Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RedWing

    aktív tag

    válasz fradi81 #557 üzenetére

    Hy!
    Szerintem nem lesz belőle probléma...
    Legjobb tudomásom szerint a mai 5.1-es erősítők megfelelően le tudják keverni az 5.1-et 2.1-re... A jobbak elvileg maguktól, de az is elképzelhető, hogy be kell állítanod az erősítőn! Ill. a lejátszón is be kell állítani (ez a fontosabb!!!), hogy 2.1-ben adja a jelet...! (pl: BSplayer - Audio - AC3 Filter...) Goldolj csak arra, ha mondjuk egy VideoDVD-t nézel (AC3 - DTS - 5.1 hangal), de a hangkártyák csak sima stereo (2 csat.), de egy 2.1-es szett van rákötve.... fogod, beállítod a lejátszón, h. neked csak 2.1 van, és voilá....máris kész a 2.1-es AC3-as hangod...ill. a dvd-n is elvileg kell lennie 2.0 AC3-nak is....de ez lényegében mind1!!!
    Úgyhogy szerintem ezen nem érdemes örlődnöd....
    Az erősítő mályláda kombinációhoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, h. figyelj oda arra, h. az erősítő milyen teljesítmény ad le a megfelelő ellenállásokon....(ált. 2-8 Ohm-ig jók a maiak)....nem mindegy, h. 4 v. 8 Ohm-on hajtod!!! :DDD Ennek megfelelően válassz ládát!
    Személy szerint jobban szeretem az autóba való (ált. 4Ohm-os) mélynyomókat, nekem jobban bejön a hangjuk, mint a 8Ohm-os házimozikhoz kaphatóknak... :DDD + hát jobban szeretem a zárt ládákat, mint a reflexeket... Érdemes körülnézni azok között is...''csak'' figyelj a teljesítményre! egy 200/100 W-os (névleges/RMS) 4 Ohm-os cuccot lehet h. nem lehet meghajtani egy 5*100-as (8Ohm-on) erősítővel!!! Vagy ''csak'' nem szólna megfelelően... Erre érdems odafigyelni... de mondjuk egy 400/200-asra már jobb esélyel indulsz! :DD
    A vásárlás előtt mindenképp hallgassd meg a kiszemelt áldozatokat!!! A füled legyen a döntő!!! (persze csak a pénz után...:DDD) Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni!!! :DD
    Remélem tudtam segíteni!!! :C Kellemes zenehallgatást!!! :R
    Üdv: RedWing

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

Új hozzászólás Aktív témák