Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B0V9B

    tag

    válasz bucketb0b #68473 üzenetére

    Azért azt ne felejtsd el hogy Nikonak az anyukája magyar, így már más a leányzó fekvése. Persze ha tudjuk hogy ott van még a szlovák születésű Priskin (aki úgy látszik szeret ott lenni, mivel most igazolt a Slovanhoz), az ukrán Koman, a balhátvéd Leandro, valamint még Otigba is simán szerepelhetne a magyar válogatottban mivel itt született és itt nevelkedett (de várja a Nigériai meghívót, amit szerintem sose fog megkapni), akkor mi se lehetünk azért annyira leszólóak az ilyen válogatottakkal szemben. Egyébként talán megléphetnénk azt, hogy ha már honosítunk akkor próbáljunk meg olyan játékosokat akik magyar felmenőkkel rendelkeznek. Gondolok itt főleg a hiányposztnak számító védősorra, ahol van egy magyar felmenőkkel rendelkező
    -Conrad Balatoni aki a skót első osztályban focizik évek óta,
    -a svéd utánpótlás válogatottakat végigjáró, de a felnőtt csapatba még meghívót nem kapó Richard Magyar,
    -az ugyancsak svéd bajnokságban focizó Tibor Joza,
    -a 19 évesen már a svéd bronzérmes AIK alapemberének számító Anton Salétros,
    -az osztrák elsőosztályú Mattersburgban focizó Patrick Farkas (tegnap a Salzburgot győzték le, Farkas végigjátszotta a mérkőzést és ő adta a második, mindent eldöntő gólnál a gólpasszt a 93.percben), aki szintén végigjárta az osztrák utánpótlás válogatottakat
    - az ugyancsak osztrák Bundesligás Admirában focizó Daniel Toth
    - a 20 évesen már a norvég bajnok Molde kapusa, az amerikai születésű Ethan Horvath (ugye egyszer már volt egy magyar származású amerikai kapus, egy bizonyos Tim Howard aki elég szép pályafutást futott be) -igaz talán a kapus poszt az egyetlen ahol rendben vagyunk
    -a nyáron az Austria Wientől a Sturm Grazhoz igazoló, egy hónap múlva még csak a 19.-et töltő Sascha Horvath, szintén többszörös osztrák utánpótlás válogatott, az egyik legtehetségesebbnek tartott "osztrák"? középpályás
    Ezek csak azok a játékosok akikről olvastam és most így hirtelen eszembe jutottak, azokat pedig nem szerettem volna leírni akikről lemaradtunk, mert az egy még hosszabb lista lett volna. Nem azt akartam én ezzel kifejezni hogy most akkor gyorsan hívjunk meg a válogatottba 11 ilyen játékost, de az ilyen Litvánia, Kuvait, Albánia meg Kazahsztán elleni barátságos meccseken ki lehetne próbálni 1-2-őt, aki persze elfogadja a magyar meghívót. Biztos lennének olyanok. A törökök, lengyelek és a volt jugoszláv államok meglépik arcátlanul hogy megkörnyékezik az olyan játékosokat akik külföldre költöztek, esetleg már a felmenőik is ott születtek és nőttek fel, majd meghívják őket a válogatottakba. A fél portugál válogatott is brazíliában vagy a volt afrikai gyarmatokon (Angola, Mozambik, Zöld-foki szigetek, Bissau-Guinea) született játékosokból áll, az írek, skótok, wales-iek keretének ugyancsak fele Angliában született focista, akinek kikeresték a családfáját és valahol találtak egy olyan pontot ami köthető Írországhoz, Skóciához vagy Waleshez, már vitték is a válogatottba. Mi, úgy mint sok minden másban, ebben is levagyunk maradva a többi európai válogatotthoz képest. Pedig itt még csak nem is arról van szó hogy Afrikai meg Dél-Amerikai légiósokkal töltsük fel a keretet hogy majd több választási lehetőségünk legyek sérülés esetén és ne középpályásokat kelljen hátravinni szélsőhátvédnek, hanem arról hogy magyar szülőkkel rendelkező, magyar származású játékosok is kaphassanak esélyt a válogatottban, akár felnőtt szinten, akár utánpótlás válogatottakban.

Új hozzászólás Aktív témák