Samsung i600 - ultraüzenet

Alap és iroda

A telefonkönyvet egy Windows Mobile esetében talán nem kell bemutatni, olyan szintű névjegyek hozhatóak össze, amelyekről a legtöbb hagyományos készülék csak álmodik. Egy emberhez még a felesége, a gyereke és az asszisztense nevét is fel lehet venni, feltéve ha ez utóbbi nem egyezik esetleg az előző kettő valamelyikével… Az üzenetkezelés kapcsán is a szokásos arzenál áll rendelkezésünkre, ám két dolgot érdemes kiemelni.

Egyrészt a klaviatúra alsó sorában van egy dedikált gomb, amely egy borítékot szimbolizál, így elég hamar az üzenetek közé csöppenhetünk. A másik fontos dolog pedig a QWERTY gombsor, illetve ennek gyakorlati használata. Ha jó megnézzük, akkor feltűnhet, hogy a Sasmung úgy integrálta bele a számokat, hogy azok nem egymás mellé kerültek, hanem egy hely kihagyásával. Viszont ezeket a lukakat logikailag úgy tömködték be, hogy fehér keretet kaptak a számok és a mellettük levő gombok, így bármelyiket is nyomjuk meg tárcsázás közben, az eredmény ugyanaz. Ez eddig elég okos megoldás, ám ha szöveget vinnénk be, akkor bizony a billentyűk sajnos kicsik. Még én is félrenyomkodtam olykor, de egy Polacheck-tenyerű ember valószínűleg sokkal jobban megszenved a szövegbevitel során. A rendelkezésre álló helyet persze megpróbálta kitölteni a Samsung, de még így is szűkös.

Az irodai funkciók közé sorolandó a naptár, amely nem okoz meglepetést, illetve az ébresztőóra, amely viszont okoz. Itt ugyanis bőven van extra, egyrészt tíz(!) különböző időpontunk lehet, ezek közül az első a reggeli ébresztő, amely önmagában is három időpontot tartalmaz, amelyek tetszés szerinti napokon működhetnek, paraméterezhető szundival és csengőhanggal. A többi csak „sima” vekker, de ugyanúgy van ismétlődési lehetőség. Van egy D-Day nevű pici alkalmazás is (D-Day volt a normandiai partraszállás napjának titkos neve, azóta ez összeolvadt a „deadline” szó D betűjével is, így fontos határidők napjának szinonímájává vált), amelybe egy dátumot írhatunk és mindig láthatjuk, hogy még hány napunk van hátra.

Nem meglepő a Samsungtól, hogy az Office programcsomag mobilos verziója helyett a saját favoritját pakolta be a telefonba, ez a hagyományos koreai telefonokból ismert Picsel Viewer teljesít szolgálatot. Ez a szoftver a Word, Excel és Powerpoint doksik mellett a PDF fájlokat is megnyitja, de szerkeszteni egyiket sem lehet. Viszont az oldalsó görgettyűvel szinte fokozatmentesen lehet zoomolni, ráadásul elég gyorsan.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés