Samsung Galaxy Y - fiatalság, bolondság

Hardver, rendszer, sebesség

A Galaxy Y hardverét balladai homály fedi, a Samsung nem hozta nyilvánosságra a részletes specifikációkat, így hivatalos adatokkal sajnos nem tudunk szolgálni. A készülék lelke egy 64 nanométer csíkszélességű Broadcom BCM21553 SoC, amely többek között egy 832 MHz órajelű, ARMv6 utasításkészletű processzort és egy dedikált Broadcom grafikus gyorsítót tartalmaz. Ezek mellé 290 MB RAM és 190 MB ROM is a felhasználó rendelkezésére áll, utóbbit pedig microSD-kártyával lehet tovább bővíteni.

Samsung Galaxy Y Samsung Galaxy Y

A masinán az android 2.3.5-ös verziója, vagyis a Gingerbread fut, így a rendszer nagyjából frissnek mondható (a cikk írásában a legújabb elérhető variáns a 2.3.7). A gyári felületet egy sajátra cserélték, a TouchWiz UI bizonyára ismerős mindenkinek, aki látott már Samsung telefont. A TouchWiz leglátványosabb hozományai között a maximum hét oldalas készenléti képernyő, a vízszintesen lapozható főmenü, az átvariált képernyőzár, az új minialkalmazások és a felső állapotsáv kiterjesztése a leginkább szembetűnő, de ezek mellett számos aprósággal összefuthatunk a felületeken. A bónusz widgetek kínálata egy AccuWeather órából, egy Analóg órából, egy Feladatkezelőből és egy digitális órából áll, utóbbit valamiért az Idő névvel illették.

Samsung Galaxy Y Samsung Galaxy Y

Bár hardveres szempontból történt előrelépés a Minihez képest, a specifikációk alapján még mindig nem túl acélos a Galaxy Y. A működési sebesség viszont elfogadható, a főképernyő lapozgatása és a menük közötti navigálás gyors és folyamatos. Alkalmazások indításakor, egyszerre több program futtatásakor és webböngészés közben viszont már rendesen érezni lehet az idejétmúlt hardvert. Futtattunk pár tesztet is: az AnTuTu Benchmark 1736 pontra értékelte a masina teljesítményét, a Linpack egyszálas esetben 8,9967 MFLOPS / 9.32 s, többszálas módban pedig 8,502 MFLOPS / 19.84 s eredménnyel zárta a futást. Az androidos tesztkörnyezetünk oszlopos tagja, a SmartBench 2011 sajnos nem indult el a készüléken, a Quadrant Standard eredménykijelző felülete pedig nem fért ki a képernyőre, így ehhez csak egy körülbelüli értéket (1100 és 1200 pont között) tudunk adni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés