Samsung Galaxy Y Pro DuoS - extrák nélkül dupláz

Multimédia

A hátlapon szerénykedő kamera 3,2 megapixeles érzékelőt rejt, amihez fix fókusz társul, LED viszont nem, tehát az elvárásainkat eszerint érdemes megszabni. A fényképezőben szintén jól jön a fekvő kijelző, ezzel a telefonnal álló helyzetben lehet „normál” fotókat készíteni. A kezelőfelület szokásos TouchWiz, könnyen elérhetők az opciók és van virtuális exponáló, de érdemesebb helyette az optikai gombot nyomkodni. Egy gombbal átkapcsolhatunk fotó és videó mód között, de az előlapi fényképezőt is használhatjuk. A beállítási lehetőségek között felbontást, fénymérési módot, fehéregyensúly, effektusokat, geocímkét találunk, szóval a szokásos alap felhozatal.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS Samsung Galaxy Y Pro DuoS

Az elkészült fotók tulajdonképpen azt hozzák, amit előzetesen sejtettünk. A dinamikatartomány elég szűk, a világos részek kiégnek, a zajszűrés is jól fel van csavarva, a részletek emiatt elmosódnak, de összességében nem olyan katasztrofális a végeredmény, bizonyos körülmények között elfogadható fotókat lőhetünk vele. Videózás terén ez már nem annyira mondható el, hiszen a maximum QVGA felbontású felvételek nem sok élvezetet nyújtanak.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS Samsung Galaxy Y Pro DuoS

Zenei téren jobb a felhozatal, a kicsit megtuningolt lejátszó szépen leválogatja a számokat, van albumborító, ismétlés és véletlen lejátszás is. Extraként kapunk hangszínszabályzót és 5.1-es térhangzást, melyből az utóbbi inkább vicc kategória. A készülékhez nem jár gyárilag fülhallgató, ezért ismét a saját Sony-mat vettem elő. Nem fog leszakadni a fülünk, viszont az átlagos szintet azért megüti a hangminőség. Ha már unjuk a saját zenéinket, akkor van FM-rádió is, ami RDS-es, az érzékenysége meg elég jó, gyorsan behangolható.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS Samsung Galaxy Y Pro DuoS

Az extra programokról eddig nem sok szó esett, de ez annak is betudható, hogy nincs túl sok belőlük. A TouchWiz felülettel kapunk néhány extra widgetet (kevesebbet, mint a felsőbb kategóriás Samsungoknál), aztán van itt egy Jegyzet, a Social Hub is le van butítva, mert csak az SMS-t és e-mail fiókokat kezeli, a Facebookot nem. A Fájlok értelemszerűen egy fájlkezelőt rejt, a Samsung Apps a gyártó saját alkalmazásboltja. Mindenképp a leghasznosabb a Polaris Office dokumentumkezelő, főleg, hogy nem csak olvasásra, hanem szerkesztésre is képes. Van még diktafon és a Samsung Email, illetve Samsung IM névre keresztelt programok, utóbbi kettőt nem tudtam rávenni a működésre.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS Samsung Galaxy Y Pro DuoS

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés