Sony Ericsson W8 - zenélő robot

Doboz, külső

Egész nagy a doboz, legalábbis nem követi azokat a trendeket, amik spórolnak a hellyel, itt van bőven belül levegő is. A tartozékok listája átlagos: töltőfej, USB kábel és füles tartozik a telefonhoz. Ez utóbbi típusát tekintve MH410, ha utólag akarnánk venni, akkor olyan 4 ezer forintot ér. Jé, pont ennyivel több a W8 ára, mint az X8-é. Ugyanakkor fontos megemlíteni, hogy a készülékben ott ül egy 2 gigabájtos microSD is.

Sony Ericsson W8
[+]

A mi példányunk nagyon narancsszínű, ami mostanság menő kormányzati körökben is. Létezik más színben is, plusz lehet utólag is vásárolni hátlapot, ráadásul ránézésre teljesen csereszabatos az X8 hátsójával, úgyhogy választék van bőven, ha már a hajamban nincs. Az előlap fekete, ennek közepén terpeszkedik el 3 inchen a 320x480 pixeles kapacitív érintőkijelző. Bocha szerint jobb képe van, mint az X8-nak, erről én nem tudok nyilatkozni, mert a korral együtt a memóriám teljesítménye rohamosan csökken.

Sony Ericsson W8
[+]

A kijelző alatt három darab gomb van (menü, home, vissza), ezek alatt terül el a Walkman felirat. A képernyő felett márkajelzést találunk, valamint fényérzékelő szenzort. A telefon bal fele tökéletesen sima, a jobb oldalon három gombunk van: a felső kettő szabályozza a hangerőt, az alsó a kamerát indítja el. Felül microUSB csatlakozót rejt egy ajtó, itt van a 3,5 mm-es jack bemenet, valamint a kijelzőt lezáró és feloldó billentyű. Alul elvileg nincs semmi (gyakorlatilag sem), de olyan a design, mintha egy ordas nagy infraportot terveztek volna ide, ami manapság már nagyon oldschool cucc. Bocha erre is tudta a választ, ez egy olyan panel, ahová lehet tenni mondjuk szolgáltatói feliratot.

Sony Ericsson W8
[+]

A hátlap íves, egyetlen csíkon keresztül áramlik ki a hang, a kamerának sem kerítettek nagy feneket: egy luk, amiben jó mélyen ül a lencse, hogy az összegyűlt szmötyit csak véznaujjú makik tudják kitakarítani. A hátlapot leszedni egészen elképesztő módon embert próbáló feladat, mutatja a dobozon egy ábra, hogy honnan kéne alányúlni, de spaklit persze nem adnak hozzá, úgyhogy körömmel kell dolgozni. Ha sikerül lehámozni, akkor férünk hozzá a memóriakártyához.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés