UMi Hammer S - a helység kalapácsa

Hardver, szoftverezettség

A Hammer S hardverét több készülékből is ismerhetjük már, talán a Doogee X5 Pro és a Doogee Valencia 2 Y100 a két legnépszerűbb ezek közül, a MediaTek MT6735P egy visszafogott órajelű MT6735, amihez négymagos, 28 nanométeres csíkszélességű, 1,0 GHz-en pörgő Cortex-A53 processzor, Mali-T720 MP2 grafikus gyorsító és 2 gigabájtnyi RAM tartozik, a 16 gigabájtos belső tárolóegységből pedig körülbelül 12-t használhatunk fel a saját dolgaink tárolására. Elsődleges tárolónak megadhatjuk a microSD kártyát is, nem csak a kamera képeit, a filmjeinket és a zenéinket tarthatjuk itt, számos alkalmazás adatait is áthelyezhetjük ide.

Teljesítmény-teszt
Benchmark UMi Hammer S Meizu m2 note Xiaomi Redmi Note 2 Meizu m2
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6753 MediaTek MT6795 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 5.x 19950 pont 31310 pont 49170 pont 27684 pont
Vellamo Browser 2008 pont 1903 pont 2460 pont 2593 pont
Vellamo Metal 705 pont 832 pont 1355 pont 1000 pont
Geekbench 3 (single) 480 pont 562 pont 911 pont 621 pont
Geekbench 3 (multi) 1359 pont 2662 pont 4594 pont 1676 pont
GFXBench Man. onscreen 3,5 fps 4,2 fps 7,9 fps 5,8 fps
GFXBench Man. offscreen 1,7 fps 4,2fps 8,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 8,5 fps 12 fps 23 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,0 fps 12 fps 23 fps 8,5 fps

A teljesítmény-teszteken látható, hogy a hardver lehetne sokkal acélosabb is, a mindennapi használatban viszont elég jó rendszersebességgel találkozunk, a módosítatlan Android kezelőfelület gond nélkül hasít, egészen addig, amíg valami komolyabb programot nem veszünk elő: a grafikus gyorsító korlátait viszonylag hamar feltérképezhetjük, ha egy Asphalt 8-jellegű alkotást próbálunk ki. A visszafogott órajel előnyei közé tartozik, hogy a melegedés szinte egyáltalán nem jelenik meg, több benchmark program lefuttatása és számos játék után sem éreztük, hogy forró lenne a kütyü.

UMi Hammer S Screen Shot UMi Hammer S Screen Shot

Az UMi nem nyúlt bele különösebben a gyári Android 5.1-be, mindenféle sallang nélküli a megjelenés, egy-két ikont kicseréltek, kapunk néhány egyedi hátteret, ezzel pedig gyakorlatilag véget is ér a különlegességek felsorolása. A legalapabb Google-szoftverek helyet kaptak a phableten, de kimaradtak olyan programok, mint a Drive, a Play Játékok, a Play Zene, a Hangouts vagy a Chrome. Cserébe kapunk néhány fapados, de jól működő AOSP-szoftvert, a fájlkezelő, a zenelejátszó, az email-kliens, a hangrögzítő, a naptár és a névjegyzék is innen származik. A rendszer rootolva érkezik, erről a SuperSU is árulkodik, a Busybox-ot és a többi érdekességet viszont magunknak kell telepítenünk.

UMi Hammer S Screen Shot UMi Hammer S Screen Shot

Extrák azért akadnak a beállítások között: a gesztusvezérlést „okos ébresztés" névre keresztelte a gyártó, itt találhatjuk a duplakoppos feloldást, illetve a lezárt kijelzőre is rajzolhatunk, ha a rendszer egy értékelhető karaktert lát az ujjmozdulatunkban, alapján rögtön elindítja a hozzá tartozó funkciót, de a karakterekhez tartozó programok sajnos nem módosíthatók. A rendszer jobban működik, mint például a Doogee X5 Próban, de sajnos még így is nagyon sokat hibázik.

UMi Hammer S Screen Shot UMi Hammer S Screen Shot

Ujjlenyomat-olvasó van, bármilyen helyzetben képes érzékelni az ujjunkat, az érzékenysége pedig sokkal jobb a vártnál, ha a konfiguráláskor elég sokféle szögből mutattuk meg az ujjbegyünket a szenzornak, akkor tízből kilencszer felismer minket. Egyszerre egyébként 5 ujjat képes tárolni, nem csak a képernyőzárat, hanem alkalmazásokat is védhetünk biometrikusan, a sikeres azonosítást rezgéssel jelzi a rendszer. Az érzékelő azonban csak az egyik része a dolognak, hiszen a szoftver érzésre teljesen különállóan működik a rendszertől: a probléma abból adódik, hogy az érzékelő nem csak akkor működik, amikor mi azt szeretnénk. Tételezzük fel, hogy elővesszük a telefont csak azért, hogy megnézzük az órát: az ujjlenyomat-olvasó remek helyen van, tehát a hüvelykujjunkkal megnyomjuk a bekapcsológombot, a mutatóval pedig megtámasztanánk a telefont, de rájövünk, hogy akkor old a kijelző, ezért elemeljük azt. Miután örömmel konstatáltuk, hogy pontosan 13:06 van, lenyomjuk a bekapcsológombot, lekapcsol a kijelző, majd visszahelyezzük a mutatóujjunkat az érzékelőre és zsebre vágjuk a mobilt. Ilyenkor a telefon rezgéssel reagál, majd a zár kiold. Furcsa szituáció, de az emberrel sűrűn előfordul. A gond lényegében annyi, hogy a biometrikus azonosító nem kapcsol ki a kijelzővel, de ha benn vagyunk a menüben, akkor sem mindig. Ilyenkor is előfordul, hogy letámasztjuk az ujjunkat és rezgést érzünk, ami azt jelzi, hogy felismerte az ujjbegyet. De minek?

UMi Hammer S Screen Shot UMi Hammer S Screen Shot

A tanítható infraport vezérléséhez egy ZaZaRemote nevű programot kapunk, ez szinte hibátlanul működik, képes barátkozni a környezetünkben fellelhető televíziókkal és klímaberendezésekkel, abból a szempontból viszont bele lehet kötni, hogy a HTC, LG és Samsung készülékekből megszokott megoldásnál lassabban teszi a dolgát. A készülékben található egy kínai nyelvű biztonsági alkalmazás is, ami sok dologra nem használható, viszont az új programok megnyitásakor rengeteg értesítést küld arról, hogy mihez fér hozzá az adott szoftver.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • 8 mag, 4 giga RAM, 200 dollár?

    Ezt ígéri az UMi, és a szóban forgó, meg nem nevezett készüléket a karácsonyfára fel is aggatta.

  • Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

    Nem túl bizalomgerjesztő az ismeretlen márkanév, a külső is elég furcsára sikerült, de a harmincezer forintos kategóriában egyébként abszolút esélyes versenyző lehet az U100.

  • UMi eMax - rájár a root

    A shenzheni gyártónak – mármint a sok közül most ennek a bizonyosnak – ezúttal sikerült összeraknia egy távolról sem világmegváltó, de (hajszál híján) szerethető készüléket.

  • UMi Super - a kamera a kriptonitja

    Újabb középkategóriás készülék rejt 4 gigabájt RAM-ot, nyolcmagos rendszerchipet és táblagépes akkumulátort mutatós fémházban, mégsem teljes az összkép.

Előzmények

Hirdetés