Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    El vagyok keseredve... órák óta keresgélek, és semmit sem találtam a KnowledgeTech hatcsatornás fejhallgatójáról, egyetlen személyes tapasztalatot vagy tesztet sem.
    Eredetileg zalmant akartam venni, de még nem jött meg, és arra jutottam, hogy nekem megérne +10K-t, hogy legyen egy szebb (bár ez ízlés kérdése), jobban felszerelt fejhallgatóm, amivel talán a zenehallgatás is jobb (arról nem is beszélve, hogy a KT modelljében 4x2 hangszóró van, és a technikai specifikáicói is jobbnak tűnnek).

    De sehol semmi... mintha csak papíron létezne ez a termék, mintha senki sem vett volna még ilyet.. pedig a depo-n a forgalmazó információi alatt azt olvastam, hogy ''Megérkezett ! Ismét kapható !''

    Ha bárki tudna mondani erről a termékről valami személyes tapasztalaton alapuló infót, nagyon megköszönném. :]

    [Szerkesztve]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz Wildmage #122 üzenetére

    Sajnos én egyáltalán nem vagyok otthon a fejhallgató témában :)

    Csak az 5.1-eseket nézegetem egy ideje... apropó:

    A KnowledgeTech 5.1-es fejhallgatójáról még mindig nem találtam semmit... hihetetlen, hogy az összes oldalra, ahol láttam, a gyártó által közreadott információkat másolták be, egy az egyben... kezdek idegbajt kapni. :((

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz Allien #124 üzenetére

    Én is hasonlóképp gondolom, csak az aggaszt, hogy elég sok hozzá az extra (kábelek és erősítő, vagy mi az a doboz), és talán azért drágább, mint a többi, a fejhallgató maga meg lehet, hogy igénytelen kivitelezésű :) Ráadásul azt olvastam, hogy 4 hangerőszabályzó is van rajta, de azon az egy darab képen, amit találni lehet róla, nem látszanak ezek.. Ha tényleg annyira problémásak lehetnek a későbbiekben a hangerőszabályzók, akkor lehet, mégis a zalman lenne a jobb vásár... Ha meg úgysem hallom meg a különbséget, nem akarok kidobni feleslegesen +11 ezret. :)
    Írok email-t az east computernek, állítólag náluk kapható ilyen, legalábbis a depo szerint..

    Jahm, sb live 5.1-es karival akarom használni. Nem egy mai darab, de azért bízom benne, hogy értékelhetően fog teljeseníteni, szerintem még manapság is jó kis kártya ez :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    A másikról letettem, mivel nem igazán lehet kapni sem, és semmit sem tudok róla... Megvan a Zalman, de nem vagyok vele megelégedve...

    Kezdjük azzal, hogy a termék nevével ellentétben szó nincs 5.1-es hangzásról, mivel a .1-et, azaz a mélynyomó csatornáját egy az egyben lehagyja, úgyhogy a Kx keverőben is ki kellett kapcsolnom... így elméletileg belekeveri a többi csatornába, vagymi, de én nem sok mindent hallok. Szóval ez csak 5 csatornás, nem 6...

    A pozicionálás is gyenge szerintem, nekem sokszor a front és a rear közötti különbség érzékelése is gondot okozott, egyedül a center az, amivel meg vagyok elégedve. A hátsó szerintem nem elég hátsó, az első pedig nem elég elülső :( Pedig a csatlakozók jó helyre vannak dugva, és egyébként semmi gondom nincs a hangok irányának megállapításával, jó a hallásom. :)

    Találtam egy programot, ami direkt a 3d pozicionálás tesztelésére lett kifejlesztve:
    http://audio.rightmark.org/downloads/rm3ds1.01-en.exe

    Ebben a programban valamivel jobban érzékeltem az irányokat, de itt ugye csak egyetlen egy hang szólt, úgyhogy valószínűleg azért lehetett jobban hallani. :)

    A Kx keverőjében össze-vissza állítgattam az egyes csatornák hangerejét, mindig más tűnt megfelelő beállításnak, majd amikor visszaállítottam alapra, akkor meg az tűnt jónak.. :) Lényegében hiába állítgattam, nem tudtam elérni a kívánt eredményt.

    A játékok egy része sajnos nem akart térhangzásban megszólalni (ha a kx surrounder-e ki volt kapcsolva, és kihúztam a front-ot, semmit sem hallottam); én azt gondoltam, hogy manapság már sokkal általánosabb dolog az 5.1-es hangzás a játékokban...
    Serios Sam 2-vel így azért sokkal jobb játszani, érezni a térhangzást, de sajnos sokszor rosszul határoztam meg az irányokat.
    Ma megnézem még a Half life-ot és a wolf-ot is, azt hiszem..

    Filmet még nem igen sikerült néznem vele, mivel a windvd-m alapból csak 2 csatornát támogat... épp most töltöm nagyban a windvd platinum-ot, amiben alapból benne van az audio booster pack.
    Viszont volt 2 film a vincsimen kiripelve, az ac3 hangsávjuk külön fájlban volt, azt megnyitottam zoom playerrel, az ac3 filter végül is megfelelően kezelte őket, de én többet vártam pl. a Rettenthetetlen csatáitól... persze ha a képet is látom, akkor valószínűleg jóval nagyobb élményt nyújtott volna. :)

    Én többet vártam volna a fejhallgatótól... még sosem hallottam rendes 5.1-es hangzást, úgyhogy azt hittem, el fogok ájulni tőle.

    Összességében azt kell hogy mondjam, nem vagyok biztos abban, hogy megvettem volna a fejhallgatót, ha tudom, hogy ilyen eredményeket fog produkálni.

    Persze lehet, hogy szépen lassan megbékélek majd vele...

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    Nekem van egy Zalman 5.1, 8-ért kínálom :)
    Eddig minden érdeklődőt elriasztott, hogy nincs rá jótállás... bár nem értem, hogy mire jó egy fejhallgató esetében a jótállás. Ha széthajtom vagy széttöröm, valószínűleg nem cserélik, mást meg nem igen lehet tenni egy fejhallgatóval szerintem.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák