WayteQ xTAB-79qci - mindennapok megoldása

Doboz, külső

A csomagból a gépen kívül egy adatkábel (microUSB) és egy töltő kerül elő, amely azonban nem az elterjedt microUSB szabványban végződik, hanem saját formátumot használ. Ezt kénytelen vagyok a negatívumok közé sorolni, számos 8 inches táblát láttunk már, amelyeknek nem okozott gondot, hogy microUSB csatlakozón vegyenek fel áramot. Esetünkben ez az interfész most csak adatátvitelre szolgál. Akad még egy USB OTG kábel is, ami üdvözlendő.

WayteQ xTAB-79qci
[+]

A dobozból kivett tesztkészülék kapcsán az első kérdés, hogy manapság melyik olcsóbb árfekvésű tablet nem akar az iPad minire hasonlítani vajon? Mert ez is első blikkre nagyon hajaz az Apple termékére, fehér is, lekerekítettek a sarkok, s persze a gombok és a csatlakozók máshol vannak, de mindenkinek az volt az első reakciója, hogy már megint egy olyan masina, amiről elsőre az iPad ugrik be. Oké-oké, nehéz is egy alapvetően kijelzőből álló eszközt nagyon másmilyenre megcsinálni (de mondjuk az LG-nek és a Samsungnak újabban már sikerül), meg hát azért összességében egyáltalán nem ronda a WayteQ kütyüje.

WayteQ xTAB-79qci
[+]

Az előlapon nemigen van látnivaló, a kijelző a lényeg, ami most is IPS technológiát használ, ennek megfelelően a betekintési szögek kiválóak. A felbontás 1024 x 768 pixeles, tehát 4:3 arányú a kép, ennél persze vannak acélosabb megoldások kisebb méretben is, most először fogok a korábbi Nexus 7-re hivatkozni, de nem utoljára. A kijelző felett apró kamera és fényérzékelő látható, ez utóbbi egyébként viszonylag szűk skálán állítja a fényerőt.

Kijelző-teszt
Mérés WayteQ xTAB-79qci ConCorde Tab SLIM LG G Pad 8.3 ASUS TF701T
Fehér fényerő 460 nit 360 nit 284 nit 322 nit
Fekete fényerő 0,47 nit 0,34 nit 0,27 nit 0,30 nit
Kontrasztarány 1:978 1:1058 1:1053 1:1075
Színhőmérséklet 6875K 7500K 8357K 7374K

WayteQ xTAB-79qci
[+]

Az összes gomb és csatlakozó a tablet tetejére került - legalábbis ha azt állítva tartjuk és úgy vesszük, hogy a kamera az eszköz felső részére orientálódik. Itt vannak a hangerőt szabályozó billentyűk, a kijelző lezárását indukáló gomb, ide érkezik a töltő, az esetleges 3,5 mm-es headset, a microUSB és a microHDMI kábel, mert ennek is van kijárata. Itt tudunk egy microSD-t is beletolni a gépbe és egy picike reset nyílást is találhatunk, hiszen a hátlap nem levehető, ha esetleg nagyon magába zuhanna a rendszer, akkor ezen a lukon lehet teljesen újraindítani azt.

WayteQ xTAB-79qci
[+]

A hátlapról lemaradt a kamera. És személy szerint egyáltalán nem bánom. Nem csak azért, mert nem kellett így idétlenkednem az utcán, hogy tesztfotókat készítsek, de egyébként is meglehetősen felesleges idetenni valami olyan optikát, ami az olcsó tabletek szintjét hozza, s kábé semmire sem jó. Az alumínium borítás nívós, de meg tudom ezt is úgy nyomkodni, hogy a kijelzőn látszódjon az ujjam helye, igaz, ehhez azért erősen neki kell látni a műveletnek, normál használat mellett nem fog ilyesmi történni. Az összeszerelésre nincs panaszom egyébként, a gombok kicsit lötyögtethetők, de ez Nexus 5-ön is így van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés