Samsung Galaxy Y Pro DuoS - extrák nélkül dupláz

Külső

Már járt nálunk korábban a Galaxy Y Pro, aminek szinte ikertestvére a DuoS utónevű változat. Nálam viszont még korábban volt egy Galaxy Pro nevű modell is, ami csak kialakításában hasonlít, ám elég csúnya darab. Ez sem fog sosem formatervi díjat kapni, a legtöbb ilyen QWERTY tepsi nem a külsejével szeretne hódítani (közülük talán a legszebbek a BlackBerry-k, de szerintem a Nokia E72 se rossz). Sikerült egész jó arányok között tartani a méretét, nem lett túlzottan széles, egy kézzel sem problémás a használata. A fekete szín egyhangúságát csak az oldalt végigfutó, sötétszürkés fényes csík töri meg. A burkolat mindehol műanyagból készült, ám a hátlap ügyesen rájátszik a szálcsiszolt fémre emlékeztető mintájával, a trükk csak tapogatás után bukik le. Ettől függetlenül a minőségre nem lehet panasz, minden passzentosan illeszkedik, nincs lötyögés, nyikorgás, ezt mondjuk el is várjuk a Samsungtól (is). A hátlapra viszont annyit megjegyeznék, hogy kissé csúszósra sikerült a felülete.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS
[+]

Az előlap tetején szokásosan a hangszóró helyezkedik el, amiről elmondható, hogy meglehetősen hangos és a hangminőség is megfelelő. Mellé egy előlapi kamera került, ami ezen a szinten elég ritka vendég (az egykártyás verzión nincs is ilyen). A másik felén egy közelségszenzor rejtőzködik, fényérzékelő nincs. A képernyő ezúttal nem olyan hangsúlyos, hiszen kell a hely a gomboknak. 2,6 hüvelykes képátlójával eléggé kilóg a mostani zsebtévék közül, amit megfejel a fekvő kialakítása és a csupán QVGA felbontása. Nem is várhatunk sokat tőle képminőség terén, a betekintési szög sem az erőssége, viszont relatíve jól olvasható kültéren is. Azt érdemes megjegyezni, hogy kapacitív mivolta ellenére nincs benne multi-touch, pedig ekkora méretben is jól jönne. A többi terület a billentyűzetnek jut, ami mindenképp a telefon egyik erőssége. A felső sorban a négy androidos billentyű fogja közre az optikai trackpad-et. Ennek érzékenységét érdemes a legkisebbre venni, bár megmondom őszintén, hogy nem sűrűn használtam az érintőképernyő mellett. Maga a QWERTY igazán jól sikerült. A gombok jól használhatók, nincsenek összezsúfolva, kellően kemények és határozott nyomáspontúak. Ebbe a képbe egyedül a kissé gyenge és egyenetlen megvilágítás rondít bele, illetve az, hogy a felső négy gomb egyáltalán nem kapott fényt.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS
[+]

Hátulról már nincs ilyen sok látnivaló, a széleken lekerekített felület egyhangúságát csupán a Samsung felirat, illetve a felül lévő kamera töri meg. Mellette ott a kihangosító, aminél persze most is eljön az a gond, hogy sík felületre letéve veszít az egyébként elég nagy hangerejéből.

Samsung Galaxy Y Pro DuoS
[+]

Oldalt sincs sok dolog rajta, de legalább mindenhova jutott valami. Felül a 3,5 mm-es jack várakozik, jobboldalt felül pedig a bekapcsoló/lezáró billentyűt találjuk meg. Alulra került a mikrofon és a microUSB, míg balra a hangerőszabályzó lakik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés