Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz DeathAdder #164390 üzenetére

    de a teljes szezont levetítve egy csapat minőségét már az xg különbségek mutatják meg a legjobban, mert hosszú távon vizsgálva ezeket az értékeket kijön egy tendencia

    milan durva szezont tol (illetve lazio xG brutál), góllövés az inter-juve-róma hármasnak idén nem annyira megy, mint ahogy kellene neki.

    ---
    atalanta remélem akar indulni nemzetközi kupában és megcsapja a milant.

  • atee_13

    őstag

    válasz DeathAdder #164390 üzenetére

    "mert legalább annyit elmond adott meccsen a helyzetek minősége, mint hogy 70%-ban birtokolta a labdát és 50x próbálkozott kapuralövéssel"

    Mondjuk ehhez az is kellene, hogy mindenkinek ugyan az legyen a célja. Magas labdabirtoklás és sok lövés. De hogy ne menjünk vissza nagyon aligha volt volt Conte célja a pool ellen a sok labdabirtoklás és a sok lövés. Sokkal inkább felengedni a poolt a saját 16 és előterébe és türelmesen kivárni míg azon a területen hibáznak majd kevés, de hosszabb passzokkal kapu elé kerülni és lövést összehozni.

    Míg mi akartuk birtokolni sokat a labdát és sokat kapura lőni.

    2 csapat teljesen más céllal lépett pályára.

    És bár nem vagyok ott az edzői stábokban, de nagyon meglepődnék, ha sok csapat azzal a taktikával készülne egy pool vagy egy city elleni meccsre, h ő majd sokat birtokolja a labdát és majd tűzijátékot produkál.

    xG nél engem mondjuk nagyon nem tud meggyőzni egy meccs utáni érvként, h nagy átlag mit mutatott volna. Az, h ezzel akar valaki keresgélni igazolásra vagy hasonló, még lehet racionális érv, mert van olyan hozzáállás, h az már jó ha helyzet megvan mert előbb utóbb majd be is megy. Kicsit olyan mintha Gibsz Jakab kisfalu ABC eladó állásinterjún azzal akarna fizetést kiharcolni, h a KSH átlag 500e (vagy nem is tudom most mennyit haknizik a KSH) a másik meg, top java programozót munkáltató azért nem akarna megfizetni mert a KSH átlag 500e.

    DE A LÉNYEG HAJRÁ WHU!!! :DD

Új hozzászólás Aktív témák