ZTE Light Tab 2 - nem könnyű eset

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikáció terén teljesen átlagos repertoárral van dolgunk. Rendelkezésünkre áll az internetmegosztásra képes, 802.11b/g/n szabványú WiFi modul, valamint az EDR-t és A2DP-t támogató, 2.1-es verziószámmal rendelkező Bluetooth chip is. A Light Tab 2 SIM kártya fogadására is képes, így hívások indíthatók, vagy SMS-ek küldhetők róla. A hangminőség kiváló, ám egy kicsit halknak találtuk. Mobiladatforgalom esetén maximum 14,4 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebesség lehetséges. A készüléket A-GPS-szel is felszerelték, mely cellainformációk alapján elég gyorsan és pontosan talál jelet. A microUSB adatkábel használatával különféle fájlok másolhatók, külső háttértárként használva.

ZTE Light Tab 2 ZTE Light Tab 2

A böngésző a kellemes felbontás miatt jó internetezési élményt nyújt, viszont az alacsony pixelsűrűség miatt néha mégis érdemesebb nagyítást használni, amely kétujjas gesztusokkal kiválóan működtethető. Dupla koppintás esetén a szöveget a kijelző méretéhez mérten tördeli a szoftver. A Flash támogatott, ám erősebb mértékű használata némileg lassulást eredményezhet. Egyszerűbb honlapok betöltése után azonban a sebesség és a görgetés folyamatos, így összességében erre jól használható az eszköz.

ZTE Light Tab 2
[+]

Az energiaforrást egy 3400 milliamperórás akkumulátor adja. A hivatalos információk szerint ebből nagyjából 7 órás beszélgetési idő hozható ki. A HD felbontású filmek esetében körülbelól 4 órás időintervallumra lehet számítani, a muzsikálás pedig ennél jóval több ideig lehetséges. A böngészés az adott honlap adatmennyiségétől is függ, de az előbb említett 4-5 órás üzemidő ekkor is rendelkezésünkre áll.

ZTE Light Tab 2
[+]

Értékelés: ZTE Light Tab 2
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Nem könnyű összegezni a helyzetet. A megnevezés is sejteti, hogy itt már egy frissített, megerősített változatról van szó, ugyanis az első Light Tab még csak 480 x 800-as kijelzőt, valamint 800 megahertzes processzort kapott. A jelenlegi ZTE Light Tab 2 esetén pedig adott egy táblagép, amely jól össze van rakva, ám ennek ellenére szinte kizárólag műanyagból áll, van benne 3G modem, a kijelző felbontása kellemes, viszont a betekintési szöge gyenge. A processzor alapjában véve erősnek mondható, viszont a grafikus gyorsító nem túl acélos, ráadásul a fél gigabájt RAM sem tekinthető igazi ajánlatnak. Nagy kár, hogy nem kapunk egyelőre Ice Cream Sandwich operációs rendszert, ehelyett meg kell elégednünk a Gingerbreaddel, holott a fele ennyibe kerülő masinákon már gyárilag jégrémszendvicset fogyaszthatunk. Ha már itt tartunk, ajánlott végfelhasználói ára jelenleg 60-65 ezer forint körül alakul, ami viszont soknak mondható. Hiába a beépített modem, amivel még telefonálni is lehet, meg kell említeni a WayteQ xTAB-70w-t, amely ICS-sel jön, hasonló konfigurációval rendelkezik, ám jó 30 ezer forinttal olcsóbb mostani tesztalanyunknál, ami még akkor is jóval kevesebb, ha nem vesszük a SIM foglalat hiányát. Kicsit drágább, de jóval erősebb hardverrel felvértezett ajánlat a szintén a kínaiak vállalat által gyártott Vodafone Smart Tab 7, nehéz tehát eldönteni, hogy mennyire jó vétel a ZTE tabletje. Ha őszinték akarunk lenni, azt mondhatnánk, hogy 45-50 ezer forint környékén már el lehetne gondolkodni rajta, ám ennyiért sok, így plecsnit egyelőre nem kaphat.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés