Samsung Galaxy View - csak simán hatalmas

A Samsung tavalyi tabletje egy elképesztő méretű, nagyon high-tech, nagyon mutatós valami, már csak az a kérdés, hogy mégis mire való, és az jó-e nekünk.

Multimédia

A multimédia nem teng túl az eszközben, legalábbis képalkotás szempontjából. Egyetlen, kialakításából következően, előlapi kamerával próbálkozhatunk, ami valószínűleg inkább videótelefonálásra lett kitalálva, esetleg csoportos szelfi készítése tűnik még lehetséges igénynek a vacsoraasztalnál. Nem lehetetlen egyébként fényképet készíteni az eszközzel, de elképesztően oktalanul néz ki, és iszonyú körülményes is, ha erre vetemedünk. Mi kizárólag a teszt kedvéért vállalkoztunk a műveletre, ami a készülék épségének megőrzése miatt erősen ellenjavallott. Meg nem is egy élmény a produktum. Viszont videóchatelni kiválóan lehet a 2,1 megapixeles, f/2.2 apertúrájú modullal, bár LED vagy egyéb fényforrás hiányában megvilágításról magunknak kell gondoskodni. Szintúgy nem fog segíteni a kinézetünkön sem semmi a szép arc funkción kívül, ahol a lehetőségeink kimerülnek a ki- és bekapcsolásban. Értjük, hogy az eszköznek nem profilja a fotózás, de a videótelefonálás annál inkább, úgygogy azért elfért volna egy kicsit komplexebb megoldás is, esetleg egy aprócska fényforrás.

A szoftver elég kezdetleges, az élőképen mindössze két effektet választhatunk, időzíthetjük az exponálást, valamint babrálhatjuk a felbontást. A beállítások menü mindössze a video méretének megadását rejti, rácsvonalakat kérhetünk, ami tök fölöslegesnek tűnik egy statikus eszköz esetében, de azért miért ne, kiválaszthatjuk a mentési helyet és a kézmozdulattal való felvételt. Ez kiválóan működik, ha észlelte a kezünket, márpedig tízből nyolcszor ez sikerül neki, nagyjából négy másodpercen belül ellövi a képet. És ennyi. A képekről felesleges is értekezni, szép, színes, alacsony dinamikájú, digitális olajfestmények.


[+]

Videózni jobb híján szintén az előlapi dologgal tudunk, méghozzá Full HD 30 fps minőségben. Érdemes figyelni, hogy megfelelő beállításban cselekedjük ezt meg, hátulról érkező fénynél kissé bajban van a szoftver, kiegyenlítés pedig nincs. A lejátszó viszont abszolút megnyerő, noha nem kifejezetten funkciógazdag, Full HD-ig teljesen rendben teszi a dolgát, kiválóan kezeli a feliratokat, valamint lebegő ablakban is folytathatjuk a filmezést, ha dolgunk akad. Bár maga az ablak alkalmazkodhatna a rendelkezésére álló térhez, átméretezni nem tudjuk, magától meg igen kicsike. Az Xvid nem fog menni, ahogy AC3 hang nincs, egyébként nehéz olyan formátumba futni, amit nem hajlandó megjeleníteni.


[+]

Zenei téren ismét nem csalódtunk a Samsungban, a Google Play Zenén kívül instant elérhető a gyári lejátszó, ahol a megszokott beállítási lehetőségekkel szabhatjuk testre az audióélményt. Alapvetően sem dolgoznak rosszul a hátoldali sztereó hangszórók, de legalábbis nagyon hangosak, némi finomhangolással viszont kifejezetten jól szólnak. Komoly, vagy különösebben mély hangzásvilágra ne számítsunk, de kellemesen hallgatható módon szólaltatja meg a hangot. A SoundAlive segítségével tologathatjuk kicsit a hangképet, választhatunk a tartalomnak megfelelő hangprofilt a hangszínszabályzóban, vagy beállíthatunk egyéni képletet. Fülhallgató csatlakoztatásával – amit egyébként nem mellékeltek – tovább finomítható a dolog, kifejezetten a saját fülünkre konfigurálhatjuk a hangzást. A Sound Alive+ térhatású erősítő külön jót tesz az élménynek, ahogy az intelligens hangerő is hasznos, ha nem akarunk minden szám alkalmával a gombokkal matatni. Összességében hallgatható az output, de egy céleszközt, például egy közepesnél kicsit jobb, hordozható Bluetooth hangszórót azért nem helyettesít, mondjuk egy partin. Az FM rádió hiánya pedig szarvashiba. Rádiózásra pedig kifejezetten alkalmasnak tűnik az eszköz, úgy, ahogy van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés