Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enamessias

    aktív tag

    válasz redXIII #1993 üzenetére

    Ma jött meg az új fülesem postán! Speedlink Medusa NX USB 5.1 gaming headset.

    Win7 x64-et használok. Csatlakozás után 3mp és már üzemkész. Tehát működik Plug&Play! Windowsban igy még részletes beállításokhoz nem jutsz, de az 5.1 beállithato, a füles használható. Mellékelnek hozzá egy driver cd is, az telepit egy programot amivel finomabban be lehet löni a fülest. Ezzel a progival viszont akadtak gondjaim.

    Maga a driver eredetileg xp-hez és vista-hoz van. Kifejezetten win7-es drivert ezidáig nem találtam. Vista drivert fel lehet telepíteni, de maga a sound manager felfalja nekem mind a 4 giga memóriát és mig be nem tölt (kb 1-2 perc) addig belassul minden. Ha már egyszer megnyitottam, utána már nincs gondom, lehet kalibrálni a fülest.A cd-n mellékelt driverrel és a gyártó honlapjáról letöltött driverrel is ez a jelenség.

    Hangkártya ami integrálva van a hangérőszabajzós részben az sajnos C-Media.

    Sokan panaszkodtak az usb-s változatoknál hogy van egy alap zaja üresjáratban! Ez viszont nálam nem jelentkezett! Én laptopon használom, de el tudom képzelni, hogy asztali gépeknél ha nem minüségi tápot használnak (de ha igen, még akkor is), hogy ha zajos az usb tápfeszültsége, akkor az átjut ezen C-fos hangkártyán!

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Új hozzászólás Aktív témák