Samsung Galaxy Tab S2 9.7 - keskeny vászon, széles mosoly

Külső és kijelző

Vérre menő küzdelem zajlik a rekordvékonyságú és könnyűségű tízhüvelykes táblagép megalkotásáért, ami üdvözölendő, ám ugyanolyan fenntartásokkal állok a dologhoz, mint a mobilok esetében: legyenek ezek a nagy képernyős kütyük légiesek, de ne az üzemidő vagy az összeszerelés rovására. Az szerencsére mindjárt kiderült, hogy a Tab S2 konstrukciója nagyon rendben van, talán a fém váznak köszönhetően, és bár a hátlap továbbra is műanyag (matt, sima felületű, hátrahagyva a tavalyi modellek pöttyös mintázatát), az egész készülék úgy prémium ahogy van, tapintása és fogása is kellemes.

A Galaxy Tab S2 9.7 jóval vékonyabb, mint az iPad Air
A Galaxy Tab S2 9.7 jóval vékonyabb, mint az iPad Air [+]

Azért tényleg elképesztő, hogy a 237,3 x 169 milliméteres Tab S2 9.7 alig vastagabb fél centiméternél, és az sem semmi, hogy sikerült a tömeget 400 gramm alá faragni (a WiFi-s 389 grammot, az LTE-s 392-t nyom, ami 54 grammal könnyebb az iPad Air 2-nél). Éppen ezért hosszú távon sem kényelmetlen az eszközt a levegőben tartani, bár két hüvelykujjal kezelve nem könnyű a megjelenítő minden pontját elérni. A fogyókúra ugyanakkor áldozatokat is szedett: a kijelző és a telepméret csökkent a Tab S 10.5-höz képest, és az apró ledes villanónak, valamint az infrának sem jutott hely, más magyarázatot legalábbis nem találok arra, hogy ezek miért maradtak le.

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Google Nexus 9 Apple iPad Air 2 Sony Xperia Z4 Tablet
Fehér fényerő 365 / 505 nit 455 nit 410 nit 498 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,21 nit 0,38 nit 0,37 nit
Kontrasztarány végtelen 1110:1 1084:1 1347:1
Színhőmérséklet 7322 K / 6582 K 7099 K 7402 K 7328 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A Samsung Galaxy Tab S2 Super AMOLED kijelzője továbbra is kitűnő, csak nem olyan részletes, mint elődjéé
[+]

A legszembetűnőbb változás nyilván az álló gombelrendezés és a 4:3-as képarány, 1536 x 2048 pixel felbontással, amely érezhetően puhább képet ad az 1600 x 2560 pixeles elődhöz képest, én legalábbis a karakterrajzolatot közelről csak szimplán élesnek, és nem döbbenetesen részletesnek éreztem, mint tavaly. Azért a 264 ppi-s képpontsűrűségre egy táblagép esetében nem lehet panasz, a Super AMOLED panel pedig ismét szemkápráztató az IPS technológiánál nagyobb színskálával, akár kirobbanó, túlszaturált színekkel, akár pontos kalibrációval, öt séma továbbra is rendelkezésre áll. A nagyobbik Tab S egyébként tavaly RGB szubpixel elrendezést kapott a szőrösebb pentile helyett, és kíváncsi voltam, hogy ezúttal is ez-e a helyzet.

A Tab S2 9.7 pixelelrendezése elég érdekes
A Tab S2 9.7 RGB pixelelrendezése elég érdekes

A szerkesztőségi kamera szuper-makró módja igen választ adott, bár ilyen RGB/stripe variációval még nem találkoztam. És 812 nites fényerővel sem. Nem elírás: pontszerű fehér tartalmat a napfény alatt, automata módban megmérve ezt az értéket kaptam. Kézi módban, egész képernyős fehér tartalom esetében 365 nit volt a maximum (azaz magasabb, mint tavaly), napfény alatt, automata módban pedig 505 nitre ugrott fel a mutató – az ilyen extra fényerő nem ritka a Gakaxyk esetében. Ennek megfelelően mindenkor, minden tartalom megfelelően látszott, amiben a koromsötét feketék és a panel alacsony fényvisszaverése is közrejátszott. A betekintési szögekkel is elégedett voltam: a kontrasztok egyáltalán, a fényerő pedig alig változott, bár oldalról a panel némi kékes elszíneződése észrevehető volt.


A Home gombot könnyű kezelni, annak ellenére, hogy a tesztmodell esetében kissé balra dől [+]

Az előlapon minden ott van, ahol egy Samsung eszközön lennie kell, kivéve a beszélgetési hangszórót, az értesítési ledet és a távolságérzékelőt, mert ezek lemaradtak, noha telefonálni az LTE-s Tab S2-vel éppenséggel lehet. Felül egy márkalogó, egy fényérzékelő és egy 2,1 megapixeles kamera kapott helyet, alul pedig az ujjlenyomat-olvasóval ellátott, kényelmesen kezelhető home billentyű, két oldalán az érintésalapú alkalmazásváltóval és vissza gombbal, amelyek nem nélkülözik a háttérvilágítást.

A Samsung Galaxy Tab S2 hosszanti oldalai kissé csapottak a kényelmesebb fogás érdekében
[+]

A készülék a Galaxy A sorozatra hasonlít leginkább. A fekete variáns fekete festést kapott oldalt, kivéve a csiszolt, festetlen peremeken. A fogás megkönnyítésére a hátlap felől a hét hosszanti oldal enyhén meg lett süllyesztve. Alul lehet a fülest és a microUSB kábelt csatlakoztatni, a bekapcsoló és hangerőgombok pedig jobb oldalra kerültek, és az ideálisnál kissé keményebb nyomásra lépnek működésbe. Alul fedezhető fel egyébként a két sztereó hangszóró is, ami elég idétlen dolog, mivel fekvő helyzetben (azaz videózáskor és a játékok legtöbbjét nyüstölve) vagy jobbról, vagy balról szólnak a sztereó hangok. A kellemes tapintású, matt műanyag hátlapra a minimalizmus jellemző, bár a 8 megapixeles kamera alól a ledes villanót nem kellett volna az esztétika miatt kispórolni. Kicsit lejjebb ezüstös Samsung felirat virít, legalul pedig minősítési logókat lehet leolvasni. A két pötty a jobb oldalon a különféle tokok és tartozékok mágneses csatlakozására vár.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés