Samsung S7070 Diva - női Corby

Bevezető

Amióta a mobiltelefon nem csupán a milliomosok játékszere (tehát évtizedek óta), a gyártók mindig megpróbálták termékpalettájuk elemeit elkülöníteni egymástól. Ez az üzletembereknek szól, ez a fiataloknak, ez az időseknek, s természetesen nem maradtak ki a szórásból a nők sem. A Samsung az egyik legrégebbi hagyományokkal rendelkezik ezen a vonalon, első próbálkozásuk még az A400 volt (szerette mindenki), s azóta is számos női készülékkel jöttek elő.

Samsung Diva
[+]

A legutóbbi termék az S5050 volt, amely nem sikerült túl fényesen, ezért most az érintőképernyős vonalat lovagolták meg, s az S7070-et teljesen más fából faragták. A kódszám mellett nevet is kapott az eszköz, egyszerűen Diva, ami elég találó. A gyártó nem vacakolt sokat, gyakorlatilag a nálunk is bemutatott, s hallatlanul népszerű Corby köré rittyentettek egy új házat, kicsit variáltak a menürendszerben, s ezzel el is készült az újdonság.

Samsung Diva
[+]

Őszinte leszek: a női telefonokkal nekünk mindig kicsit nehéz azonosulni. Ilyenkor kapóra jön a család, illetve az ismerősök, szerencsére a külsőről alkotott női vélemények elégnek bizonyulnak ebben az esetben, hiszen a belső felépítésben semmi rendkívülit nem fogunk találni. Úgyhogy egy hétvégére hajlandó voltam a Diva társaságában mutatkozni, hogy begyűjtsem a tapasztalatokat.

Hirdetés

Külső

A doboz töltőt és fülest tartalmaz. Előbbi fekete és microUSB vége van neki, utóbbi fehér és sztereó. Neki felvevőgombja van. A készülék arccal felfelé mosolygott rám a csomagból és igencsak szemrevalónak találtam. Tiszta fehér, némi ezüstös díszítéssel, illetve gyémántot idéző középső gombbal: ízléses, sallangmentes, elegáns látvány, rögtön nyugtáztam is, hogy ez remekül eltalált darab lett.

Samsung Diva
[+]

De aztán kivettem, megfordítottam, és vihogtam, mint egy ötéves. A hátlapot ugyanis valaki más tervezte, talán nem látta a telefon "arcát", csak megkapta a melót, s bizony neki fogalma sem volt arról, hogy amit alkot, az annyira passzol a készülék másik feléhez, mint Győzikéhez a bauhaus irányzat. A Diva hátsó fele ugyanis olyan, mint azok a plasztik női táskák, amikkel kikent-kifent nőcik vonulnak be a szoliba és / vagy szállnak be Izom Tiborok mellé tuning Golf III-ba.

Samsung Diva
[+]

Ez a táskás hasonlat nem az én fejemből pattant ki, hanem általam értelmesnek és normálisnak tartott nők mondták, nekem simán olyan az egész, mint egy télre lefedett teniszpálya. Ha valakinek tetszik ez a rücskös képződmény, nem akarok elvenni a kedvét a készüléktől, de inkább negatívak voltak a vélemények. Nehéz erről a buggyos hátsóról jó fotót csinálni, úgyhogy a tisztánlátás kedvéért itt van négy további kép, az utolsó a GSM Arenaról való. Lehet szavazni is oldalt, izgatottan várjuk a nép verdiktjét.

Samsung Diva
[+]

Persze az egész telefon műanyag, kemény plasztik. Az összeszerelés minősége ennek ellenére a gyártótól megszokott magas színvonalú. Elöl három gomb van az érintőkijelző alatt, a szélsők a híváskezelésre szolgálnak, a középső gyémánt pedig a menüben történő visszalépésre szolgál. Bal oldalon két kitüremkedésre költöztek a hangerőt szabályozó billentyűk, lentebb egy nagyobb dudor mögött van a microUSB csatlakozó. A telefon jobb felén a kijelző lezárására és feloldására szolgáló gomb, valamint a kamera kezelőszerve található meg.

Menü, alapfunkciók

A Diva kijelzője 240x320 pixel felbontású, ami nem túl acélos, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy rezisztív technológiát kapott, ami pont egy elvileg ilyen finom műszernél kissé kiábrándító. Izmos nyomkodásra van szükség ahhoz, hogy történjenek dolgok a menüben, főleg a három oldalas, widgeteket megjelenítő alapképernyő érződik macerásnak. Igen, ebben a Samsung készülékben is a gyártó által fejlesztett, s majdnem minden modellbe beleerőltetett TouchWiz rendszer dolgozik, amely továbbra is messze van a tökéletestől, s leginkább a sebesség húzza le.

Samsung Diva menu

A Diva ugyanis nagyon ráérősen reagál a dolgokra. Méltó a nevéhez, egy dívától senki sem várja el, hogy hebehurgyán, kapkodva, pattogósan viselkedjen, csakhogy ez egy telefon. És lassú. A felhasználói felületet a Samsung egy speciális témával próbálta feldobni, a rózsaszín témákat használó grafika és a Vianden betűtípus elegye valóban egyedi. Akinek ez nem tetszik, visszaállhat a normális karakterekre, illetve választhat magának tetszőleges képet mind az alapkijelzőhöz, mind pedig a menü mögé.

Samsung Diva menu

A menürendszer három oldalas, egy ideje a Samsungnál dívik az az irányzat, hogy csináljunk lapozható ikonhalmazt, s minden funkciónak legyen egy rajzocskája. Ezzel sokkal kevesebb az almenü, laposabb a menüstruktúra, de a menü oldalai közötti váltás elég nehézkes, s nincsenek egyértelműen csoportosítva a funkciók. Ha már errefelé haladnak, akkor érdemes lenne felül kis fülecskéket használni, s akkor lehetne több oldal, szépen elkülönítve az adatátviteli, a multimédia, a szervező és az alapfunkciók.

Samsung Diva menu

A névjegyzék a szokásos, csont ugyanaz, mint a Corby esetén, tehát 2000 férőhelyünk van, megfelelő mennyiségű adattal, képpel, ilyesmivel. A keresésnél működik a görgetés, de erőből kell dolgoznunk (egy igazi díva kikérné magának, ha valaki így nyúlna hozzá), ha célzottan keresgélünk, akkor pedig virtuális mobil billentyűzetet rajzol a telefon. Az üzenetek között sincs semmi meglepetés, SMS, MMS és e-mail funkcionalitás is akad, gépelni sajnos nem lehet fektetett kijelzős QWERTY üzemmódban, mert ilyesmit nem tud a telefon.

Samsung Diva menu

Samsung Diva menu

A naptár havi és heti nézetben is elérhető, a világóra nem újdonság, a számológép alapfunkciós. A vekker több időpontot is megjegyezhet, a stopper és az átváltó pedig teszi a dolgát. Érdekes, hogy ez utóbbiban nincsenek ruha és cipőméretek, pedig a női telefonoknál az ilyesmi nem szokott hiányozni. Van viszont kívánságlista, ami nettó marhaság. A felhasználó felvehet egy listára tételeket (parfüm, testápoló, sárga Mini Cooper cabrio, úszómedencés ház, kigyúrt, pénzes pasas), árral együtt és aztán ezekhez rendelhet riasztásokat. Hogy mi az értelme, azt nem tudom, hétfőn arra ébredek, hogy még mindig nincs sminkasztalom?

Samsung Diva menu

Multimédia

A rücskös hátlapon 3 megapixeles, autofókusz és villanó nélküli kamera ücsörög, ne is várjunk tőle sokat. Érdekes pillanatok megörökítésére elmegy, van egy sereg beállítás (környezeti módok), van mosolyérzékelő (yeah), időzítő és éjszakai mód is. Az elkészült alkotások alant megtekinthetőek, látszik, hogy a Diva nem egy fotós tehetség, sok a képzaj, fakóak a színek, könnyen el is mosódnak a felvételek. Videót QVGA felbontásban rögzít az eszköz.

Zenei szempontból jobb a helyzet. A microSD kártyával bővíthető memória, a normális füles és a háttérben is futó lejátszó használható MP3-eszközzé avatja a Samsung üdvöskéjét. A szoftverben megjelenik az albumborító, van ismétlődés és véletlenszerű lejátszás, a zenék ID3 tagek alapján listázhatóak, a hangzásképen pedig előre meghatározott sémák segítségével változtathatunk. A készülékben van FM-rádió (RDS), diktafon és zenekereső is, amely egy netes adatbázisból próbálja beazonosítani a rögzített muzsikát.

Samsung Diva menu

Samsung Diva menu

Az alkalmazások közé bekukkantva az első menüpont a Google Maps, amely ezen a készüléken csak korlátozottan használható, hiszen nincsen benne GPS. A további okosságok játékok, kivétel nélkül próbaverziósok. Néhány ismerős alkalmazás között van egy újdonság is, a Date or Ditch, amiben egy szingli nővel / férfival kell felszednünk valakit valami bárban, baromira életszerű, hogy az ismerkedni pdatévedő alany második kérdése az, hogy van-e partnerünk.

Adatátvitel, összegzés

EDGE a maximum, amit mobilhálózaton ki lehet hozni a telefonból, sem 3G, sem WLAN nincs. A böngésző viszont fektetett nézetben működik, de mire letölt egy oldalt, addigra a felhasználó el is kezd őszülni, úgyhogy mehet fodrászhoz. Ehhez képest a Diva tervezői úgy döntöttek, hogy egy modern nőnek bizonyára szüksége van Facebook, Friendster, FlickR és egyéb közösségi oldalak elérhetőségére, ahová - ha van profilunk - a telefonról egyből tölthetünk fel képeket. Nagyon jó mulatság ez 2G hálózaton két időréssel (ez ugye 26,8 kbps).

Samsung Diva
[+]

Lokális szinten USB kapcsolatot hozhatunk létre a számítógéppel, amennyiben vételeztünk ehhez egy kábelt, ilyenkor a Diva modemként is működhet. A vezeték nélküli adatátvitelhez 2.1-es, sztereó Bluetooth használható, ez rendben működött a tesztidőszak alatt. A funkcionalitás része még egy RSS olvasó is, ehhez talán tényleg elég a 2G.

Samsung Diva
[+]

A hátlap alatti akkumulátor egész jól bírta a kiképzést, három napig kihúzza töltés nélkül a telefon, ha nem nyúzzuk agyon. A 960 mAh teljesítményű erőforrás elvileg 10 órányi beszélgetési időre elegendő naftát szolgáltat, de a gyártó specifikációk általában a legideálisabb esettel számolnak.

Samsung Diva
[+]

Értékelés: Samsung S7070 Diva
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 6 pont
Adatkommunikációs képességek 3 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont

Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Samsung S7070 Diva kifejlesztésével annyit sem foglalkoztak a gyártónál, mint a Corby-val. A belső adott volt, a formatervet kellett megcsinálni, aminek sikeressége véleményes. Szemből nagyon rendben van, a hátlapra finoman csak annyit mondanék, hogy egyedi. A menürendszer "nőiesítése" kimerült a háttérkép és a betűtípus megkavarásával, illetve bekerült a funkciók közé a teljesen értelmetlen kívánságlista. A készülék tudása gyakorlatilag a Corby-é, csak itt a kijelző rezisztív, a csatlakozó viszont már a szabványos microUSB. Információink szerint mindezért 50 lepedőt fognak függetlenül kérni az üzletek eleinte, ami talán húzósnak hangzik, de nőknek tervezett érintős telefon nem sok van a piacon. Viszont az is tény, hogy ha már egy ilyen megalkotása volt a cél, akkor lehetett volna kis fantáziával sokkal egyedibbet, testreszabottat is alkotni. A Diva csak egy a sok, alsó-középkategóriás érintős Samsung telefonok közül, ami történetesen fehér, de semmi több.

Bog

Specifikáció

Samsung S7070 Diva
Általános
Technológia GSM
Méret 101 x 54,8 x 13,4 milliméter
Tömeg 94 gramm
Színek fehér, fekete
Kijelző
Kijelző mérete 2,8 hüvelyk átlójú
Kijelző felbontása 240 x 320 pixel
Kijelző típusa TFT, rezisztív
Memória
Telefonkönyv kapacitása 2000
SMS memória / max. MMS méret 500 / 300KB
Belső memória 40 MB
Memória bővíthetősége microSD (SDHC-kompatibilis)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA nincs / nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP is)
WiFi nincs
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő nincs
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Samsung TouchWiz
WAP / HTML böngésző van / van (WebKites)
E-mail kliens van
Java van
Játékok 5 darab demo
Valutakonverter van
Extra szoftverek Google Maps, kívánságlista
Multimédia
Fő kamera 3,2 megapixeles, fixfókuszos
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel 320 x 240
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van (előre beállított sémák)
FM-rádió van, RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 960 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő 800 óra
Beszélgetési idő 10 óra
Egyebek
Érintőkijelző, Widgetek

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés