal te is tiszteletedet teszed itt a topikban.
    Peace!

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz lacafaca #48702 üzenetére

    senki sem gondol ketyósnak, de logikailag hibásan érvelsz néha, és amikor felhívják rá a figyelmed, nem veszed tudomásul. vagy csak úgy csinálsz.

    értem, hogy a szándék a megnyugtatás volt, ami dicséretes, de - szerintem - rosszul próbálkoztál.

    inkább azzal nyugtatlak, hogy a többség itt messze nem olyan stresszes, mint amilyennek vizionálod. mondom, senki sem engedné rettegve a gyerekét a suliba. tehát, ha engedi, nem retteg.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • andor80

    senior tag

    válasz lacafaca #48700 üzenetére

    "ártalmatlan hivatalos adat közlése miatt.
    "
    ;] :DD ;] Jövőre lesz miss hungary drama edition.

    Egyáltalán nem volt ártatlan adat közlés csak manipulatív féligazság.
    Jövőre ilyenkor dobd be ezt a táblázatot addig csak hangulatkeltés a legroszabb fajta...

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

  • Ezekiell

    veterán

    válasz lacafaca #48690 üzenetére

    Mi az hogy a közlekedés mínusza nem lehet érv...? Mire?

    Te nem érvelsz, csak félremagyarázol statisztikát perpill, ignorálva a tényeket (járványgörbe, védekezés miatt haálozás csökkenése, stb), aztán meg megsértődsz amikor ezzel szembeállítanak. Tipikusan a "beleb*szok a tóba egy kavicsot, hadd legyen sok hullám" stílusú kommunikációt csinálod, és amikor meg ezt a szemedre vetik, akkor meg megsértődsz, és rettegőket vízionálsz.

    Komolyan, ha normálisan beszélgetnél, akkor amit akarsz (nyugodt emberek, egészségesebb élet, stb) teljesen dícséretes lenne, és az is hogy ezt propagálod. De helyette csinálod úgy, hogy érthetően sok embernél kiveri a biztosítékot, mert pontosan ugyanígy kommunikálnak a nettó trollok is (tudom hogy nem az vagy, és nem az a célod, de értsd meg, hogy pontosan ugyanúgy jön le és ugyanazt a hatást éred el vele).

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • andor80

    senior tag

    válasz lacafaca #48716 üzenetére

    Lássuk...Ha ez azt eredményezi,hogy (#48714) Ezekiell akkor vétkeid megbocsátanak.Ámen :D

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

  • Ispy

    veterán

    válasz lacafaca #48716 üzenetére

    Igen, ez pont azt jelenti, hogy távozol. Na nem a topikból, hanem a bedobott kavics eredményéből. Az én nem állok le itt vitatkozni, meg győzködni mindenkit kijelentés meg lehet részedről egy vitaelkerülő pozitív magatartás akart lenni, de ha nagyon akarnám, akkor arrogáns, negatív lépésként is tudnám értelmezni. Ha nagyon akarnám. :B

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Ispy

    veterán

    válasz lacafaca #48733 üzenetére

    Azt hiszem kormányunk az elmúlt 10 évben már bizonyított vastagon, én már azt sem hiszem el, amit kérdeznek. Ezért baj az, hogy folyamatosan hazudozik valaki, mert egyszer mondjon csak igazat, tuti senki nem fog neki hinni.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Ispy

    veterán

    válasz lacafaca #48736 üzenetére

    Hát azért közel sem olyan jó, mint a billgates oltással gyilkolja a gyerekeket Ázsiában. ;]

    Én inkább összeesküvés elmélet gyártására alkalmas 0 információval bíró ábrának tartom ezt, mert miért nem tudják megadni a mért értékeket, ha van egyáltalán? Ilyet én is tudok rajzolni paintbe, akkor ha csinálok egyet, nincs is járvány? Vagy most beszéljünk arról, hogy miért nem tesztelnek 3x annyit? Közben meg verik a mellüket, hogy itt nincs is annyi beteg, mint máshol? Ezek után kétségeim vannak, nem tagadom, viszont nagyon remélem, hogy nincsen igazam, ebben más vagyok egy laposföld hívőhöz képest. Mondjuk ha lennének számok már azt is hunyorogva hinném már csak el, azt hiszem engem elveszítettek. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Ispy

    veterán

    válasz lacafaca #48739 üzenetére

    Viszonylag egyszerű a képlet: ha ez igaz, akkor 2-3 héten belül minden más számnak is csökkeni kell.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Ispy

    veterán

    válasz lacafaca #48743 üzenetére

    Ki az a ti? Mert, hogy én nem, az halálbiztos.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz lacafaca #48716 üzenetére

    Inkább olvass, ne írj. Nekem ezt a könyvem évtizedek óta lenyúlja valaki(mindig másik példányt). Ez volt az első, de már ez alapján is tökéletesen látható előre minden. Amikor a thread nyitó hsz-t leírtad, kb tudható volt mi következik.* Gyakorlatilag vesztes vagy, ha folytatod a vitát, akkor azért, ha nem, akkor meg azért kapsz. Minap leírtam, miért egyértelmű, hogy mindenki elpárolog innen, így vagy úgy. Egyébként kár, mert elég sok linket én sem osztok meg inkább, mert bár tényszerűek, nem mainstream. Megnyugtatni meg ne próbálj senkit, mint látod erősen kontraproduktív itt az ilyen szándék. :N

    *részletesen nem írom le, mert jön a ban

  • Ezekiell

    veterán

    válasz lacafaca #48747 üzenetére

    Orbán vizionalta a több száz halottat.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Új hozzászólás Aktív témák