Sony Ericsson Z310i - minimumból a maximum

Külső

A Sony Ericsson mostanában csak úgy ontja magából az egyre újabb és újabb kagylókat mindenféle tudással és árkategóriában. Közös jellemzőjük, hogy habár tudásuk terén igazán piacképesek, de külsőleg valahogy egyiknek sem sikerül első látásra szerelembe ejtenie. Furcsa érzés volt a bejelentést követő napon a kezemben tartani az új üdvöskét. A Z310i már első ránézésre sem emlékeztet a korábbi kagylókra, elsősorban azért, mert kifejezetten apró méretű és szép. Nyoma sincs a szögletes és kissé suta vonalaknak. Az egész inkább egy Samsung modell benyomását kelti, mely valljuk be, igazi bóknak számít.

A hármassal kezdődő sorszám egyértelműen azt sugallja, hogy alsókategóriás modellről van szó, ennek némileg ellentmond a felső kagylóhéjon csücsülő kamera. Persze ma már egyre másra jelennek meg VGA kamerás belépő modellek. Az egyetlen, összefüggő, kicsit fényes műanyag felületet alkotó burkolat olyan hatást kelt, mintha nem is lenne külső kijelző, pedig van, méghozzá nem is egy, de azok csak bekapcsolt állapotban látszanak. Közvetlenül a kamera alatt négy parányi ikon kapott helyet, melyek elmulasztott hívásról, olvasatlan üzenetről, töltésről illetve lemerülésről, valamint a néma üzemmódról tájékoztatnak. Alattuk pedig egy monokróm megjelenítő található, melyen a legfontosabb információk olvashatók.

A készüléktest bal oldalán találhatóak a hangerőgombok, melyek az eredeti funkciójukon túl a külső kijelzők háttérvilágításának bekapcsolására, bejövő híváskor pedig azok elnémítására és visszautasítására is alkalmasak. Jobb oldalon csak egy infraport kapott helyet. Természetesen a divatos megjelenéshez divatos funkciók is társulnak. Ilyenek a fényhatások, melyek a kagylóhéj peremén körös-körül a szivárvány minden színében képesek jelezni a bejövő hívást.

A kagyló szétnyitásakor a varázs kissé szertefoszlik: a kijelző kicsit pici és sután ül a felső héjon, míg az alsó héj az maga a szörnyűség, low-end fíling. A gombok gyakorlatilag egybefüggő felületet alkotnak, melyet csak a borzasztó erős fénnyel világító vonalak szeparálnak. Az egész valahogy nagyon „eldizájnolt” hatást kelt. A gyártó kagylóitól megszokott módon a bekapcsoló és a feladatok gomb a hagyományos gombsor alatt található. A négyirányú navigáló szerv viszonylag kényelmes, de a közepén elhelyezkedő kiválasztó gomb fényes felülete inkább szép, mintsem funkcionális szerepet tölt be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés