Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    Sziasztok, belefutottam ebbe a Modecom SHF 120U-ba és megmozgatta a fantáziámat, látom sok jót írtok róla ti is. Hosszú évek óta egy Logitech Z-2300-at hajtok. Tudom 2.1, de ez még talán egy viszonylag jól sikerült darab a régiek közül és nem is az olcsó kategória. Szatelitek nem túl acélosak mondjuk az tény. Nem tudom volt-e valaki aki erről, vagy hasonló kategóriáról váltott 120U-ra, de kiváncsi lennék mekkora előrelépés lenne. Esetleg 60 ezerig bezárólag milyen 2.0-ás szett lenne ennél is jobb? Mindenképp meg akarnék szabadulni a mélynyomótól és sztereóra váltani. Egyébként egy Xonar U7-re lenne kötve és PC-hez használnám.

  • Kashim

    őstag

    válasz laychi #25574 üzenetére

    Nem feltétlen csak arra van a két bemenet, hogy egyszerre szóljon, hanem hogy ne kelljen folyton kábelt dugiszálni, ha két eszközt használsz felváltva.

  • Kashim

    őstag

    válasz laychi #25590 üzenetére

    Ja bocs, nem olvastam már vissza addig.

    #25591
    Szerintem sima "házimozi" szett, ránézésre a mélynyomóban van az erősítő és oda kell bedugdosni a szateliteket.

    #25593
    "Frekvencia átvitel: 0-0 Hz"
    Jó hangja lehet. :DDD

    Amúgy végre találtam egy boltot ahol van raktáron SHF120U és nem ígérgetnek, hétfőn jön, majd jól megtesztelem.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    Na megjött ma az MC SHF120U-m. Írok pár szót, hogy legyen egy n+1 vélemény, sosem elég ugye.
    Néhány gondolatban:

    Elég nagyok a korábbi hangkeltőimhez képest, nagyobbak, mint gondoltam. (picik a tetején csak az összevetés miatt voltak) Valószínű állványozás lesz asztal mellett hosszabb távon. Oldala sötét-vöröses barna, egyértelműen kivehető. Nem fekete. Szerintem jól néz ki, bár jobban örültem volna ha nincs a tetején az a lecsapás az eleje felé, hanem szögletesebb.

    Hangját szokni kell, 2.1-ezőknek előre szólok, hogy nagyon furcsa. Nem feltétlen rossz irányba, de az igazán mély hangok hiányát szokni kell. Nem a dübörgésre gondolok, mert az nyilván nem illik sehova, de valahogy hiányolom a lábdobból az erőt néhány számnál. Térhatás viszont mindenképp jobb, nem minden zenénél jön át, de aminél igen ott elég rendesen. Nekem alapbeállításon (basszus+magashang potik középállásban) kicsit túl tompa volt, egy nagyon picit (kb. 1/8-adot) tekertem a magas hangokon. Nagy pozitívum, hogy halkan is szépen szól és lehet normálisan hallgatni. 2.1-nél az asztal alatt halkan a mély hangok teljesen kivehetetlenek voltak. (pedig az sem egy 10 ezres rendszer volt)

    Korábban jelzett hibákra, egyesek aggályaira:
    Elég minimálisan, de van egy konstans mély búgása. Akkor is ha nincs semmi bedugva, szerencsére nem erősödik tovább, hangerő nem befolyásolja, persze ez függhet attól mit dug bele az ember. Elég finnyás vagyok az ilyesmire, de még szerintem is bőven a tűrhető kategória. Hangerő poti nem recseg, elég stabil és robosztus cucc. Kék led baromira nem hiányzott mondjuk, lehet majd kiszerkesztem belőle, vagy legyengítem a fényét. Bekapcsoláskor nem pattog vagy dübög, azonnal nem is szól rajt a hang csak 1-2 másodperc után erősödik fel. Kikapcsoláskor van egy pici pattanás-visszhang kb. 1 másodpercre a lekapcsolástól, szerintem ennyi belefér. Telefonom az asztalomon tartom, egyelőre nem zavarta, mondjuk ezidő alatt nem hívtak.

    Összeségében nem bántam meg, de lesz pár nap még hozzászokok, valószínű még javul is kicsit ha bejáródik.

    Update: De, zavarja a telefon kb. 50 centire tőle, bár ezen a távolságon csak üresjáratban hallani a zavart, zene közben nem annyira. Valószínű ilyen közel úgysem fogom tárolni csak átmenetileg.

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    válasz dudika10 #25809 üzenetére

    Nem túl szerencsés a hely igen, át lesz majd alakítva, mindenképp az asztal mellé akarom őket állványra így a méretüket meglátva. Tegnap este értem haza erre volt időm, hogy feldobjam őket és kicsit belehallgassak. Lecsapott plafon amúgy nem tart végig, nem annyira vészes, mint a képen átjön.

    Mélyekben igazad lehet. Bár egy lábdobnak azért élőben is van egy tompa dobbanása, ezeken valahogy nem érzem át, de valószínű ennyiért ne várjak többet.

    Ledet azért megpróbálom kicsit elegánsabban. :D Nem szeretem az ilyen gányolást.

    Köszi a reakciót.

    Grózi:
    Xonar U7 külső kártya

    [ Szerkesztve ]

  • Kashim

    őstag

    Ha esetleg mást is idegesít az SHF120U-k szabályzójának fénye, viszonylag könnyen javíthat a helyzeten egy csavarhúzóval meg maszkoló ragasztóval, vagy egyéb eszközzel:

    1. Potira húzott műanyag tekerő leszed.
    2. Műanyag led diffúzor kiszed. (csak a két oldalsó mélyebben ülő csavart kell kiszedni, másik kettő csak a súlyt fogja hozzájuk)
    3. Két leddel tetszés szerint elbánik. (én letompítottam őket egy kis maszkoló ragasztóval)

  • Kashim

    őstag

    Nem tudja valaki Modecom MC-BTM01 hol lehet még kapni?
    Ez az USB Bluetooth vevő SHF120U-hoz meg még pár másik MC hangfalhoz. Egyszerűen nem találom sehol, ahol volt régen totál lekerült, ahol még szerepel listában meg raktárkészlet nuku. Nem akarom elhinni, hogy megszűnt volna és nem lehet sehol sem beszerezni, ha a hangfalakat lehet kapni.

    Van amúgy egy külön usb bluetooth vevőm jack kimenettel, de érezhetően romlik a minőség és bezajosodik egy második csatlakoztatott eszköztől a 120U-m. Ha jól tudom az a direkt hozzá gyártott bt adapter usb-n csatlakozik digitálisan szóval nem zavarná az analóg bemenetet és így valószínű nem degradálná a másik bemenet minőségét sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák