Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lothargia

    csendes tag

    válasz kissb1212 #9036 üzenetére

    Szia! Én tnap vettem Panasonic tx-l42et60e led tv-t. Először is, minden magyar nyelvű rajta, sőt még hangosan, beszélve is ad instrukciókat magyarul. Külsőleg nagyon dizájnos, szép készülék, viszont a távirányító nagyon fapados: nincs billentyű világítás és quick menü a képmódokhoz.
    1. Digitális SD tv adás olyan mint minden más lapos tvn: vagyis bárcsak minden adás hd lenne :) bár azért itt is vannak különbségek, pl a tv2 és az rtl klub sajna szebbek mint egy foci közvetítés (SD adásnál!!!)
    2. Digitális HD tv adás: nagyon szép a kép rajta, gyönyörű színekkel, mély feketével, ez az a jelenség ami miatt ezt választottam és nem a túlkontúrozott samsung tvket.. Itt viszont a sport közvetítések sem lehetnének már nagyon jobbak :)
    3. BDrip: szintén egész pofás, bár szerintem a sonyw3000 lcd tvmen jobb, mert az nem emeli ki ennyire a tömörítés hibáit. De talán ez az egy hátránya van a led-es tvknek a régi lcd-khez képest.
    4. eredeti Blu-Ray film: Tökéletes!!! (következő szint már az ultra HD)
    5. eredeti 3d anyagot csak a vásárlás előtt a boltban próbáltam, az rendben volt nagyon. A 2D-ből 3D-be konvertálás szerintem nem egy nagy szám, de talán más tvknél sem, de mindenképp érdekes.
    6. Smart: na itt vannak gondok:
    - Elsőre nagyon pofás kis menüje van,de végiglapozása után rájövünk, h telis teli van használhatatlan, regisztrációt és fizetést igénylő appokal, amit kb csak az amerikaiak igénylenek. Facebook és Youtube-on (ami viszont nagyon jó kezelhető) kívül semmi hasznos nincs.
    - Érdekes mód itt található a Média lejátszó is, amin belül található a csatlakoztatott usb háttértárunk (kellett egy kis idő mire rájöttem h itt van). Ezzel sem voltam nagyon kibékülve. A winyómon van Filmek mappa, azután kategóriánként vannak csoportosítva, majd a konkrét filmek mappái, majd a filmek. Na az itt felejtős, könyvtáranként abc sorrendben ömleszti ránk az egészet, ami roppant zavaró ha több száz film file van a hdd-n :( Természetesen a zenéknél ugyan így. Hatalmas Dislike!!!
    - Végül a smart tv leglényegesebb része a webböngésző:
    Először is mikor betölt fakóbb mint idáig bármely kép vagy menü a tvn, másodszor honlap, amit megjelenítünk nem teljes képernyős. Igen lehet nagyítani,de pont akkorát,h az meg már kilógjon oldalt. Könyörgöm, ezt már egy régebbi okostelefon is röhögve kezelte,h olyan méretű legyen a honlap mérete mint a képernyőé...
    És végül minden közül a legidegesítőbb hiba ami lehet,h nem a tv hibája, de sajnos még nem jöttem rá,h miért lehet. Szóval betöltöm a honlapot, bármelyiket, bejön a fő oldal, eddig rendben minden. Majd rámegyek egy cikkre és pár másodperc után mindig kiírja,h hiba és elnézést a kellemetlenségért és h a webböngészőnek nem sikerült megjeleníteni a weboldalt. Mind1,h magyar vagy külföldi oldalt töltenék be. Net van, megy is rajta rendesen, hiszen a főoldalok bejönnek és a youtube is tökéletesen megy hd-ban.. Ha vki tudja please, írjon!! :)
    Ezen apróságok ellenére szerintem jó vétel volt és remélem tudtam segíteni vkinek a döntésben!

  • #75912448

    törölt tag

    válasz kissb1212 #9391 üzenetére

    Bármelyik tévés topic, LCD, LG, Samsung stb keresőjébe beírod ezen szavak egyikét: banding, csík, dirty, millió választ találsz, számtalanszor tárgyalt téma.

Új hozzászólás Aktív témák