Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csibor

    őstag

    válasz #65675776 #2705 üzenetére

    Egyébként milyen korszerű fegyverük volt a németeknek?Szerintem ujszerűen veteték öket,és inkább ez vezetet eredményre.

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz #65675776 #2705 üzenetére

    Jó, jó tudom a helyesirásom nem valami fényes (különösen a shift nincs közel - és a külömböző valójában különböző).

    Vissza a témához...

    Ja azokra az autópálya épitkezési programokra gondolsz amelyeket a Weimari köztársaság alatt dolgoztak ki. Elárulom a közmunka programot is a Weimari köztársaság készitette elő... Mondom jó volt a propagandájuk.
    Ha pedig figyelmesen figyeled az USA gazdasági mutatóit akkor az USA is akkor lábalt ki a válságbol amikor elkezdett fegyverkezni. Nem mondom sokat segitett a New Deal de nem volt elég...

    A Francia kormány 1936 - ban 38 milliárd frankot szavazott meg a hadseregnek modernizálás cimén. De ezt az összeget megnövelték még 16 milliárd frankkal mert közben volt egy devalválás. Az hogy a hadsereg ennek az összegnek csak 20 % - át költötte fejlesztésekre - a többi a bankokban maradt - az más lapra tartozik. A Franciák sokkal erősebbek voltak mint ahogyan azt gondoljuk és nem csak tessék lássék áltak ellen, a fő gond a hadvezetésben volt aki még minidig az első vilagháboruban gondolkodott. A Francia légierő elitnek számitott (különösen a vadász századok - bombázóik valójában csak mutatóban voltak), csak hát elfelejtették bevetni, a szó szoros értelmében. Amikor az szövetségesek elfoglalták észak afrikát csak 3500 francia gépet találtak a raktárakban. A francia tüzérség is elitnek számitott, de annyira rosszul alkalmazták őket hogy mintha ott se lettek volna. A frontokra nem jutott el a lőszer, a hadtáp is bénázott... A háború elején a legjobb tankok a francia tankok voltak (Char B1, vagy a Char B2). Megintcsak nem jól használták őket... Érdekes még hogy amikor az egész Francia hadseregben krónikus páncéltörő agyú hiány volt, addig a Svédeknek nagy tempóban szállitoták őket.

    Különben nem meglepő hogy ennyire rossz volt a hadsereg teljesitménye amilyen állapotban volt az ország - még a polgárháború esélyét sem zárták ki teljesen... A Francia hadsereg detokszikálókat kelett hogy felállitson. Ez már sokat mond nem?

    2 000 000 katonája volt a francia hadseregnek 1940 - ben. Mennyi kellett volna még? Még ha lett volna harcikedvük is, ihaj!

    Ellentétben a hadsereggel a titkosszolgálat igen csak hatékony volt. Olyannyira hogy a Sécurité Extérieure szerint az Ardeneken keresztül fognak támadni. Természetesen a hadvezetés figyelmen kivül hagyta (még csak annyit hogy a megelőző 200 évben majdnem mindegyik támadás kelet felöl Franciaországot az Ardeneken keresztül érte).

    Ami a Britteket illeti teljesen igazad van. Tényleg lecsökkentették a honi erejüket. De igy is a BEF 250000 katonát számlált. TELJESEN motorizált volt.Ez miatt tudtak lelépni, mert a német 6. hadsereg nem tudott elég gyorsan előretörni... Különben pedig a hadosztályok száma teljesen korrekt... A tapasztalatom hogy Wikipedia ok adatokat közöl... Nem is vitatom őket... De a Brit Birodalomnak sokkal nagyobb volt a hadereje, csak sokfelé voltak kötlelezettségei... Pl. 6 hadosztály csak Palesztinában...

    Az USA szárazföldi hadereje tényleg gyakorlatilag nem létezett 1938 előtt. De a légiereje és a flottája jól felszerelt és modern volt. 1938 nem érdekes? Miért nem 1939 miért 1938? Valamit talán már tudtak 1938 - ban?

    Szegény ember - mármit Chamberlain - mit tehetett volna ha a komplett hadvezetése egyhangúlag azt mondja hogy nem szabad most háborúba keverednünk? Nem hagyhatta figyelmen kivül...

    Ami Jugoszláviát illeti 10 hadosztály az testvérek között is 100 000 ember. Szerintem ez jelentős haderő. Jugoszlávia akkori össz lakosságához viszonyitva ez jelentős erő... És csak a németek... Magyarország ma is csak nehézségek árán tudna felállitani extra 10 hadosztályt...

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák