Hirdetés

YotaPhone 2 - nagy orosz forradalom

Hardver, funkciók

Noha nem ez a legfrissebb Qualcomm chipset, azért a Snapdragon 801-es processzor még mindig elég decens, a 2,2 GHz-en ketyegő négy magot egy Adreno 330-as GPU segíti ki a grafikus számítások kapcsán. A RAM mérete 2 GB, a belső tárhely pedig 32 GB, ami szükséges is, hiszen nem bővíthető. Ez a hardver röhögve meghajtja a Full HD kijelzőn is az Android 4.4.2-t, már csak azért is, mert gyakorlatilag a YotaPhone mérnökei hozzá sem nyúltak a gyári felülethez.

Teljesítmény-teszt
Benchmark YotaPhone 2 Motorola Moto X (2014) Samsung Galaxy S5 Sony Xperia Z3
Rendszerchip Snapdragon 801 Snapdragon 801 Snapdragon 801 Snapdragon 801
AnTuTu 5.x Benchmark 39585 pont 47181 pont 41753 pont 43120 pont
Vellamo Browser 3152 pont 3282 pont 3248 pont 3190 pont
Vellamo Metal 1585 pont 1879 pont 1495 pont 2847 pont
SunSpider 1.0.2 791,1 ms 972,1 ms 433,8 ms 854,4 ms
Geekbench 3 (single) 896 pont 998 pont 950 pont 977 pont
Geekbench 3 (multi) 2589 pont 3030 pont 2888 pont 2640 pont
GFXBench Man. onscreen 10 fps 13 fps 11,7 fps 12,7 fps
GFXBench Man. offscreen 9,8 fps 12 fps 11,8 fps 12 fps
GFXBench T-Rex onscreen 24 fps 30 fps 27,7 fps 29,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 22 fps 27 fps 27,3 fps 27,2 fps

YotaPhone 2 YotaPhone 2

A sebességtesztek is igazolják azt a gördülékenységet, amivel a mindennapok során találkozik az ember. A szoftverezettségben tetten érhető extrák zöme a hátsó kijelző kapcsán értelmezhető, de azért egy szerkeszteni is képes OfficeSuite akad, találunk egy Twitter klienst, illetve egy szótárprogramot. Úgyhogy ideje most már hasra fordítsuk a masinát és megnéznünk, hogy mi a búbánatra is jó nekünk a hátsó kijelző.

YotaPhone 2 YotaPhone 2

A hátlapon levő megjelenítő always-on, magyarán ki sem lehet kapcsolni. Nem is kell, hiszen nem fogyaszt áramot. Alapvetően kétféle nézete van, egyrészt egy tetszőleges háttérkép beállítását követően láthatunk alul négy, kör alakú ikont, amelyek az elmulasztott hívásokat, üzeneteket, emaileket és a közelgő riasztásokat jelzik. Ez egy viszonylag egyszerű, notifikációs felület, ha itt bármelyik ikonra rányomunk, akkor a készülék azt javasolja, hogy fordítsuk meg, hogy színesben lássuk a részleteket. Mindehhez azonban fel kell oldjuk a hátsó kijelzőt, ami gyakorlást igényel, az érintéseket ugyanis késéssel veszi be a felület, tehát az alulról felfelé történő ujjmozdulatot viszonylag lassan érdemes megcsinálni.

YotaPhone 2 YotaPhone 2

Ha feloldottuk a hátsó kijelzőt, akkor viszont nem csak ezt a háttérképes nézetet választhatjuk, hanem a közéső gomb megnyomásával átléphetünk egy olyan, több oldalas, általunk összelegózható felületre, ahol többféle információt is megjeleníthetünk. Mindkét verzió szerkesztéséhez a YotaHub nevű appot kell használatba vegyük, ezt megnyitva két opciónk van: a YotaCover a notifikációs lapot engedi módosítani, a YotaPanel pedig a több oldalas felületet, aminek felépítése és testreszabhatósága eléggé emlékeztet a már holt platformként ismert Symbian utolsó reinkarnációjára. Négyzetes alakú minialkalmazásokat tudunk kitenni az oldalakra, ezek sokszor szerkeszthetők is (mondjuk az óra típusa, az időjárás előrejelző app lokációja, a kedvenc névjegyeink sorrendisége, vagy a naptár jelzései).

YotaPhone 2 YotaPhone 2

Ezek a widgetek mind megérinthetők és mind csinálnak is valamit. Simán meg tudjuk nézni az SMS-eket, ezekre még válaszolhatunk is, ha megszokjuk, hogy az itt felbukkanó virtuális gombsor lassabban veszi be a nyomkodásunkat, van tárcsázó, megnézhetjük a napi teendőinket, készíthetünk a hátsó részről képernyőmentést, elindíthatunk olyan alkalmazásokat, amelyek erre a kijelzőre íródtak (a Sudoku, a 2048, a dáma és a sakk tartoznak ide), az időjárás részletei is megjelennek hátul. Amit nem praktikus itt megmutatni, azt az elülső kijelzőre rakja ki a rendszer, ide tartoznak például az emailek.

YotaPhone 2 YotaPhone 2

A legjobb poén viszont kétségtelenül az, hogy ha hosszan nyomjuk a lenti, középső gombot, akkor egyrészt elérjük a Google Now-t, másrészt viszont ha kicsit balra és felfelé vezet az ujjunk, akkor a teljes előlapi kijelzőt szőröstül-bőröstül át tudjuk tükrözni a hátlapra és konkrétan minden funkció működik is. Tehát mászkálhatunk a menüben, elindíthatunk alkalmazásokat, még videót is nézhetnénk, ha nem lenne a képfrissítés ehhez gyengécske. Nem kérdés, hogy így sokkal kevesebb energiát fogyaszt a telefon, van is néhány olyan alkalmazás, amit érdemes a hátsó kijelzőre tükrözni, ilyen lehet mondjuk egy városnézés során egy gyalogos navigáció, vagy például hírek olvasgatása a neten. Egy RSS olvasót is ad a YotaPhone 2 a kezünkbe, ez is a hátsó kijelzőre frissül, az ebook-olvasásról nem is beszélve.

YotaPhone 2
[+]

Nem kell ugyanakkor megijednünk attól, hogy a teljes életünk és annak minden mozzanata leolvasható a fülünkhöz tett telefon hátsó részéről. Bejövő hívásnál például direkt nem mutatja a hívó nevét, illetve számát a telefon, a beérkezett üzeneteknél sincs ilyen információ. Ha mondjuk be van állítva lezárási minta, akkor azt hátul is elkéri a rendszer akkor, ha a widgetek közül bármelyikbe bele akarunk ugrani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés