Hirdetés

Samsung Galaxy W – racionális döntés

Alapfunkciók

A TouchWiz interfész mindenhová beférkőzik, szinte sehol sem találkozhatunk a gyári androidos felülettel, s ez talán így van jól, a menü egységes képet mutat. A telefon használatát érdemes azzal kezdeni, hogy beállítjuk a hozzáféréseinket, Google account mindenképp kelleni fog, aztán jöhet a Facebook és a Twitter. Ezt követően hagyjuk magára a kütyüt, mert a netről való első szinkronizálás úgy leszívja az erőforrásait, hogy kábé minden másra használhatatlan, amit bizony lehtett volna jobban optimalizálni. Ha viszont sikerült túllendülni a molyoláson, akkor nekiállhatunk kézzel összekapcsolni a releváns kontaktokat, ami viszonylag egyszerű, csak időigényes. Ezt egyébként azért is praktikus megtenni, mert így láthatjuk az illető állapotfrissítéseit, feltöltött fotóit, illetve küldhetünk neki Facebook falra üzenetet is.

Samsung Galaxy W Samsung galaxy W

Az üzenetkezelés minden igényt kielégít, az SMS-MMS közös felületet kapott, az e-mail klienshez jókora widget is tartozhat. A TouchWiz virtuális gombsora elég kellemes, ezen a 3,7 inchen álló nézetben is nehézségek nélkül használható. Van Exchange kompatibilitás, használhatunk több postafiókot, a csatolmányok kezelése is megoldott. A Social Hub nevű alkalmazás a közösségi oldalakon zajló eseményeket listázza, itt van alkalmunk arra is, hogy üzeneteket küldjünk mondjuk a Facebookon.

Samsung Galaxy W Samsung galaxy W

A naptár abszolút rendben van, Facebookról szedi a szülinapokat (szentkuti11 nevű olvasónkat ezúton is köszönteném), havi, heti és napi bontást is tud. A bónusz alkalmazások között van diktafon, Mininapló, ami amolyan Bobó-könyv szerű képződmény, képet, szöveget és helyszínt vihetünk fel magunknak, az időjárást pedig a netről hozzácsapja a rendszer (minek?). Van feladatlista, jegyzetfüzet (widgettel), tudományos számológép, a dokumentumokat pedig a Polaris Office nyitogatja meg, de szerkesztésre és új doksi létrehozására is van mód.

Samsung Galaxy W Samsung galaxy W

Akad egy könnyen használható fájlkezelő, a TouchWiz rendszer egyik állandó eleme, a Hírek és időjárás nevű program is megvan, ez pont azt csinálja, amit a neve is sugall. Spéci navigációs megoldás nincs, a Google Maps szolgál erre a célra. A beépített GPS-vevő gyorsan talál műholdat, ha nem látja az eget, akkor ügyesen a környező wifi hálózatokra és a cellainformációra támaszkodva fundálja ki, hogy merre lehetünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés