Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oliwwer

    aktív tag

    válasz tibbike01 #51530 üzenetére

    Hm.

    Solo6c: Számomra ár érték arány bajnok. Én nagyon szerettem a hangját.

    Előnyei hogy alacsony hangerőn is szép hangja van, valamint a magasai is korrektek. Hátrány hogy a távirányító gagyi, nincs BT, a közép kicsit kevéske, elég nagyok a hangfalak (pl asztalra), és bizonyos hangerő fokozatokon -nem mindegyiken szóval nem para- az erősítőt tartalmazó hangszóró egy halk sípoló hangot ad ki. Soknak tűnik a hátrány így felsorolva, de a hangminőség kárpótol mindenért.
    Egész jól elboldogul a spotify 320kb/sec- hangminőségével.

    R2000DB: Nagyon szép hangja van. Kisebb, esztétikusabb (persze ez szubjektív). 0 alapzaj. Vannak olyan zenéim amiben bizonyos mély hangokat amiket a Solo6c kijátszott, ez nem tudja. Viszont van BT, a közép és magas nagyon szép. Eléggé hasonló a karakterisztikája a solo 6c-hez, de ha valami kis különbség van, akkor az a mély különbsége. De amúgy nagyon szép telt mélye van ne értsetek félre, csak nem megy le addig mint a solo6c.

    Még annyi hogy az Edifier-nél nagyon durván hallani a 320kb/sec és a flac közötti különbséget.

    Nekem premium spotify volt, és amikor először összeraktam az r2000db-t kb csalódott voltam. Leszedtem pár flac számot azok közül a zenét közül amiket szeretek, és egyértelmű volt a különbség, úgyhogy vissza is vettem a Tidal előfizetést.

    Mindkettő nagyon jó hangfal, főleg ezért az árért. Enyhe különbség van csak köztük, az pedig a mély mennyiségében.

    A solo6c 1 évig volt meg, az Edifier most kb másfél hónapos, úgyhogy kb ennyi időm volt próbálgatni, kitapasztalni.

    Ami még megosztandó talán, vagy hasznos lehet nektek, hogy én emag-nál vettem az r2000db-t újracsomagolt verzióban 51-ért. Olyan volt mint a gyári új, minden fóliázva, stb. Egy szavam sem lehet rá, úgyhogy ajánlom az újracsomagoltat is.

    Nem vagyok nagyon hozzáértő, de a szép hangminőséget szeretem. Csak egy átlag felhasználó tapasztalatai ezek.

Új hozzászólás Aktív témák