Vodafone 553 - fiatalság, bolondság

Multimédia

Az eddig leírtakból is látszik, hogy az 553 nem épp csúcskategória, úgyhogy a kamera terén sem kell sokra számítanunk és akkor nem is csalódunk túlzottan. A kicsit túlzó hangsúlyt kapott optika mögött egy 2 megapixeles érzékelő lakozik, és amint elsőre is látszik, sem LED, sem pedig valamiféle tükör nem tartozik hozzá és az autofókuszról is lemondhatunk. Opciók terén sincs olyan nagy választék. Kikapcsolhatjuk a zárhangot, állíthatunk az expozíción és a kontraszton, bekapcsolhatjuk az önkioldót és a sorozatfotót, állíthatunk a felbontáson és a minőségen, a fehéregyensúlyon, van éjszakai mód (ez nagyon hasznos ám), és végül effektusokat is alkalmazhatunk. A fotózáskor a képernyőn lévő virtuális exponálóval tudjuk ellőni a képet, ami egészen gyorsan el is készül és mentésre kerül. Egy gombnyomással átválthatunk videózásra, ahol fanatasztikus QVGA felvételeket kreálhatunk, nagyjából 12-15 fps sebességgel, ami tipikusan a „semmi értelme” kategória. Ha megnézzük az elkészült képeket, különösebb meglepetés nem ér minket. A zajszűrés viszi a prímet, meg az élességet is, minden szétmosott, de a színek nagyjából elfogadhatóak, összességében azért jobb, mint a napokban tesztelt két Nokia VGA kamerája.

Vodafone 553

Érdemesebb inkább a zene felé koncentrálni, bár itt sem minden fenékig tejfel. A lejátszóban csak és kizárólag az általunk összeállított lejátszási listákkal tudunk zenét hallgatni. Nincs előadó vagy album szerinti válogatás, szóval vagy behajítjuk az összes számot egy listába vagy fél napot szánunk arra, hogy listákat gyártsunk. Ha már szól a zene, akkor jobb a helyzet. A lejátszó meg tudja jeleníteni az albumképet vagy akár nagyjából valós spektrum animációt, van véletlen és ismétlő lejátszás és vannak hangszínek is. Ez megérdemel némi kifejtést. Tehát, háromféle hanghatás kategóriát lehet választani. Az első az ekvalizátor névre hallgat, itt hagyományos beállítások vannak, mint a dance, klasszikus, popzene, ilyesmik. Aztán van egy „zengető hatás” nevű csoport, itt fürdőszoba, zuhanyzó, templom, operaház és hasonló effektek vannak.

Vodafone 553

Végül ott a 3D térhang, ebből kétféle van. Van külön mélyhang kiemelés is, de nem érdemes túlzásokba esni, a gyári füles éppen elfogadhatóan szól és pont akkor a legjobb, ha semmilyen effektus nincs bekapcsolva. Az igazi ütőkártya a lejátszási sebesség variálása, mert hogy két-két fokozatban gyorsítani vagy lassítani lehet a zenét. Egy lassított vagy gyorsított, mondjuk fürdőszoba effektussal megküldött számtól garantáltan nevetőgörcsöt kapunk. Totál haszontalan, viszont annál viccesebb. Persze nem csak az általunk feltöltött zeneszámokkal tudunk kikapcsolódni, hanem van FM rádió is. RDS nincs benne, viszont egy gombnyomásra egyből 18 csatornát programozott fel magának, tehát az érzékenysége rendben van. És a bónusz, hogy van benne felvételi lehetőség, mi több, még a minőségen is állíthatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés